Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co to za ryba!!?? Proszę o pomoc w identyfikacji...


trini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

warszawa24 jeszcze raz Ci wytłumaczę krąpia i leszcza ;)

Średnica oka krąpia jest większa od jego długości pyska

Średnica oka leszcza jest mniejsza od długości jego pyska

Prościej nie umiem, już raz Ci to napisałem na szóstej stronie "jak było na rybach-wrzesień"

Moim zdaniem ta druga ryba to płotka, jest po prostu słabiej wybarwiona, ale przebija się czerwony na płetwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił bo to nie ma sensu, swoje zdanie wypowiedziałem. Porównaj płotkę jeziorową z rzeczną w tych samych rozmiarach a zobaczysz czym się różnią.

No chyba że żyjesz w jakiejś dziwnej krainie gdzie różne gautnki krzyżują się ze sobą nagminnie. U nas w okolicach Szczecina i na Pomorzu zachodnim gdzie ryb jest w bród rybska robią to zgodnie z tym jak im natura przykazała bez sodomii :P

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że pod względem wędkarskim moje rejony są najlepsze w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Konrad I, już rozumiem, dzięki.

kocur, ja też nie chcę "psuć stosunków", więc to moja ostatnia wypowiedź propo tej ryby: jest z Odry, jeziorowe i Odrzańskie w mojej okolicy są podobne (Odrz. większe). Ja zostaje przy tym, że jest to hybryda, oczywiście nikmu tego nie narzucam, chciałem to wytłumaczyć ale nie każdy się przekonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim z rybami jest tak jak z ludźmi. Nie ma dwóch takich samych. Jakbym ci pokazal dwa skrajnie ubarwione/zniekształcone okonie z tego samego zbiornika, to idąc twoim aktualnym tokiem rozumowania musiałbyś wymyślić jakąś hybrydę - np okonia z sandaczem lub szczupakiem.

Wroc pare postów wyżej i przeczytaj sobie na głos słowa mańka "NIE SUGERUJ SIE UBARWIENIEM". Tym bardziej ze w przypadku twojej "hybrydy" to ubarwienie jest bardzo poprawne. łowiłem płotki z duzo bledszymi płetwami niż u twojej.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz zdarzyło mi sie słuchać nad wodą niestworzonych rzeczy. O rekordowych okazach pływających w kałuży, o węgorzach rozmnażających się w stawie, o szczupakach atakujących ludzi etc. Jako początkujący wędkarz w wiele tego typu historii brałem na poważnie, nie zwracając uwagi że mówią mi to ludzie których kompletnie nie znam i nie mam podstaw żeby się ich teoriami sugerować. Po pewnym czasie, gdy wiele z opowieści okazywało się w praktyce totalnymi bzdurami słucham ludzi nad wodą z dużo większą uwagą. W rozmowie raczej przytakuje i udaje zdziwionego. Jeśli mam jakąś wątpliwość chociażby z tym jak ryba wygląda, jak się rozmnaża itd. to nie idę nad bajoro zapytac dziadka z bambusem tylko szukam literatury w internecie lub zadaje pytanie na forum. To mimo wszystko dużo bardziej wiarygodne źródło.

Zupełnie celowo poruszyłem temat twoich ryb, przy czym wczesniej przez długi czas przechodzilem obok tych krąpioleszczy. Po pewnym czasie jednak czytając o tym zjawisku (z którym absolutnie sie nie zgadzalem) po raz kolejny zdecydowałem że trzeba to wyjaśnić. Nie chce zebys uznal to za jakis atak na twoja osobe i chcialbym zebys odwolal przeprosiny, bo forum jest wlasnie po to zebysmy systematyzowali swoja wiedze, niezaleznie od tego jak duza by ona nie byla. To nie jest miejsce dla wszechwiedzących. Tacy tu nie zagladaja bo.. juz wszystko wiedza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok maryaChi, to nie przepraszam i dziękuję za informację.

Leszczo-krąpie pisałem, ponieważ nie umiałem ich rozróżnić, nie twierdziłem, że to jakaś ich hybryda.

Nie chce zebys uznal to za jakis atak na twoja osobe

Oczywiście tak nie pomyślałem, poprostu prawda musi wyjść na jaw :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Oj wędkarze :lol: zaglądacie czasami do RAPR :cool:

5. Zakazowi połowów wędkarskich podlegają następujące gatunki ryb prawnie

chronionych:

- alosa,

- babka czarna, babka szczupła, babka czarnoplamka

- babka mała,

- babka piaskowa,

- ciosa,

- dennik,

- głowacz pręgopłetwy, głowacz białopłetwy

- iglicznia,

- jesiotr zachodni,

- kiełb białopłetwy,

- kiełb Kesslera,

- koza,

- koza złotawa,

- kur rogacz,

- minogi - wszystkie gatunki

- parposz,

- piekielnica,

- piskorz,

- pocierniec,

- różanka,

- słonecznica

- strzeble - wszystkie gatunki,

- śliz,

- wężynka.

6. Rak błotny i rak szlachetny nie mogą być przedmiotem amatorskiego połowu

Fakt faktem trzeba zrobić temat z fotkami lub nawet rysunkami ryb chronionych.

Jest ktoś chętny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Dla mnie to jaź ale przyszlo nad wode dzisiaj kilku miejscowych "ekspertów" i namieszało mi w głowie - jeden że to płoć inny że kleń ale na bank nie jasiu... zgupiałem, tym bardziej ze żadko trafiam te gatunki a dzisiaj przycieliśmy ich kolo 15 sztuk takich od 30 do 42 cm

20100422n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.