Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Puszki po piwie...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co ? Bardzo mnie wkurza jak widzę te pudełka po robakach, opakowania np. po świetlikach, niedopałki papierosów i różne kartki, kartoniki, pudełeczka, butelki itd.

Ostatnio przy moim łowisku ktoś zrobił sobię ognisko :x . Oczywiście nikt tego nie posprzątał :x . Nawet nie wolno w tym miejscu robić ognisk bo do okoła drzewa, pomost drewniany i trawa. Wkurzyłem się bo wszędzie jest popiół i zwęglone drewno. Jeszcze do okoła tego pełno śmieci itd. a przecież jest obok ku*wa śmietnik :/. Czy powinienem coś zrobić ? Gdzieś to zgłosić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość bogdan39

na hamów niema rady posprzątaj ten bajzel będziesz fajny gość. a następnym razem....... czytaj o OCIEC może wpadniesz na dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wpadla w rece saperka za grosze w supermarkecie... Wozi sie ta saperka w samochodzie, razem z innymi klamotami. Przydaje sie gdy jade na ryby na dluzej, no powiedzmy na nocke. Czasem potrzeba cos zalatwic w przyslowiowych "krzaczkach". Wersja dla malkontentów: pozbyć sie produktów przemiany materii :) Przy pomocy saperki nie zostawiam po sobie prawie zadnego sladu... No i nie narazam sie na wdepniecie we wlasne g......o na lowisku na ktorym czesto bywam. Chcialbym miec ten komfort i na innych lowiskach :D Polecam każdemu kto na ryby jezdzi samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Denerwują was pudełka po robakach to dlaczeego nie żądacie w slepach, nie piszecie do producentów o to by robaki były w pudełkach zwrotnych, jak by jeden z drugim zapłacił za pudełko kaucję powiedzmy 5 zł to by go nad wodą nie zostawił :mrgreen::mrgreen::mrgreen: . Dlaczego zanęta musi być w plastikowym worku jednorazowym, mogła by być w torbie z papieru makulaturowego, nawet jakby została nad wodą to przyroda przez zimę sobie z nią poradzi :mrgreen::mrgreen::mrgreen: , z plastikiem nie radzi sobie nawet przez sto lat.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Świetny pomysł ... do ludzi tylko kasa przemawia :D:lol:8)

Janse .. ustanowic zastaw na opakowaniach:

puszka po piwie = 5 zł.

butelka = 5 zł.

pudełko po robalach = 10 zł.

słoiczek po zniczu = 10 zł

Słoiki 3/4 l = 15 zł.

Ale nad woda byłby błysk :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Aaaaaaaaaaaa, zapomniałem .... pety = 1 zł :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERDO...... kotka przy pomocy młotka :mrgreen: chodzi oto żeby niekture tępaki wiedziały że bardzo nieprzyjemnie jest siedzieć nad wodą w pozostawionych syfach. zresztą jeżeli ktoś nabrał pewnego typu zachowań z domu to żeby szlag miał go trafić to zachowania swego niezmieni. jaki w domu taki nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cos dodam od siebie...Będąc na mojej ulubionej żwirowni w miejscowosci Spalona koło Legnicy widze czesto albo zawsze jak jestem z samego rana załadowane plastykowe worki pełne odpadków po plażowiczach z poprzedniegoi dnia.Akcja zaczyna sie miedzy godz.5 a 6-tą.Wygląda to jak etapowy wyścig rowerowy panów trudniących sie zbieraniem złomu, aluminium lub butelek.Uzbrojony pan w nóż podchodzi do takiego worka jak Brudny Hary,jest bezwzględny :shock: Worek nie ma szans w takiech okolicznosciach.Pęka jak stara prezerwatywa :? Pan wyciąga co lepsze dla siebie po czym jakies 15 m. dalej akcja powtarza sie. :| Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość MAXIM
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Świetny pomysł ... do ludzi tylko kasa przemawia :D:lol:8)

Janse .. ustanowic zastaw na opakowaniach:

puszka po piwie = 5 zł.

butelka = 5 zł.

pudełko po robalach = 10 zł.

słoiczek po zniczu = 10 zł

Słoiki 3/4 l = 15 zł.

Ale nad woda byłby błysk :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Aaaaaaaaaaaa, zapomniałem .... pety = 1 zł :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard :)

Oczywiście ja po sobie sprzątam gdyż jezdzę ciągle w jedno miejsce na ryby wiec gdybym tego nie robił siedziałbym na własnych śmieciach :mrgreen: zawsze biore jakiś worek na śmieci - przecież tyle można po sobie wywieźć.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość bogdan39

Panowie byłem na wycieczce z chłopakami ,jezdziliśmy sobie rowerami wzdłuż jeziora.

To co zaóważyłem poraziło mnie tony śmieci syf totalny puszki folie a w tym dziesiatki przyjezdnych.

Zagłada0604301722286tdth6ny.jpg

zdjecie zrobione telefonem sorry za złą jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja jest nad wszystkimi wodami. Po przejściu kilkuset metrów brzegami Wisłoka można zostać milionerem- tyle jest różnych odpadów. A już na miejscówkach wędkarskich za plastik, puszki i butelki można zarobić niezłą kasę. Tak się zastanawiam, czy ci panowie zajmujący się przetrząsaniem śmietników dali by radę zrobić porządek nad wodą???Męczą się goście nieraz w nieludzkich warunkach żeby zdobyć choć parę zetów, a tu pieniądze leżą na ziemi, tylko podnieść. http://img205.imageshack.us/my.php?image=wisok3pj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nad wodą nie brakuje syfu. Jakby każdy po sobie sprzątał to by było prawie czysto gdyby nie ci turyści to bybyło czysto. Wyskoczy taki z grilem i ani mu się nieśniło żeby posprzątać widziałem nawet raz jak zostawili grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a wędkarze to takie czyścioszki. Miałem dziś praktyki z geologii i co widze nad brzegiem zalanej piaskowni? Kamatsu, Traper, pudełko po białych, Kamatsu, flaszki, pudełko..

Łowiący ryby(bo wędkarzem przez duże "W" to był Choynowski, teraz mało takich..) śmiecą co najmniej w takim stopniu jak turyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Obok swojego stanowiska zostawiłem duży worek

bogdan39, dobry pomysł, wart rozpropagowania. My tak robimy na naszym zbiorniczku; przy każdym stanowisku jest worek na śmieci. Chociaż później różnie to bywa z wywiezieniem tych śmieci, ale jakoś sobie radzimy.

Nawiasem mówiąc, to najlepszym wyjściem byłoby to, żeby każdy zabrał ze sobą swoje brudy. Ale nie wszyscy są reformowalni.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem jak Wy, ale jestem głęboko przekonany, że coś w Polakach pękło i zaczynają nad wodą po sobie ... SPRZĄTAĆ!!! :shock:

Skąd to wziąłem? Nie, nie wyssałem z palca. Ostatni wekend na Poraju. Najechało się ludzi, grile, browary, a mnie juz trzepało na myśl wyglądu ich "grilowisk" po odjeźdze :twisted:

Przyszedł wieczór, ludziska się zwineli do domów i co to??? :shock: Nie wierzyłem własnym oczom!!! na plaży błysk!!! Aż żonę poprosiłem, by mnie uszczypnęła. Normalnie nie wierzyłem :shock:

Ale przyjechali wędkarze-śmieciarze na nockę ... a rano pozostały po nich szklane znicze, podełka po białych i obowiązkowo sterta puszek po piwie. Z tym ostatnim, to akurat nie ma problemu bo chodzą zbieracze i puszki znikaja.

Zobaczmy o czym to świadczy. Ludzie przyjeżdżający nad wodę potrafią szybą od drzwi przytrzasnąć worek na śmieci i a następnie go zxabrać do domu czy też okolicznego śmietnika, a pierdzielona brać wędkarsko-śmieciarska potrafi nad woda narobić takiego bałaganu, że żygać się chce!!! Mało tego, przyjeżdżają następnym razem nad wodę i wyrażają swe wieeeelkie oburzenie, że ktoś taki bałagan zostawił :evil::evil::evil:

Jeden z nich już pływał i wrócił do domu mokry z bagażnikiem śmieci ... nie koniecznie wszystkie były jego :cool::lol:

Na podstawie powyższego wnioskuję, że największymi śmieciarzami są własnie wedkarze jednodniowi, sporadycznie odwiedzający łowisko. Wiecie, aż przykro mi to pisać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas niestety też nie wszyscy dorośli do bycia wędkarzami. Jak przyjechałem pierwszy raz wiosną nad wodę zarzuciłem kije i przez pół godziny zbierałem śmieci wokół stanowiska. Najgorsze jest to że tam nie przyjeżdżają jednodniowi wędkarze. Wszyscy się znają a mimo to zdarzają się takie czarne owce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shogun_zag, w pełni podzielam Twoje oburzenie na stan łowisk jaki pozostawiają po sobie tzw. niedzielni wędkarze. Niestety nad każdą wodą jest podobna sytyacja ale mimo wszystko pociesza fakt, że ,jak to słusznie zauwarzyłeś,

że coś w Polakach pękło i zaczynają nad wodą po sobie ... SPRZĄTAĆ!!!

Przynajmiej to cieszy. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ogólnie nie nazwał bym tego "niedzielnymi wadkarzami".Znacie to słynne "Jedziemy nad wodę" i jedzie potem taki człowieczek który nic niema wspólnego z wędkowaniem zabierajac czasami wiecej niz mu bedzie potrzebne i po takich własnie "ekoturystach" jest jak jest.Ostatni hit jaki widziałem to było mycie samochodu na brzegu jeziora i to nie byli wędkarze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ci turyści ... tak jak napisałem wyżej ... ZACZELI po sobie sprzątać. Odjechali i był błysk. Przyjechali wędkarze-śmieciarze na noc i rano ... krew mnie chciała zalać :twisted:

Jeśli tylko możecie KOLEDZY, krzewcie wśród odwiedzających każde miejsca przyrody, czy to rzeka, jezioro, las, czy inne miejsce zasadę ....NAS TU NIE BYŁO!!! Tzn ... nie pozostawiajmy po sobie śladów naszej bytności i zamazujmy je (sprzątajmy) po śmieciarzach, czyli czyńmy to, do czego nas wędkarzy zobowiązuje regulamin PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.