Skocz do zawartości
tokarex pontony

Malowanie naprawa i renowacja łodzi


Mr.Banjo

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ale ja pływać nie bede na żaglach tylko na silniku
Nie rozumiesz mnie ,nie ważne ze plywac będziesz na silniku ,może nie wiesz ale zagglówka potrzebuje miecza i wcale nie istotne czy z zaglem czy silnikiem,nie jestem aż takim szpecem od zeglarstwa więc nie bardzo wiem jak ci to wytłumaczyc.
Wie ktoś jaka ma być ta farba ?
Najlepsza będzie na bazie żywić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagglówka potrzebuje miecza i wcale nie istotne czy z zaglem czy silnikiem

ale ona nie ma wogule miejsca na miecz tylko dziurę w podłodze chyba na żagiel tak mi sie wydaje . dziurka nie jest na wylot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie malowania tej żaglówki to polecam ci farbę poliuretanową dwuskładnikową.Przed malowaniem przeszlifuj powierzchnie i dobrze odtłuść powierzchnie acetonem i możesz malować życzę powodzenia w pracy.Znalazłem na forum adres gdzie jest możliwość poczytania o renowacji łodzi www.novol.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Witam.

Kupiłem łódź i trzeba ją troszkę pokleic i odmalowac.

Czy mogę to zrobic żywicą poliestrową? (taką posiadam)

Czym ją pomalowac(tanio)

Tak możesz użyć żywicy i do naprawy i do malowania ,tyle tylko pamiętaj aby łódkę zmatowić i odtłuścić ,a do żywicy potrzebujesz utwardzacza i przyśpieszacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeżeli reperujesz kadłub na najpewniej jest on pokryty żelkotem, więc naprawa w malowanie go żywicą odpada raczej ze względu na kiepski efekt. Jeżeli chcesz np. wyszpachlować rysy i pęknięcia żelkotu to wystarczy szpachla samochodowa. Potem po przeszlifowaniu możesz użyć farby poliuretanowej (dowolny kolor) tyle że jest znacznie droższa lub zwykłego chlorokauczuku też dowolny kolor. Naprawa żelkotu żelkotem jest bardzo mozolna i pracochłonna więc raczej odradzam. Przy reperowaniu poszycia wewnątrz łodzi również można zastosować w/w zasadę. Sama żywica ma swój kolor (najczęściej od zieleni przez niebieskie do koloru miodu) więc raczej efekt będzie marny jak pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli reperujesz kadłub na najpewniej jest on pokryty żelkotem, więc naprawa w malowanie go żywicą odpada raczej ze względu na kiepski efekt
Że niby dlaczego ,żelkot to też żywica tyle tylko że konstrukcyjna z dodatkiem barwnika ,wystarczy zmatowić powłokę i odtłuścić i można malować ,najlepiej malować pistoletem ,ale malowałem też wałkiem .Natomiast jest pewien problem przy malowaniu powierzchni wcześniej pokrytych Top-kotem dlatego że posiada parafinę i tu fakt jest problem ale nie do przeskoczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Szanowne Panie i Panów Wędkarzy....... mam pytanie i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. A więc- kupiłem łódz z włókna szklanego i postanowiłem ją odmalować. Zeskrobałem z niej starą farbę troszkę ją pokleiłem i chcę przystąpić do malowania. Ale powierzchnia jest bardzo nierówna i lekko porowata mimo wielokrotnego szlifowania.( łódz wygląda jakby była wyciągnięta prosto z formy "gołe włókno szklane") Mam zatem pytanie do Was Szanowni Kledzy i Koleżanki jak pozbyć się tych nierówności? Czy pokryć łódz aż tak dużą ilością szpachlu samochodowego i szlifować do gładkości a potem malować, czy też istnieją inne środki np. podkład aby to wyrównać??? Chciałbym żeby to było twarde i nie pękało, ponieważ często będę transportował łódz na przyczepce. Proszę o pomoc.DZIĘKI. SIMON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po pierwsze ,trochę pisałem na forum o odnawianiu ,pogrzeb ,poczytaj ,po drugie jeśli zdarłeś "żelkot" to trochę zrobiłeś błąd ,a za błędy trzeba płacić ,napiszę pokrótce zostaje ci wariant ,malowanie żywicą ,żadna szpachla samochodowa się nie nadaje .Ale jeśli masz możliwość to wrzuć fotki ,coś doradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek- dzięki za pomoc. Myślę że pomysł z żywicą jest OK. Mam nadzieję że nie będzie to pękać gdy będę wciągał łódz na przyczepę. Chyba masz rację że zdarłem żelkot, była to ok. 0,5-1,0mm warstwa jakby farby. Zresztą Postaram się dołączyć fotki ocenisz to sam. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam,jestem nowym posiadaczem dość starej łodzi ze sklejki i muszę ją zregenerować.Poszukuję kontaktu,lub informacji od kogoś kto takowego wyczynu dokonał i jak to sprawdziło się w póżniejszej eksploatacji. Wiele pytań od impregnacji ,po końcowe laminowanie Bedę wdzięczny za każdą pomoc, bo czasu coraz mniej. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.