Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kołowrotek do feedera


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

co sadzicie o tym kreciole DRAGON MAXIMA FR1040i

Też podłącze się do pytania???Właśnie szykuję sie do zakupu kołowrotka .Przeznaczenie feeder do 100g.Przekopałem forum i skłaniam sie ( w swoich możliwościach finansowych)

na w/w lub Okuma Travertine TRB 30.

A może polecicie coś innego w podobnej cenie ( koło 140zł.)??

Wiem że takich odpowiedzi było mnóstwo ale czasem warto zasięgnąć świeżej opinii

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam ten kołowrotek - Dragon Maxima ale model 35. Kupiłem go z myślą do mojego feedera Dragon Maxima 3,90 120g , ale nie za bardzo pasuje w uchwycie (dziwne ta sama firma) . Zamontowałem go więc w Kongerze. Kołowrotek ładnie pracuje i nawija żyłkę, nic w nim nie trzeszczy. Polecam - ale nie do kiji Dragona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
cena no jak na kieszeń górna tak ze 300 zł.

Draco29

Polecam Ci Okume EPIX PRO Baitfeeder. Na pewno będziesz z niego bardzo zadowolony. 5lat gwarancji.

Posiadam go od kilku lat pracuje bez zarzutów aluminiowy korpus, 10 łożysk. Wolny bieg działa lekko i nie zacina się stosuję go do połowu sandaczy.

W kilku sklepach internetowych widziałem je na promocji, możesz kupić do 300 zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam, zacznę od tego, że zapoznałem się już z większością podobnych tematów na forum. W tej chwili chciałem spytać jak sprawują wam się te kołowrotki które wybieraliście jakiś czas temu.

Sam szukam kołowrotka do feedera 150g cw. Używałem do tej pory Catany 2500 ale to zdecydowanie za mały model. Chce kupić coś większego i mocnego. Nie zależy mi kompletnie na wolnym biegu, jest to zbędna część, która może się popsuć.

Przeszukując mnóstwo tematów, google i wszelkie miejsca z informacjami wytypowałem kilka modeli kołowrotków. Zaznaczam, że mój budżeto to jakieś 150zł (mniej więcej).

Wstępnie interesują mnie:

Okuma Travertine (tylko dlatego, że podobno świetna do feedera i się nie psuje, no i gwarancja 5lat, tak na marginesie ktoś korzystał z tej gwarancji Okumy po np 3-4 latach?? nie ma problemów z serwisem?)

Spro Passion, sporo ciekawych rozwiązań, chociaż też nie jestem pewny czy wytrzyma oranie Wisły

Spro Aggresive, to coś mocniejszego od Passion, niestety z WB

Spro Hardliner, jak wyżej

Shimano Catana 4000, może duży model będzie lepszy niż 2500

Shinamo Nexave, o jeden lepszy model od Catany, dużo się nie różni ale jest lepszy

Nie interesują mnie kręciołki Jaxona, Dragona (dobre kołowrotki ale tylko z wyższej półki), Daiwy (patrz Dragon), Cormorana (tania wersja Daiwy czyli coś dużo słabszego), Kongera (świetne wędki z niższej półki ale kołowrotkom nie ufam).

Macie jakieś ciekawe opinie o tych młynkach, może jakieś propozycje kołowrotków, których na feederach używacie już kilka sezonów i was nie zawiodły??

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam Mord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod temat, poszukuję kręciołka w cenie około 200-300zł do feedera cw 90g.

Poszukuję czegoś nie dużego z wolnym biegiem, żebym mógł go dołączyć również do innej zwykłej wędki na grunt.

Co możecie mi polecić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodzić rzekę i jezioro 1 kijkiem może być ciężko. A co to za rzeka na której masz zamiar łapać? bo jeśli to coś w stylu wisły/warty to kijkiem z takim cw nie masz szans połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o wiśle, ale mam już jeden kij 120g cw także najwyżej federek będzie tylko na jezioro. Od razu chcę kupić do niego kręciołek, ale taki nie duży i z wolnym biegiem żebym mógł też do drugiej wędki go założyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg87, Z czystym sumieniem mogę Ci polecić Shimano Baitrunner Aero GTE 5000 C ... Osobiście używam już dwa sezony do rzecznych feederów i nie mam najmniejszych zastrzeżeń ... Strzelam że nie spieszy Ci sie z zakupem ponieważ zima za oknami ... Na allegro można je wyrwać czasami za dość niezłe pieniąchy ... Jednego ze swoich zakupiłem za 220 PLN !!! POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Rifle, Nie znam niemieckiego ale wyglądają ciekawie te Browningi :) ... Greg87, To wcale nie są duże kołowrotki strasznie ( głównie dlatego się na nie zdecydowałem ) ... Są porównywalne mniej więcej do spinningowych shimano w rozmiarze 4000 ... Najlepiej idz do sklepu jakiegos i sobie obczaj ale moim zdaniem bedą OK !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg87, GTE oraz XTEA są tych samych rozmiarów ... Mi ten kaliber odpowiada ... !!!

Oraz z tych dwóch kołowrotków które podałeś to zdecydowanie brałbym Daiwe Regal ... Podobno świetna seria jak za te pieniążki ... Zwróć jednak uwagę na wage tego kołowrotka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Daiwa waży trochę, kupiłem Cormorana Speciland 3,9m 25-80g i nie wiem czy ta Daiva Regal nie będzie dla niego za ciężka?

Chociaż on w sumie i tak cały czas leży, nie to co spining że cały czas się kij trzyma w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie będę otwierał nowego nowego tematu. A więc łowię w Warcie feederem Mikado Golden Bay 3,90mi140cw koszyki max 80g. Moje typy to Quantum Smart Surf SR660,

Browning Force Feeder Xtreme 760 i ostatni Cormoran Corcast 5PiF Super Jeet Feeder. Który kołowrotek się nada. Proszę piszcie, będę kupował w necie dla mnie nieosiągalne aby nimi pokręcić przed kupnem. Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browning Force Feeder Xtreme 760

miałem ten kołowrotek, używałem przez sezon, troche duży, waga ponad 500g. Szpula na duży plus, żyłka/plecionka schodzi z niej aż miło. Przez czas użytkowania nic złego się z nim nie działo, a w sumie miałem dwie takie maszynki.

Jeśli chcesz coś tego typu to Quantum, którego wymieniłeś też powinien być dobry do feedera. Jest troche lżejszy od Browninga, co działa na jego korzyść. Czytałem troche o nim, wędkarze surfcastingowi nie narzekają na nie, a obciążenia są większe niż w łowieniu feederem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browning Force Feeder Xtreme 760

miałem ten kołowrotek, używałem przez sezon, troche duży, waga ponad 500g. Szpula na duży plus, żyłka/plecionka schodzi z niej aż miło. Przez czas użytkowania nic złego się z nim nie działo

Teraz ja go mam :mrgreen: Wiedząc, że to czytam nie mogłeś napisać inaczej :wink:

A tak poważnie kołowrotek przyzwoity, u Wojtta był sezon, u mnie przekręcił kolejny, intensywny rok. W żaden sposób nie oszczędzany, działał z obciążeniami nawet ponad 200 gram czy w 5-10 stopniowych mrozach. Przed nim kolejny sezon...

Cena kołowrotka przyzwoita, jedynie kultura pracy mogła by być ciut lepsza. Jeżeli faktycznie jest potrzeba używania szpuli long cast, to dobra propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega używa 260 do sandaczowego spina i żywca właśnie no i sprawuje się znakomicie jak chyba wszystkie slammery. Jednak do ciężkiego feedera będzie chyba za mały. Osobiście do gruntu stosuje tez slammera, ale 560 liveliner i ten rozmiar wydaje się być to tego idealny, choć 460 to też już betoniareczka. Zważ też na to, że slammery sprzedawane są z jedną szpulą, a dodatkowe to nie mały wydatek, a pogodzić wszystkie metody jedną linką nie za bardzo się da. Tak czy owak slammer to znakomity kołowrotek i wart jest swojej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Szukam kołowrotka do heavy federa 4,2 m. 150 lub 180 cw na rzekę.Wstępnie wytypowałem kilka kołowrotków i nie wiem który z nich wybrać. Wszystkie są w podobnej klasie cenowej, i każdy chyba waży ponad 0,5 kg., nawój podobny (chociaż tu wygrywa Browning - 103 m), ale wizualnie najbardziej podoba mi się Cormoran Black Master

Jeśli ktoś używa intensywnie któregoś z tych kręciołów, proszę o opinię.

Browning Force Feeder Extreme

DAM Quick SLR FEEDER

Cormoran Black Master Feeder 6PiF 5000

Cormoran Corcast 5PiF Super Jet Feeder 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browning. O kołowrotku DAM - czytałem złe opinie, Cormorany omijałbym szerokim łukiem, jak wszystko sygnowane tym znakiem. Browning to kopia morskiego kołowrotka do surfcastingu, a więc mocnego - Shakespeare, identycznie konstrukcyjnie kołowrotki robi Mikado,Balzer,Quantum, różnią się tylko kolorem szpuli,oboudowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki essewissa

Czytam na różnych forach o kołowrotkach do feedera i muszę przyznać, że jestem coraz bliżej wyboru Browninga ... znalazłem różne opinie o wymienionych kołowrotkach, ale nikt jeszcze na temat Browninga jednoznacznie negatywnie się nie wypowiedział, jest za to kilka pozytywnych opinii. Pogrzebię jeszcze w necie i zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kultury pracy to się po tym Browningu nie spodziewaj, ale to mocna maszyna w sam raz do rzecznego feedera, dodatkowo długa, stożkowa szpula umożliwi Ci dalsze rzuty jeżeli zajdzie taka potrzeba, nawój też powinien być ok bo jest oparty na ślimakowym systemie posuwu szpuli (nie mylić ze ślimakową przekładnią). Browning robi bardzo dobre kołowrotki z przednim hamulcem, tylne mu niestety nie wychodzą.

Linki do kopii kołowrotka:

Shakespeare Salt Surf:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/shakespeare-salt-surf-g7-a15-p1434-k8469.html

Quantum Smart Surf:

http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=19156&pro=330084#fotka

Balzer Syndicate Feeder:

http://www.askari-fishing.com/pages/productPage.jsf?productid=fishing/reels/allround-reels-2/balzer-syndicate-feeder-7600-reel

Mikado Raptor:

http://allegro.pl/mikado-kolowrotek-raptor-xd-7000-i1592970772.html

Może któryś bardziej będzie Ci pasował do wędki, estetyka ważna rzecz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie DZIĘKI

Nie wiedziałem, że podobne modele robią także inni producenci. To niezwykle istotna informacja. Prawie zdecydowałem się już na Browninga, ale nie bardzo pasowały mi te czerwone elementy. Poszukam jeszcze wśród tych które podlinkowałeś. Dzięki.

Uratowałeś estetykę mojego zestawu ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.