Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak na leszcza-pytania i porady


750

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

madi, Dzięki wielkie ;)

No problem ;)

A jeszcze jedno pytanko: nie ma problemu z dostaniem tego "specyfiku" ?

Nie mam pojęcia jak w innych miastach, ale u mnie w tej dziurze ciężko cokolwiek dostać :evil:

No ale jeśli nie będzie w sklepach wędkarskich to zawsze można złożyć zamówienie on line w sklepie internetowym :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
A jeszcze jedno pytanko: nie ma problemu z dostaniem tego "specyfiku" ?

Nie ma. W każdym wędkarskim powinien być. Wędkarskim prawdziwym - nie licząc tych budek itp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko: nie ma problemu z dostaniem tego "specyfiku" ?

Nie ma. W każdym wędkarskim powinien być. Wędkarskim prawdziwym - nie licząc tych budek itp :wink:

To zależy gdzie się mieszka, u mnie nie ma budek tylko normalne prawdziwe sklepy wędkarskie, w których niestety nie idzie dostać m.in. gum raczków czy żabek, Scopexu i wiele innych. Jak wiadomo popyt napędza podaż.

Wracajmy jednak do grudniowych leszczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja ze swoich skromnych doświadczeń wywnioskowałem że Leszcz ma trzy okresy intensywnego żerowania tj. wczesna wiosna, wczesne lato ( w pełni lata mniej ale to zależy od temperatury ) oraz jesień :) W okresie wiosennym ryba ta najchętniej odżywia sie przynętami mięsnymi typu białe robaki, pinka, czasem czerwone, wskazane jest również stosowanie krewetek a nawet wołowiny pociętej w drobne kawałki ( to nie jest żart z tą wołowiną ) podobno skuteczne są również świeże małże. Jeśli chodzi o lato leszcz w tym okresie łasy jest na pokarm wegetariański wiec można stosować wszelakie roślinne przysmaki typu kukurydza, ciasto, makaron nie zapominajmy też o robaczkach :) Jako atraktora używam cukru wanilinowego :) Jesienią lechy wracają do pokarmów mięsnych wiec warto pamiętać o ich wiosennych przysmakach :) Jeśli chodzi o zanętę to stosuje tylko baze którą można kupic w każdym sklepie i kiosku z akcesoriami wedkarskimi i zawsze sypie tam pinke lub białe robaczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja złowiłem w marcu na Jeziorsku w porcie cztery leszcze około 35cm na paprocha.

A NIE BYŁ TO PRZYPADEK.

Bo nie byłem w tym osamotniony ,wędkarzy to nawet nie zdziwiło,

zmorą były małe okonki 10cm.

uwaga na białe i pinki dzis w moim sklepie to sie nie nadawały nawet do zanęty,

chciał mi sprzedać zapasy z przed świąt.

połamania kija

edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

edmund ja jesienią na 7cm kopyto miałem ładnego lecha :mrgreen: Parę lat temu... również w pysku. Jak się ustawił w szybkim nurcie to pierwsze wrażenie to mały sum :lol:

uwaga na białe i pinki dzis w moim sklepie to sie nie nadawały nawet do zanęty, chciał mi sprzedać zapasy z przed świąt.

No będzie trzeba uważać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na temat melasy w plynie na leszcze? czy jest wg was niezastapiona na np lato? bo wiem ze wiosna to raczej kolendra. Czy np miód rozmieszany z woda i dodany do zanety jest dobra i uniwersalna opcja na leszcza?dodam jeszcze ze w poprzednie lato probowalem z kopra-melasa, oraz z kolendra i efekty conajmniej marne a przy miodku lapalem ladne leszczyki zwlaszcza wiosna (takie kilogramowki byly w sam raz na patelnie heh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

hmm mysle nad tym czy moze nie sprobowac juz teraz swoich sil i isc na rybki... Czy nie jest za szybko o tej porze? Temp. wody, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie

jestem początkującym wędkarzem i chciałbym się zorientować czym zanęcić i jak nęcić, żeby w łowisko wchodziły większe leszcze. Wiem że na tym jeziorze jest ich sporo, ale mi jakoś jeszcze nie udało się złapać nic godnego uwagi... no i jeszcze jedno? Od kiedy najlepiej rozpocząć zasiadówkę na leszcza? :oops: Koledzy pomórzcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, leszcz jak i ploc to ryby caloroczne, ktore zawsze mozna lowic. Wieksze sztuki mozna bez peoblemu lowic juz wczesna wiosna blisko przegu, gdzie jest cieplejsza,natleniona woda a co za tym idzie - amku :D Jesli chcesz lowic leszcze o tej porze, to po prostu szukaj miejscowki plytkiej najlepiej taka 1,5m do 2m, dno twarde,moze byc plaskie, z resztkami roslin,itp. Na takich miejscach beda tez wieksze wiosenne plocie :) jako zanety uzyj najlepiej jakas kupna na leszcza i dodaj atraktorow wiosennych np. prazonych konopii i siemie lniane, lowic najlepiej na pinki i dodawac pinki do zanety. A latem? Latem wiekszy leszcz siedzi a glebiach 3-8m :) wiec tam go musisz szukac, dno musi byc takie same. Najlepiej lowic z lodki lub gruntowka jesli masz bardzo daleko takie miejsce od brzegu (ja lowie wtedy na DS :D ) jesli chodzi o zanete to tak samo baza kupna na leszcza i najwazniejsze DłUGOTERMINOWE necenie najlepiej makaronem z jakims zapachem,kukurydza,drobniutkimi ziemniaczkami,oraz zaneta tresciwa. Necic najlepiej od 2-4 dni. W taka zanete moze wejsc tez czesto bardzo duza ploc, karp a nawet lin :D a zapachy letnie? oczywiscie slodkie!! i najlepiej melasa,melasa,melasa i jeszcze raz melasa. Kukurydze proponowalbym ci konserwowa z tym ze zostaw ja na noc w lodowce pod lniana szmatka z atraktorem, tak samo zrob z makaronem i najlepiej jak bedizesz lowic na

DS to jeden zestaw na kukurydze a drugi na makaron. Jest to moj sposob, ktory mnie bardzo zadowala.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić taką zanętę. Zwykłą bazę zmieszać z czarnym federem do tego konopie prażone, pinkę jako atraktor dodaj melasę i oczywiście kolendrę. Żeby utrzymać leszcza w łowisku dodaj kukurydzę konserwową. Oczywiście o tej porze roku nie przesadzaja z ilością atraktorów i kukurydzy. Na hak daj pinkę lub kuku. Przepis który ci podałem u mnie się sprawdza na rzece jak i na wodzie stojącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc... co do nęcenia długoterminowego? Należy "podrzucać" zanętę zawsze o tej samej porze dnia? Logicznie myśląc wydaje mi się że tak, ale oczywiście mogę być w błędzie :wink:

O melasie już słyszałem (miejscowi wędkarze rozmawiali w sklepie), zakupiłem... sprawdzę. Nie słyszałem natomiast o konopi i kolendrze... :neutral: Słyszałem również, żeby do zanęty dodawać płatków owsianych, co o tym myślicie?

Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki owszem tylko nie należy z nimi przesadzać gdyż skejają zanętę a na jezioro zanęta nie powinna być zbyt mocno sklejona, no chyba, że są duże głębiny. Dodaj bułki tartej do smurzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

necenie dlugoteminowe nie musi byc o tej samej porze dnia :) wytlumaczylbym czemu ale nie chce mi sie zbytnio :D w kazdym badz razie mozesz necic 1 dnia rano, 2 dnia w poludnie, 3 znow rano, itp wazne zeby bylo codziennie ale pamietaj o rozsadnych ilosciach zanety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.