Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co to za ryba!!?? Proszę o pomoc w identyfikacji...


trini

Rekomendowane odpowiedzi

Piskorze?
Tak to piskorze.

Za Wikipedią: "Na terenie Polski gatunek ten jest objęty ścisłą ochroną gatunkową. Został wpisany do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt w kategorii NT – gatunki niższego ryzyka, ale bliskie zagrożenia."

Jeśli ryby jeszcze żyją to wypuść je, szkoda męczyć tak piękne i żadkie stworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Nie odpowiem na pytanie co to za ryba. Natomiast wielokrotnie łowiłem hybrydy czyli krzyżówki różnych gatunków. Wraz z współwędkarzami kręciliśmy głową nad np : uklejokrąpiem, krąpioleszczem, karasiopłocią. Zdarza się to rzadko - raz na 1-2 sezony, ale przy dłuższym stażu mam takich historii kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniuś

Gdybyś zobaczył te dziwadło na własne oczy to byś oniemiał. Normalnie jak "dzieci Czernobyla".Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale z kolegami zachowaliśmy to zdarzenie na zawsze w pamięci. Szkoda, że wtedy nie istniały jeszcze komórki z aparatem foto.

Aha, w poprzednim poście nie wspomniałem jeszcze o węgorzu, który wyglądał jakby połknął z 10 jaj przepiórczych i każde wyraźnie było widać. Jedno za drugim przez całą długość ciała, jak paciorki.

Nie jestem blagierem, ani nie zależy mi na rozpowszechnianiu bzdur. Ot, po prostu podzieliłem się ciekawostkami, które mi się przydarzyły. A to, że być może inni są ubożsi w doświadczenia to nie moja wina.

I co Maniuś? Teraz również mi coś przypniesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na rybkach jak co roku na brzegu po tarle lezy sporo padłych ryb,o ile z płotkami i innymi nie mam problemu z odróznieniem ich to w tym przypadku nie wiem co to za stwór.

miał około 70 cm. Dość spore zęby na płrtwie grzbietowej chyba kolce ale nie jestem pewny.

Moze ktoś mi podpowie co za ustrojstwo leżało tam.

zdj---->

resztki ryby

:!: uprzedzam ze to zdjecie nie jest dla osób wrażliwych! :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandacz :sad:

fakt ale te zęby?

A powiedz co to za rzeka była? może coś znów jaka zabłakana owieczka :cool:

zbiornik pilichowice

jak na sandacza to duze zęby a może mi się wydaje.Dzięki za odp. Ogólnie troszkę za duzo padnietych ryb było wczoraj oprócz tego jeszcze znalazłem szczupaka ok 40cm położyłem go na brzegu a za dwie godziny przylazł lis i go zabrał nie robiąc sobie z naszej obecności nic,ale te nasze lokalne lisy przyzwaczajone do wędkarzy,którejś zimy zabrał nam ryby z lodu-podkradł się i zawinął co zdołał .HEHE :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandacz

fakt ale te zęby?

Duże sandacze, a nawet te mniejsze [którym z jakiś tam powodów na długość sie nie urosło] - ale już dość wiekowe mają zęby jak psy :cool: a tutaj prawdopodobnie, dodatkowo rozkład odsłonił podstawę zębów która normalnie częściowo znajduje się w twardej tkance przez co wydają się jeszcze większe.

położyłem go na brzegu a za dwie godziny przylazł lis i go zabrał nie robiąc sobie z naszej obecności nic,ale te nasze lokalne lisy przyzwaczajone do wędkarzy,którejś zimy zabrał nam ryby z lodu-podkradł się i zawinął co zdołał .HEHE
w tamtym roku na nockach często do mnie wpadał młody mikita i wkładał mordkę do wiaderka z żywczykami. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Menie w Niemczech to sie nie mozna od tego dziadostwa odpedzic, a najgorsze ze przyszlo z Dunaju i bierze na wszystko poczawszy od kuku,bialego,czerwonego i zywca.

Ten gatunek (tak mi sie wydaje) to

Cottus gobio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, tak właściwie inna nazwa głowacza to babka, przynajmniej takie informacje znalazłem po krótkich poszukiwaniach

To raczej niezbyt dobre informacje. :wink: Głowacze to ryby chronione w Polsce żyjące przede wszystkim w wodach górskich. Niektóre gatunki babek też są chronione, ale część z nich jest w naszych wodach obcymi przybyszami. Poza tym babki należą do rodziny babkowatych a głowacze do zupełnie innej rodziny głowaczowatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.