Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jak sie ostrzy haczyki


rex0

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Czasami zdarzało mi sie ostrzyć haczyk , ale łatwiej jest go zepsuć do końca niz naprawić . Przy dzisiejszym dostepie do haczyków i cenach naprawdę nie warto się bawić w ostrzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzałki ,robi ale nie każdy haczyk naostrzysz ,no chyba ze firmy mustad.

polecam pilniczek do paznokci
Zgoda tylko jak pilniczek jest 'diamętowy" ,ale wystarczy osełka wędkarska.Fakt jest jeden jak haczyk jest tani to się nieopłaca ale są też i drogie haczyki.Opisać jak się to robi ,będzie trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szczerze mówiąc to do głowy by mi nie przyszło ostrzyć haczyk czy kotwiczkę. Najlepiej wymienić na nowe. Fakt, widziałem różne osełki do kotwic i tym podobne ale kalsyfikuję to raczej w takegorii "inne - nieprzydatne". Poza tym wdaje mi się że ważna jest też wielkość haka o kórej nikt nie wspomniał. No taki 10/0 to rozumiem że ktoś może chcieć naostrzyć, ale ostrzenia haczyka mniejszego niż 3/0 to sobie nie wyobrażam. Poza tym haki mają częst różnie wygięte samo ostrze - zakończenie (np kilka rodzajów haków morskich Mustad-a) i przy próbie ostrzenia całą tę "technologie" szlag trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Tomaszek ja ostrzę przy kogutach. Nie wiem różnicy może aż tak bardzo nie widzę. Ale tak napisał Shogun_zag i tak musi być :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość jarek 307h

no zgadzam się ale zdarzyło mi się kupić haczyk kamatsu i był tępy a kupiłem ich 40 sztuk to musiałem ostrzyć bo były tępe same w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oszczałką można oszczyć haczyki :)

Tak na poważnie to ostatnio na filmie widziałem jak ostrzyli kotwice przy wobkach. Wędkowali w kamienistej rzece. Mówili żeby tylko nie robić długiego szpica bo się czubek wygnie na kamieniu tylko lekko przejechać po zew stronie ostrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nigdy nie napisałeś wyrazu z błędem??
napisałem i to nie raz. Jestem dyslektykiem. Ale staram się pisać poprawnie.
a wy sie od razu dowalacie
nie "wy" (towarzyszu :mrgreen: ) tylko ja i się "nie dowalam" tylko śmieję, bo "oszczałka" to mi się tylko z moczem kojarzy :lol:

Policzenie błędów w tym wyrazie to nie lada wyzwanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, To sie śmiej ja napisalem fonetycznie:P
Coraz mniej mi do śmiechu jak czytam posty "przyszłości naszego narodu" :???: Większość nie potrafi dwóch wyrazów bez błędu napisać :roll: A "oszczałka" to pikuś przy niektórych błędach. Na szczęście zdarzają się wyjątki Takie jak np. Maciek (Wobler129). Pisze z sensem, na temat i błędów raczej nie robi :cool:

Ale koniec już tych szczałek-oszczałek, wracamy do tematu, a jeżeli został wyczerpany to go zamykamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

jarzyna przecież masz firefoxa wystarczy kilka razy kliknąć i błędy poprawione xDD ...ostatnio w jakiejś gazecie wędkarskiej było napisane, że ostrzy się tylko "boki haczyka".

EDIT: Upss. Necroposting przepraszam nie popatrzyłem na datę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.