Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał Mazur powiem ci tak, z tego co sie orientuje to jedyne dokladne mapy na gps sa zrobione pod garmina i to tylko jezior na mazurach, jesli chcesz wrzucic jakas mape na sprzet to musisz byc pewny ze zadziala (ja nie daje swojego 1% ze mapy do typowych navi beda kompatybilne z Eagle albo Humminbird ).

z mojego doswiadczenia: kiedy siedzialem sobie na rybkach na ladnym cyplu duuzego zbiornika zaporowego pomyslalem ze zapisze sobie to miejsce na mojej navi, wlaczylem sprzet, odczekalem chwile, spojrzalem na ekran ale cos bylo nie tak wiec poczekalem jeszcze jedna chwile, sprawdzilem sygnaly z satelit i wszystko bylo tak jak powinno a wedlug mapy siedzialem w wodzie 10m od brzegu, spojrzalem ze moge w sumie jeszcze sie przesiasc 5m wglab i utopic sie bedac zupelnie suchym :roll: to taka wskazowka co do dokladnosci zwyklych map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

red20, wydaje mi się, że wszystko zależy od tego ile w danym momencie twój GPS złapał satelitów - wiadomo, że czym więcej tym dokładniej.

Ale zastanawiam się po przeczytaniu Twojej opowieści czy jest w ogóle szansa dokładnie trafić na wodzie w "punkt". Czy może te wszystkie urządzenia wskazują orientacyjną, przybliżoną pozycję a dopiero po przeoraniu echem orientujemy się, że to jest ten nasz dołek.

Może, idąc za moim tokiem myślenia nie jest potrzebne combo a dobre echo???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Mazur zrobilbym dokladnie tak jak mowisz, kupil dobre echo :wink:

co do mojej historyjki.. nie bylo wokol mnie zadnych wysokich budynkow ktore moga powodowac slaby odbior sygnalu z satelity, sygnal jaki mi navi wyswietlila to 3D czyli lepiej byc nie moze, poza tym wniosek jaki wynioslem z tamtego zdarzenia nie jest odnosnie slabej dokladnosci wskazania punktu w jakim sie znajdowalem a slabej jakosci mapy :!: (co moze powodowac dezorientacje przy nawigowaniu, np wedlug navi jestes 20m od brzegu a w rzeczywistosci stoisz lajba na srodku jeziora,) mapy sa robione do nawigowania po drogach i nie jest potrzebna tam wielka dokladnosc bo domyslnie w programie nawigacyjnym masz korekte bledu pozycji (czyli: mapa nie pokrywa sie z rzeczywistoscia, wskazanie GPS jestes 20m od drogi a program pokazuje ze po niej jedziesz)

moim zdaniem.. do puki nie zostana zrobione dokladne mapy wod polskich dla zeglarzy (pewnie w drugiej kolejnosci dla wedkarzy) to nie ma sensu bawic sie zabawkami typu 2w1 albo 3w1, mi navi sluzy do orientacyjnej pozycji i zmierzenia odleglosci od lowiska do domu, co mozna zrobic na telefonie z GPS albo innym urzadzeniem do tego sluzacym a nie kupowac echo za 1000 wiecej bo ma navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem łódkę, kupiłem silnik, spędziłem nad tym wiele wiele wieczorów ale co do sondy nie mam już siły. Muszę kupić szybko. Jestem zupełnym amatorem wędkowania z łodzi ale szybko "łapiącym"czyli mam nadzieję w przyszłości zaawansowanym ;) Czy sonda Humminbird 718 będzie dobra na początek dla amatora, który ma zamiar korzystać z niej intensywnie przeczesując coraz to nowe miejsca? Jest taka w dobrej cenie za wielką wodą a decyzję muszę podjąć dość szybko. Z tego co zdążyłem wyczytać to ma możliwość współpracy z bezprzewodowym przetwornikiem 15RF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmiel_t dobrze wyczytales :wink: co do sprzetu to calkiem porzadny, napewno znajdzie ci rybki i nie bedzie z nim problemu. co do sciagania zza oceanu, jesli wydasz $300 to wyjdziesz na to samo co bys kupil w kraju z polskim menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
nie jestem ekspertem w tej materii, sam chcialbym przeczytac opinie kogos kto uzywa echo z gps (konkretniej w czym mu to pomaga), a co do twojego problemu to.. po pierwsze zorientuj sie czy ktos udostepni ci mapy polskich wod (odplatnie lub za free), jesli juz bedziesz na 100% pewny to wtedy wystarczy wybrac model do ktorego bedziesz mogl je wrzucic (czyli slot karty pamieci lub usb, kompatybilnosc tych map, no i wogole taka opcja)

ps. jesli chodzi o mapy to lepiej szukac wsrod zeglarzy, chyba garmin jakies zrobil

mapy nie sa konieczne, chyba ze wedkujesz stale na innym jeziorze. zwykle mapki rzecz jasna rowniez nie sa dokladne, ale pozycje na jeziorze mozna okreslic dosc dokladnie. zapisujesz wtedy waypointa "w prozni" i bez problemu mozesz do niego trafic. czy to na okoniowy blacik, czy tez na inna miejscowke. przydaje sie tez slad, po ktorym mozna wrocic do miejsc w ktorych "stukalo". regularnie z tego korzystam w trolu, miejscowke skojarzysz "na oko" gdyz slady rysuja sie w dosc charakterystyczne "wzorki".

jesli zas chodzi o mapke, to kupujac echo ktore potrafi zapisac na karte loga (nie kazde ze slotem na karte pamieci to potrafi! trzeba to dokladnie sprawdzic przed zakupem) to nie ma lepszego rozwiazania niz drdepth. generalnie 30min plywania na 1 hektar jeziora w zupelnosci wystarcza, aby mapka byla wystarczajaco dokladna. brzeg zaimportujesz z google earth, mapke mozna eksportowac do formatow akceptowanych przez echa (tu rowniez- warto dokladnie sprawdzic).

dodac nalezy, ze drozsza wersja drdeptha potrafi tez czytac z logow twardosc dna i ja nanosic na mape. pozniej na mapce patrzysz gdzie kamienie a gdzie mul... kapitalna sprawa, szkoda ze me echo tego nie potrafi :( (czyt: zapisywac loga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Posiada ktoś z Was Lowrance hds-5 ? kupiłem ją miesiąc temu,na rybkach byłem z nią dopiero dwa razy.W sumie to ona jest bardziej dedykowana na morze,mapy mam ale morskie (na morzu też będę pływał) i niektóre jeziora ,tego akurat na którym ja wędkuje nie ma.A moje pytanie jest takie; silnik mam marinera 40 hp,z silnika wychodzi dziewięć kabli do manetki a z manetki cztery+ jeden ,na przewodzie zasilającym od sondy są luzne cztery przewody ponoć do obrotościomierza czy tak? W sondzie jest pulpit z wskaznikami paliwa,obrotościomierz,zbiornik ryb??? troszkę tego nie kumam,i nie wiem jak to wszystko połączyć :sad:

A z tych dwóch dni mogę powiedzieć że pokazuje dno czy muliste czy twarde,można cofnąć trasę żeby przeglądnąć co było wcześniej ,nie wiem czy się nie porwałem z motyką na księżyc :wink: ,można do niej też podpiąć sonar boczny,widziałem fotki z sonaru,jakby ktoś robił zdjęcia pod wodą :roll: ,jak ktoś takową posiada to byłbym wdzięczny za rozmowę telefoniczną lub lepiej tutaj na forum ,dzięki (a pytań mam jeszcze wiele :wink: )

post-6375-14544972619597_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam takiej własnie z sonarem bocznym ale na razie sam jestem na etapie rozgryzania kabelkologii. chce toto jeszcze do komputera podlaczyc. Wstepne testy wypadly bardzo dobrze. Ale nie mam jeszcze wszystkiego dogranego.

Co do polaczenia z silnikiem niestety wiele nie moge powiedziec przede wszystkim poszukaj w instrukcji od silnika oznaczen tych kabelkow potem w instrukcji sondy jest nienajgorzej opisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich jestem z Łomży mam fioła na punkcie wędkowania,szczegulnie spinning.

Mam nadzieje,że miło spędzimy tu czas,a co do mojego pytania.Tematem jest echosonda

bezprzewodowa kupiłem echo i niewiem jak to działa zero pojęcia .Nawet niewiem jak to

włączyc .Przykład wkaładam sonar do wody naciskam guzik w echo no i powinno sie pokazac coś a jest tylko (lewy górny róg _._ i na dole czułośc,stan bateri i 0:10 nieiwem co to jest)jeśli przytrzymam długo guzik to pokazuje sie sim.... widać dno,górki,

dołki,ryby nawet w wannie ,niewiem jak to ma działać.Proszę o pomoc jakiś opis.

DZIĘKUĘ i POZDRAWIAM.{echo Seefish tl66 }.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam! Od przyszlego sezonu chce sprobowac polowu metoda spiningowa - zakupilem lodz i chce jeszcze kupic echosonde wedkarska, lecz kompletnie sie na ty mnie znam - pieniadze jakie chce przeznaczyc na ten sprzet to ok. 800 zl - czy jest cos w tej cenie na rynku godne polecenia??????????????? prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak już wcześniej napisałem jestem (nie?)szczęśliwym posiadaczem echa SRAXON EASY 201B. koszt około 300 zł, duży plus to bezprzewodowa czujka, którą można wyrzucać z wędki, duży minus za to że nie pokazuje ryb (chociarz powinna). Sprzet idealny do oceny głębokości, znajdowania dołków i wypłyceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, to nie ma być urządzenie które pokazuje każdego paprocha w wodzie, nie wszyscy mają do wydania ponad tysiaka. A jeżeli twierdzisz że nie warto inwestować takich pieniędzy to przekonaj mnie bym jednak zaniechał kupowania echo do 500zł. Wyżej napisałem do czego chciałbym używać tego urządzenia, masz pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam PiranhaMAX 170 i sobie chwale. Do moich celów starcza. Do niej trzeba jeszcze dokupić akumulator i ładowarkę do aku - więc trzeba to uwzględnić w poszukiwaniach cenowych.

Echo ogólnie OK. Łowiąc z pod lodu widać nawet spadającą zanętę przy ustawieniu odpowiedniej czułości :mrgreen: Do lokalizacji miejscówek jak najbardziej wystarczające echo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno jest dwu częstotliwościowa??

specyfikacja Fischfinder , ale to nie jest minusem dla tej echosondy.

Stożek 200khz jest wystarczający na wody śródziemne, ewentualnie na brzegowa strefę Bałtyku, nie mamy tu nie wiadomo jakich głębin.

Wyższa częstotliwość lepiej zdefiniuje i bardziej wy separuje Ci obiekty i posiada mniej szumów (zakłóceń).

A co do innych możliwości to posiada slot na kary, czyli możesz wgrywać mapy np. Freedom Maps f23 (tj.mapa Polski), ma tez możliwość zapisywania logu, czyli tworzenie własnych map batymetrycznych, zapisywanie miejsc itp.

Co mocy sygnału to 1500W to nic nadzwyczajnego, w moim echu mam tez taka moc, ale to w zupełności wystarcza.

Możliwym mankamentem może być czarno-biały ekran, ale za kolorowy w takim wypadku trzeba by dopłacić około 600pl np dla Elite-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.