Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stawy w poznaniu (szachty) kolo lubonia


polucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam lowiliscie kiedys na tych stawach??Zlowiliscie tam jakas rybe??Pytam sie poniewaz znajduja sie blisko domu i nie wiem czy warto tam lapac. Moja konkretna zdobycza na tych stawach to wzdrega 30,5 cm.Dodam jeszcze ze te satwy znajduja sie kolo ulicy Glogoskiej.Prosze o odpowiedz.

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja tam regulajnie jezdze ale jest jeden problemw twoim pytaniu tyhc stawowo jest 7 albo nawet 8 w tym jedno jezioro na tym na ktorym ja lowie padly juz 2 pokazne szczupaki po 6 i 6,5kg jeden zlowil moj kolega a drugi moj wuja ogolnie jest tam ryba ale trzeba wybrac odpowiednie miejsce nie sa one pod duza presja i niestety sa zasmiecone . Jak cos jeszcze to pytaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Ja też regularnie tam chodzę, ryby są. W tym sezonie złapałem już szczupaka 65 cm, liny takie po 40 cm, okonie z gruntu takie powyżej 30 cm.

W zeszłym roku miałem lepsze wyniki jeśli chodzi o szczupaki ( tak do końca czerwca) później jednak stawy na których łowie strasznie zarosły , straszna przyducha, szczupaki skupiały się po kilkanaście sztuk koło siebie przy brzegu i ledwo oddychały :/. Ale warto tam chodzić, nie raz widziałem jak na żywca wyciągali takie szczupaki 70-80 cm.

Jak macie jakieś pytania to piszcie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A wiec wczoraj bylem na rybkach na szachie od ul.Wykopy pobudka godzina 5 o 5 40 na miejscu z racji ze moja ulubiona miejscowka zajta ( koledzy byli na nocce) ide na inna .

Rozrabiam zanete peczak z makaronem aromat leszcz trapera zante przygotowana peczak na haczyk wedka do wody i ide pokazac koledze jak sie łowi ( był 3 raz na rybach ) pokazuje mu jak sie gruntuje itp itd gdy juz wsztko mu pokazalem wrocielm na swoje miejsce apatrze splawik pod woda zacinam leki opór jest 1 ryba mala ploc za 5 minut ladniejszy leszcz zadowolony licze ze zaraz wplyna wieksze lecz sie mylilem to byly jedyne ryby tego dnia :D KONIEC szkoda ze nie bylo o czym pisac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość DareczeK

Czy próbował ktoś łowić na "szachtach" na sprężyne lub koszyczek ? Jestem ciekaw czy są jakieś stawy z piaszczystym dnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wiatam!

Jest ktos na forum kto moze mi powiedziec czy na wyzej wymienionych stawach dam rade lapac z gruntu?. Najbardziej interesuje mnie staw Baczkowski, ale i o innych tez chetnie poczytam.Tak jak napisalem interesuje mnie glownie metoda gruntowa. Za kazde info serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość DareczeK

Na szachtach łowie kilka razy w tygodniu. Dostęp z brzegu - jak najbardziej, jest sporo miejsc gdzie można spiningować :wink:- praktycznie na każdej szachcie jesteś w stanie połowić. Co do łowienia na grunt - nie bardzo , ponieważ dno jest zarośnięte. Chyba , że na "Edy" , ale to z wyspy- potrzebny środek pływający :wink:. Co do presji wędkarskiej to ostatnimi czasy jest dość duża. Zwłaszcza teraz ruszyli się spiningiści :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Aha, czyli zaczynacie od szachty "Nowakowskiego" - tam nie łowię, ale warto spróbować ( sandałek tam jest) - jak pójdziecie prawym brzegiem to dojdziecie do "Rozlanej", a po prawej od "Rozlanej" będzie "Glabisia" . :wink:

Zależy jaka będzie pogoda , jeżeli taka jak dzisiaj to ja odpadam :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My łowiliśmy w tych na wprost idąc ulicą Komornicką bez rewelacji na dwóch na kilka godzin łowienia jeden szczupak ok.40cm od razu do wody nawet bez buziaka :wink: złowiony na stawie obok Baczkowskiego. Do Rozlanego nie doszliśmy bo nie mogliśmy się przedrzeć przez tą rzeczkę :lol: . Dużo błądziliśmy jak w dżungli ale warto było poznać te tereny. Na którym złowiłeś tego szczupaka? Następnym razem wybiorę się na Baczkowski lub Rozlany. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Na tej mapce jest błąd :roll: tam gdzie jest napis "staw rozlany" - to się nazywa "Nowakowskiego",

1- Rozlana - duży okoń, szczupak , leszcz

2- Edy : Lin, karaś, sum, szczupak, okoń, leszcz, i duży karp.

3- Glabisia : szczupak, okoń , płoć i inne.

4 - Mirucha : płoć, szczupak, okoń ( ale coraz mniejszy) :cry:

5 - nie łowię po tej stronie głogowskiej.

6 - te liczne stawy to są tzw. " śmierdziele"- lin, karaś

Na Nowakowskiego można trafić sandacza. :wink:

Po lewej od Miruchy jest Murańka , kiedyś tam był potężny okoń.

Co do kwestii własności to tu zdania są różne. wiadomo , że "Edy" nalezy do jakiegoś Niemca, który wyjechał i wszyscy się modlą żeby sobie nie przypomniał o tej wodzie :wink:

Nowakowskiego - tak jak nazwa wskazuje nalezą do Nowakowskiego.

rozlana należy do PZW.

A reszta ? nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Czas odświerzyć temat.

Dzisiaj byłem na szachtach, a dokładnie na Baczkowskim, powiem krótko z drapieżnikiem b. słabo, kilka kopnięć na paprocha i na tym się skończyło, za to biała ryba dobrze bierze typu płoć karaś czasem linek lub leszczyk się trafi. A jak u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać z obserwacji oraz własnych połowów, że na stawie Baczkowskim jest ładna płoć, linek, mniej karasia, z drapieżników trochę okonia i szczupaczka.

Na Starej Babie, obok Baczkowskiego jest konkretny karaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Na tej mapce jest błąd :roll: tam gdzie jest napis "staw rozlany" - to się nazywa "Nowakowskiego",

1- Rozlana - duży okoń, szczupak , leszcz

2- Edy : Lin, karaś, sum, szczupak, okoń, leszcz, i duży karp.

3- Glabisia : szczupak, okoń , płoć i inne.

4 - Mirucha : płoć, szczupak, okoń ( ale coraz mniejszy) :cry:

5 - nie łowię po tej stronie głogowskiej.

6 - te liczne stawy to są tzw. " śmierdziele"- lin, karaś

Na Nowakowskiego można trafić sandacza. :wink:

Po lewej od Miruchy jest Murańka , kiedyś tam był potężny okoń.

Co do kwestii własności to tu zdania są różne. wiadomo , że "Edy" nalezy do jakiegoś Niemca, który wyjechał i wszyscy się modlą żeby sobie nie przypomniał o tej wodzie :wink:

Nowakowskiego - tak jak nazwa wskazuje nalezą do Nowakowskiego.

rozlana należy do PZW.

A reszta ? nikt nie wie.

Taa... Trafiłem tu po czasie, ale że mam wiedzę to się dzielę:

Wszystkie te stawy należą obecnie do PZW, a nazwy pozostały po przedwojennych właścicielach i w zasadzie nie maja nic wspólnego z teraźniejszością.

Staw 1 i 2 są w zasadzie stawami najmłodszymi, z czasów gdy cegielnie były już państwowe, dlatego nie mają nazw od nazwisk właścicieli.

Stawy w okolicy 6 nazywają się Bracicha, kiedyś bardzo rybne, potem kolektor ze ściekami zakończył sprawę.

Park przy 4 i 2 ze stawami, cegielnią i tereny 2 należały do Niemca Kindlera, ale staw

2 nie należał do niego, bo jeszcze wtedy nie był wykopany. I myślę ze Niemiec nawet jakby teraz wrócił, to mu nic do tego bo dawno temu został znacjonalizowany.

A staw Nowakowskiego szerzej znany jest jako Staw Nowakosia, brzmi to tak bardziej po "naszymu" ale nic nie zmienia.

Reszta tak jak w cytacie powyżej.

A ryby, są teraz ledwie cieniem tych ryb, które były tu w latach 60-70tych XXw, ścieki bytowe i przemysłowe zdegradowały doszczętnie środowisko wodne tych glinianek. Teraz najprawdopodobniej wszystkie ścieki są odcięte i woda powoli wraca do siebie, ale i tak jakoś nie mam jeszcze ochoty, żeby wrócić z wędką na Szachyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.