Skocz do zawartości
tokarex pontony

kołowrotek do feedera


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, ale proponowane przez Kolegę powyżej Okumy też mają jedno łożysko i są w bardzo przystępnych cenach. Znalazłem ofertę okolicznego sklepu wędkarskiego, i tam parę typów by się znalazło.

Okumy:

Booster RD 40

Sting Ray RD 40

Proforce 40 RD

Daiwa

Sweepfire-X 3050 wspomniana już, ale na stronie sklepu napisane jest o dwóch łożyskach.

Dragon:

Express Pro RD635i

Thytan

Express PRO RD700iT

Quattro RD200

Quattro RD400

Mitchell:

ELX 300RD

Cormoran:

Bull Fighter 5Ai 2500

Bull Fighter 3S 4000

To są te kołowrotki które udało mi sie znaleźć w cenie do 115 zł, wszystkie z tylnym hamulcem i bez wolnego biegu, bo o taki mi chodzi. Zapomnijcie o tamtych z poprzednich postów :P

Ktoś potrafi też uzasadnić rolę łożyska oporowego? Duża jest różnica pomiędzy kołowrotkami które je mają od innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

W zeszlym roku zaraziłem się metodą gruntową i zakupiłem sobie dwa feedery (JAXON INSPIRAL FEEDER C.W. 50-120 jeden 3,6 a drugi 3,9 m) mam pytanie w jakim rozmiarze dobrać do tergo kołowrotek. Zastanawiam sie nad ROBINSON FREE RUNNER 306 lub 406...proszę o pomoc. Połowy głównie jeziorowe lub rzeki o słabym uciągu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nawet 306 (170m/0,30mm) jest za duży ale zawsze można nawinąć trochę podkładu.

Ja do Light Feedera stosuję 150m 0,18mm lub 0,20mm a do takiego Heavy jak twój to zastosowałbym 0,25mm max 0,30mm grubszych nie ma sensu stosować nawet do połowy karpi 20kg ;) Także bierz tego mniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam dokleję się do tematu poszukuje kołowrotka do federa i zastanawiam sie nad:

DAIWA- tornado 7i 1550AB

DAIWA- megaforce 2050x

DAIWA- crossfire 1550x

SPRO aggressive lcs pro 730

OKUMA baitfeeder fd30

OKUMA travertine rd40

OKUMA octana rd30

trochę ich jest i nie wiem który wybrać :)

nie chcę przekraczać 160zł, może coś doradzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Travertine i Travertine Baitfeeder to świetne kołowrotki, miałem i nie znalazłem żadnej wady rozpisywał się nie będę na ich temat bo niedawno pisałem o nich na tym forum więc jak znajdę to wstawię link co do reszty wymienionych kołowrotków to nie miałem z nimi kontaktu więc się nie wypowiem

Oto link do wspomnianego tematu: http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=16398

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale pytanie z innej beczki ;)

Co sądzicie o szybkim Matchowym kołowrotku do light feedera ? Przekładnia 6,2:1 da rade z koszyczkami 15g ?

Tylko pytanie w jakim celu? :roll: Takim zestawem nie łowi się na bardzo dużych odległościach. Poza tym czas zwijania zestawu nie jest sprawą krytyczną.

A tak trochę abstrahując od metody to wolałbym kołowrotek z większą średnicą szpuli i standardowym przełożeniem niż z wyższym przełożeniem i mniejszą szpulą. Nawój per obrót korbki podobny a obciążenie mechanizmu znacznie mniejsze, a to oznacza dłuższy żywot sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę abstrahując od metody to wolałbym kołowrotek z większą średnicą szpuli i standardowym przełożeniem niż z wyższym przełożeniem i mniejszą szpulą. Nawój per obrót korbki podobny a obciążenie mechanizmu znacznie mniejsze, a to oznacza dłuższy żywot sprzętu.

No właśnie, ja mam podobne zdanie dlatego się waham :( Strasznie podoba mi się Dragon Maxima HS Match bo ma płytką szpulę o małej pojemności, podwójną korbkę i wystarczającą ilość łożysk no i oczywiście cena przystępna (200zł) ale ta szybka przekładnia mnie trochę przeraża stąd moje pytanie wprawdzie Maxima HS Spinn ma identyczne przełożenie a przecież kołowrotek spinningowy często pracuje pod sporym obciążeniem więc może ta przekładnia się nie rozleci pod obciążeniem 15g a zwijanie takiego zestawu nie będzie wymagało dużej siły ? Ma ktoś doświadczenie z tak szybkimi kołowrotkami ? Bo ja niestety nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję kręcić kilkuletnim Jaxonem z przełożeniem 6.2:1 używanym do średniego spinningu. Muszę przyznać, że (o dziwo) kręci wciąż bardzo płynnie i cicho (no może poza rolką). Fakt faktem po przesiadce z młynka 5.0/5.2 czuć, że kręcenie wymaga nieco więcej siły. Nie traktowałbym jednak tego jako wadę a raczej cechę. Przy wyższym przełożeniu tak po prostu jest.

Maximy HS nie miałem okazji testować, a czytałem bardzo rozbieżne opinie - jedni chwalą, innym rozsypują się w rękach :roll: .

PS. A może niezatapialny Passion Match 740? Na pewno zmieścisz się w budżecie a nawój pomimo przełożenia 5.0:1 powinien być przyzwoity (pewnie coś koło 80cm/obrót), albo coś z Cormorana z serii Corcast (rozmiar 30 z przełożeniem 5.1:1 "zbiera" 91cm linki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem Maxime HS Match i to taniej niż na allegro bo za 190zł :mrgreen: Na sucho kołowrotek chodzi znacznie ciężej niż np. Catana która się prawie sama kręci ;) Przekładnie słychać ale jest w miarę cicha mam nadzieje że się nad wodą sprawdzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wędkuję praktycznie tylko nad Zalewem Wiślanym(węgorz,sandacz, okoń, sporadycznie miętus, płoć, leszcz oraz wzdręga) więc im dalej poleci tym lepiej. Na jednym feederku o cw. 120g posiadam kecioła Jaxona TOP CARP i spisuje się rewelacyjnie. Tylko, że ten kij kongera daleko mu do feedera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Koledzy i koleżanki oczywiście też:)

Potrzebuję opinii nt poniżej wymienionych kołowrotków. Mają one byc używane do wędki typu feeder, cw. 50-120g, łowiska: - wody stojące, rzeki o słabym i średnik uciągu. Często trzeba wyrzucac zestawy bardzo daleko.

CORMORAN

1. Red Master 8PiF 3000

Waga: 330g ; Przełożenie: 5,2:1 ; Pojemność szpuli: 210m / 0.25mm ; Ilość łożysk: 7

2. Corcast 5PiF Super Jet Feeder 3000

Ilość łożysk: 4 ; Przełożenie: 5,1:1 ; Pojemność szpuli: 150m/0,30mm ; Waga: 325g ;

3. Corcast - BR 5PiF Super Jet 3000

Przełożenie: 5,1:1 ; Pojemność szpuli; 200m/0,25mm ; Waga:310g ;

4. Black Master 6PiF Feeder 5000

Waga: 535g ; Przełożenie: 4,9:1 ; Pojemność szpuli: 300m / 0.35mm ; Ilość łożysk: 5

SHIMANO

1. Catana 4000 FB

Przełożenie: 5.1:1 ; Waga: 360g ; Pojemność szpuli: 0.30mm/180m ;

DAIWA

1. Crossfire-X 3000 lub 3500

Ilość łożysk: 5 ; Przelożenie: 5,3:1 ; Pojemność szpuli: 0,30mm/185m ; Waga: 320g

dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Black Master 6PiF Feeder 5000

Waga: 535g ; Przełożenie: 4,9:1 ; Pojemność szpuli: 300m / 0.35mm ; Ilość łożysk: 5

mam to od 2 miesięcy przy żywcówce sum / węgorz

maszynka silna raczej polecalbym cos mniejszego......

sprzedaje dragona maxime 1035i z feederem uzywalem go kilka razy i wydaje sie swietny polecam cos w tym stylu zawsze gustowalem w mlynkach dragona i mistralla polecam w ciemno.....

teraz zmienilem ten feeder na karpiowke z tym Kołowrotek Mistrall TAIHO 50 - 10+1 BALL

wykonanie maszynek tej firmy jest naprawde bezbledne.....wczesniej mialem 2 tournamenty przy spinningach tez z mistralla i bylem zadowolony tylko tez poszedlem o półke wyzej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Black Master 6PiF Feeder 5000

Waga: 535g ; Przełożenie: 4,9:1 ; Pojemność szpuli: 300m / 0.35mm ; Ilość łożysk: 5

ten młynek posiada również płytka szpulę coś chyba 0,28 - 200m - ale fakt ze jest ciężki, ale bardzo mi podchodzi ze wzgledu że łowię głownie karpie i mam fioła na punkcie mocnych kołowrotków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawuje się ok tylko że powaznie wydaje mi sie przy duzy do feedera.....ale to juz wlasne upodobania.....ja np od lat łowie węgorze tym samym zestawem co sumy jedynie zmieniam przypon z hakiem i zdałoby sie ze tez jest za ciezki zestaw na ślizgi ale mi to pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szukam niedrogiego kołowrotka (~150zł) do quivera c.w. 60g i jednocześnie wykorzystałbym go do lekkiego spinningu (okoniówka do 10g). Używany będzie na wodzie stojące z lekkimi koszyczkami bez dociążenia albo z 10-15g.

Na oku mam Okumę Travertine FD20. Sprawdzone rozwiązanie, wystarczająca pojemność szpuli, dobry przedni hamulec, zapasowa szpula. Coś innego wartego uwagi w tym przedziale cenowym? Spro Passion odpada, ponieważ nie ma zapasowej szpuli, a dokupienie to koszt ~50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macekyes - nie kombinuj z niczym innym. Okuma Travertine jest ok, mam model fd30 do feedera i czasem na spinning. Ładna to może nie jest ale b.dobrze kręci, solidnie wykonana, tak jakby "czuć spokój"- dobre pieniądze za taki kołowrotek. Ważne- gwarancja 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać coś Jaxona solidna forma a nie droga kołowrotek na lata :)

no to Kolega teraz poradził ....

nie jestem antyfanem J, sam używam niektórych ich produktów i owszem sprzęt się sypie ale głownie z najniższych serii. serie wyższe maja całkiem przyzwoitą relacje jakość/cena ale jedno trzeba przyznać - ich mechanicznych produktów nalezy unikać jak ognia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.