Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

O zatruciu Ochni pisali w gazecie Kutnowskiej odpowiada za to Spirytusownia, Zakład Mięsny i.............. Kutnowska Oczyszczalnia Ścieków !!!!! ponoć mieli ,,BIEDAKI,, .....awarię Ochnią jak za ,,starych dobrych czasów,, popłyneła pomarańczowa woda. Byłem dziś nad Bzurą na wysokości Młogoszyna.......strasznie niski stan wody dosłownie kilka centymetrów, o wędkowaniu mowy niema i jeszcze ta budowa autostrady..... ,,masakra,,....dwa lata temu był to świetny dziki i piękny odcinek rzeki ładne okonie, szczupaki a teraz, lepiej tego nie oglądać......i to ma być ta NATURA 2000........ TO JEST ZWYKŁA ,,ŚCIEMA 2000,, bardzo źle się dzieje Panowie i Panie na ,,naszej,,(?) Bzurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę ale na odcinkach bardzo dalekich od Kozłowa Szlacheckiego woda coraz niższa tylko gdzie nie gdzie da się trochę połowić, z pozytywów..... kolega w sobotę był kontrolowany przez Straż Rybacką nad Bzurą, mówił, że widział dużo padniętych ryb smród ponoć straszny, rozmawiał z strażnikami o zatruciu, wiedza oczywiście o sprawie....ale właściwe na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czak2

Kiepsko z tą naszą bzurą. Jak ludzie potrafią w szybki czas wszystko zepsuć:(. Szkoda. Miejmy nadzieję że wszystko wróci do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis posiedziałem z rana na bzurze w sobocie nie widziałem zadnej padnietej rybki. Mnie bardziej martwi niski poziom wody. Ryba widac ze chodzi. Wyjołem pare okonków, jazgarzy płotek kiełbi i jedna wzdrege. Pozdrawiam cała brac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mamy w zanadrzu.....,,wspaniałe,, łowiska prywatne, komercyjne itp. śliczne kwadratowe doły pełne niemrawych karpi i popapranych genetycznie pstrągów tęczowych.......puszka kukurydzy w ,,Biedronce,, i po ,,przygodę,, wędkarską.....a Bzura?....... Panowie jak jej nie wykończą w tym roku.... to w najbliższych latach na pewno...... zatrucia, kłusownictwo, gigantyczna presja wędkarska, elektrownie wodne....pełen asortyment, zapłaciliśmy składki w tym roku?....zapłaciliśmy!! a że sezon nam się skończył.....w maju....MAMY PECHA.......karpie, pstrągi i wspaniałe drapieżne bąki czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W niedziele od 6 do 8 posiedziałem w Maurzycach na bzurze płoteczki troszkę skubały i trafił sie jeden szczupły 67cm. Dzis z rana od 4 do 7 posiedziałem na Urzeczu przy moscie jeden szczupły 47 cm i 3 okonki ( okoneczki ). Pozdrawiam i dawac jakies wiesci z bzury z innych odcinków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W sobotę 9-ego na miejskim odcinku Sochaczewa zaliczyłem 6 kleni,jednego jazia i 6 okoni. Ryby rozmiarami nie powalały[największy kleń 45cm] ale na takiej niskiej wodzie nie ma co narzekać. W niedzielę w Kozłowie już tak słodko nie było-dwie ryby spięte podczas holu[jeden piękny kleks] ale za późno wstałem i to słońce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem z Wrocławia, ale moja miłość jest z okolic Łowicza. Z końcem czerwca wybieram się tam na dłuższy urlop i chciałbym powędkować na Bzurze. Ile kosztuje tygodniowe pozwolenie na wędkowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja dziś w nocy do godz.2. Efekt kilka ładnych pod kilogram bąków,lech i parę płotek.Dwa brania sandaczowe i dwa pudła,chyba nigdy nie uda mi się zaciąć snadała;/

Woda mała zostają tylko noce w dzien nic sie nie zbliży do robaka:D

Okolice łowicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie na zkręcie siedziałem z tym że zaczołem z wieczorka i troche nocy załapałem.Mała woda to i ryby nie ma,no może jest ale płochliwa bardzo i podchodzi z wieczora i w nocy.

Słyszałem że od popowa lechu chodzi ładny jutro jade na zwiady z wieczora posiedziec.

A co u was,zapewne szersze wody badacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę po czasie ale... 14.07 sobota odcinek miejski w Sochaczewie od mostu do kładki ze spinningiem zaliczyłem 12 okoni i jazik spadł taki do 40cm i porządnie mnie zmoczyła ulewa. 15.07 w niedzielę wypad do Kozłowa i tu również 12 okoni +cztery klenie-wszystkie w jednym rozmiarze 35-37cm-oczywiście wróciły do wody. Woda b.niska i ryby płochliwe ale widziałem kilka klocków kleni i jazi,tylko na takiej wodzie w dzień nie do złapania.

Mam prośbę-może ktoś opisać odcinek od mostu[czy jest już przejezdny?] w Kompinie do Patok[też chba jakiś drewniany mostek był?] ? Chodzi o to,czy są tam szybkie odcinki z rafkami,głazami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dziś mały objazd "mojego" odcinka Bzury, Orłów -Przezwiska, bez wędek tylko aparat oto kilka zdjęć http://i46.tinypic.com/33duv6f.jpg , http://i46.tinypic.com/znvlom.jpg , http://i48.tinypic.com/ftod5d.jpg , http://i45.tinypic.com/68yp05.jpg , http://i48.tinypic.com/28wi107.jpg , na odcinku jaki obejrzałem jest dosłownie może 5miejsc do łowienia o wypuszczeniu zestawu na kilkanaście metrów to można zapomnieć. Jedynie przy mostach można jako tako połowić, na prawdę jest gorzej niż rok temu, jak tak dalej pójdzie to nasz odcinek rzeki będzie tylko do obłowienia wczesną wiosną :cry: . Widziałem trochę płoci ot 10~20cm , http://i49.tinypic.com/2sanr51.jpg , http://i50.tinypic.com/evcpd2.jpg , Na tym odcinku spotkałem jednego wędkarza(jakoś mnie to nie dziwi) łowił płotki, kiełbie i jelce max. 12cm. Kurcze może bliżej ujścia coś się dzieje bo u "nas" ....... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

CHELEK, właśnie miałem zdzwonić Cię i zapytać jak poszło...

No dziwne może gdzieś poszedl choc takie sztuki raczej nie pływają za daleko...

Fajnie że udało ci sie połowić,cieszy mnie to:D Trzeba sie ustawić jakoś razem na weekend,jak nie tu to może rydwan.Podaj tylko termin!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spini, Wiesz że ja za :wink: wolę rzekę stojącą wodą nie bardzo się podniecam :oops: A Bzurka teraz jak już się ruszyło to chętnie tylko narazie Fordzik w naprawie siedzi i mam mały remont w domku :cry: ale jak coś to się odezwę jak będzie już stabilnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.