Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uszkodzona wędka - porady


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

robic to samemu czy oddac do jakiegos sklepu?

Wymiana przelotki szczytowej jest banalnie prosta ,jesli masz zdolności manualne i sie nie boisz to możesz wykonać sam ,jeśli masz opory wewnętrzne :wink: to zleć dobremu serwisowi .

Jest opisane jak wymienić przelotkę szczytową w poniższym linku ,aktualnie brak fotek ale to też nie problem jak sie zdecydujesz na samodzielną wymianę to wstawię fotki.

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=663&postdays=0&postorder=asc&start=90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...

witam jestem nowy na tym forum i chciałem przedstawić państwu swój problem mianowicie posiadam spinning taki jak w temacie i mam z nim następujący problem otóż złamała mi się szczytówka jakieś 5 cm od ostatniej przelotki czy da się to jakoś naprawić albo możne kopic szczytówkę drgającą i ja założyć no ale czy tak można a możne wie ktoś czy można kupić gdzies caly nowy drugi sklad bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama drgająca szczytówka kosztuje tyle co ten cały York ;) Poza tym to chybiony pomysł. Myślę że kija za takie grosze się nie opłaca naprawiać, poza tym nie słyszałem żeby ktoś naprawiał połamane wędki nasadowe. York combat spin 270 kosztuje 35-40zł więc radze się nie przejmować tym że się uszkodził i kupić coś nowego lepszego no chyba że kasy na lepszy nie masz.

Coś mi się z dawnych czasów przypomniało ;)

Ja zaczynałem od starych wędek ojca i wujka, były to stare kije z włókna szklanego (np. Tokoz) jeden złamałem kiedyś w drzwiach :D to było kilka cm szczytówki, ojciec po prostu wywalił ten złamany kawałek i przelotkę założył na to co zostało, i dalej mogłem się bawić z karasiami i płotkami :D Jeżeli ci szkoda tych 40zł to spróbuj tak zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam posiadam wędkę Jaxon Syrius Tele 390 CW 30-60(chyba).Złamałem w tym miejscu gdzie są 3 ostatnie przelotki.Czy jest jakaś możliwość dokupienia szczytówki lub jakiegoś sklejenia??A tak wogóle to orientujecie się ile taka wędka kosztuje nowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij 3 ostatnie części teleskopa i obetnij złamany dół na równo, owiń taśmą izolacyjną i pomalują tak żeby w miarę sztywno wchodziła w w resztę teleskopa, potem cienką warstwą lakieru pomaluj . Jak nie łowisz potworów, i nie będziesz składał tego złamanego miejsca to wystarczy. A jak nie, i szkoda ci czasu na robotę tego, to kup sobie drugiego teleskopa, to może posłuży znów jakiś czas, nic nie tracisz na tym remoncie a może się uda akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że koło 80 zł ten model mógł kosztować, ale chyba teraz już go nie robią, za to możesz kupić wiele innych ciekawych teleskopów nie tylko syriusa :cool: oczywiście zależy ile chcesz przeznaczyć kasy na nią bo możesz kupić i taniej i drożej niż te 80 zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,raczej będe kupował teraz jakiegoś Feedera do łowienia na Ds lub Bombke.

A jeszcze takie pytanie bo jestem dość początkującym wędkarzem.Czym może być spowodowane takie złamanie się szczytówki podczas zarzutu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh nie bardzo rozumiem w czym? w feederze czy w tym twoim połamanym teleskopie? Zresztą i tu i tu przy siłowym wyrzucie, z mocno przesadzonym cw wędki (jak np ciskasz obciążeniem 120 gr federem do 80 gr) jest to możliwe jak najbardziej.

PS. a pytasz na przyszłość czy chcesz reklamacje składać na Jaxona :lol: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym może być spowodowane takie złamanie się szczytówki podczas zarzutu??

-przekroczenie c.w. wędziska

-uszkodzenie mechaniczne w tym miejscu

-zła technika rzutu

-wrodzona wada konstrukcyjna wędziska

-wada akurat Twojego egzemplarza

-złe uzbrojenie wędziska (choroba przewlekła teleskopów :mrgreen: )...

Przykładowe możliwości do wyboru pojedyńczo lub w paku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady.Obecnie będe łapał na pickera który dostałem kiedyś w prezencie.W najbliższym czasie postaram się skompletować feedera.Kiedyś interesowałem się wędkarstwem i stąd posiadam takie wędki,a taki ze mnie nie ogar.Myślę że spowodowane wadą w wędzisku.Myśle,że z Feederem nawet podczas takiego przypadku(oby nie) będzie można wymienić szczytówke więc spoko.

Narazie czytam na internecie i dowiaduje się jak najwięcej o tej metodzie aby uniknąć takich błędów na przyszłość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość FriQ

Mam problem, kupiłem wędkę na Allegro, 10.05.2011 wczoraj byłem i rybach i podczas holu ryby się złamała między 2 a 3 przelotką. Napisałem do sprzedającego i kazał mi wędkę odesłać. Czy uznają mi ją na gwarancji i ile będę czekać. Mam wędkę Konger Black Tiger 270/18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam Was. Potrzebuje pomocy w znalezieniu serwisu Byrona. Może ktoś ma złamanego takiego kija to chętnię dokupie 2,3 oraz 4 element licząc od dołu. Nie wiem jakim cudem to złamałem. Poszedł podczas rzutu, dość silnego. Choć byłem pewien że to wytrzyma ale.... .

Jak komus zależy bardzo mogę równierz odstąpić pozostałe elementy.

Bardzo proszę o pomoc - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam 2 tygodnie temu kupiłem feeder :mrgreen: przy zakupie wedziska gosciowa (sprzedajaca)mowiła i pokazała zeby papierem sciernym wyszlifowac ostatnia czesc kija przed szczytowka bo nie chciała wejsc :shock: ok tak zrobiłem pojechałem nad jeziorko przy wkładaniu kazdej czesci zadna z nich nie chciała wejsc wrociłem i zaczałem szlifowac nastepne czesci wedziska ale dalej nie chciały wejsc i tak sie stało ze wedka mi sie połamała :cry::cry: wedzisko jest na gwarancji ma 2 tygodnie i ani razu nie uzyta co mam teraz zrobic bardzo prosze Pomorzcie mi co mam poczac :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszek 10, po pierwsze zrobiles blad ze zaczeles szlifowac,trza bylo od razu oddac tego kija,ale jest pewnie mozliwosc w dalszym ciagu zareklamowac na podstawie tego ze w dalszym ciagu nie wchodza składy.

A tak na powaznie to moim zdaniem Ty nie jestes powazny ze takiego kija nie reklamował od razu.

Moze byc teraz problem z gwarancja poniewaz jest to Twoja ingerencja w kija.

Teraz ekspedietka moze sie wszystkiego wyprzec.

Zycze powodzenia chociaz czarno to widze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podlesiec z tym kijkiem teraz do niej bo 160zł to troche dla mnie jest duzo

Pytanie co najmniej nie zrozumiale :mrgreen:

A byles w sklepie po tej przygodzie?

Bo jak nie to najpierw wybierz sie tam i wtedy zrelacjonuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie

Dzisiaj w końcu po długim oczekiwaniu otrzymałem Rona Thompsona Tyran Spin. Wędka jest bardzo leciutka, nie jest gibka, świetnie leży w mojej dłoni, ale ma chyba jedną wadę. Chodzi o to, że dwie przelotki:

-pierwsza zaraz za kołowrotkiem jest lekko skrzywiona patrząc na wędzisko z góry

-5-ta od szczytówki jest jakby za bardzo skrzywiona do tyłu

Wszystko obrazują fotki zamieszczone poniżej:

http://imageshack.us/g/4/img20110824172101.jpg/

Czy te wady mocno mogą przeszkadzać podczas połowu? Czy idzie to jakoś zniwelować domowym sposobem? (kombinerki w dłoń i poszedł?)

Moje pytanie może wydawać się laiczne, ale do tej pory miałem tylko teleskopy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te wady mocno mogą przeszkadzać podczas połowu? Czy idzie to jakoś zniwelować domowym sposobem? (kombinerki w dłoń i poszedł?)

Wygląda na typowe uszkodzenie podczas transportu, tak może przeszkadzać zwłaszcza ta pierwsza od kołowrotka choć tą drugą też bym skorygował, a kombinerki wyrzuć za siebie :lol: , wyprostuj to gołymi rękami z wyczuciem powoli tak by lakier na omotce się nie wykruszył, nie obawiaj się, mało prawdopodobne by Ci się 'udało' ułamać stopkę ramki.

Co do samego profilu; to patrząc od góry - pierścień przelotki w stosunku blanku ma być prostopadle t.zn. tworzy 'krzyż'.

Natomiast patrząc z boku ramka przelotki jest nieco wychylona do przodu a sam pierścień powinien być pod kątem prostym w stosunku do osi blanku czyli tworzy +,- "T".

Reasumując, naprawa tego jest prosta i trwa krócej niż napisanie tego posta, wszystko robisz gołymi rękami, wzorując profile na podstawie dobrych nie zgiętych przelotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Tomik 1970

Przepraszam jeśli nie w tym miejscu zadaje pytanie ale jestem rozgoryczony tym co mi się stało. Na ostatnich zawodach uszkodzeniu uległa przelotka na moim ulubionym wędzisku. Przelotki są montowane na blanku omotką i ładnie zalakierowane, wędzisko to shimano aliwio match 4,2 m . Pytanie mam następujące. Przelotkę już mam ale czym zamalować omotkę by wyglądała jak oryginał ( a co najmniej było podobnie )

Dzięki za podpowiedzi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest na gwarancji to oddać.

Zamalować omotkę możesz zwykłym markerem - i tak pójdzie na to lakier. Lepiej by było jakbyś dobrał kolor nici, aby nie trzeba było malować.

Zalakierować można na kilka sposobów, zależnie oczywiście od kosztów.

- Specjalny lakier do omotek: U-40 lub flex coat - 40-80zł ( więc nie wiem czy na 1 omotkę się opłaca)

- Lakier do wędek Cormoran - 15 zł/

- Lakier poliuretanowy, np. firmy domalux do parkietów. (nie polecam jachtowego).

- lakier do paznokci - 3zł. To najtańsza opcja a też będzie trzymać. (tu można dobrać kolor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.