Skocz do zawartości
tokarex pontony

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Cześć... mam powiedzmy wolne ok 200-250zł i chciałbym sobie sprawić echosondę :)

Coś prostego i małego, nie łapę z łódki... z regóły spławiczek z brzegu.

Chciałbym głównie ustalać grunt jaki ma być itp

Trafiłem na:

HUMMINBIRD Smart Cast RF35e

Co możecie powiedzieć ? mała funkcjonalna ? Wygląda fajnie, ale czy się sprawdza :)

Warto dać te 260zł za "magiczny zegarek" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny model, mocowana na blanku, ale ta sama wielkość wyświetlacza. Uważam, że jest nie praktyczna właśnie ze względu na zbyt mały ekran co utrudnia oglądanie obrazu i odczyt parametrów, szczególnie w pogodny dzień. W tej samej cenie, albo taniej radził bym kupić FISH FINDERA na Allegro. Wyświetlane te same informacje, ale na większym, ekranie są bardzo czytelne. Dużym plusem jest możliwość wymiany baterii w sonarze i większy zasięg niż w Humminbirdzie(sonar bez możliwości wymiany baterii, nowy ok.150zł, a wytrzymuje ok. 3 lata). Mam obie i polecam Fish Findera :wink: . Pozdrawiam.

TEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć... mam powiedzmy wolne ok 200-250zł i chciałbym sobie sprawić echosondę :)

Coś prostego i małego, nie łapę z łódki... z regóły spławiczek z brzegu.

W tym przypadku lepiej zostać przy odległościówce i gruntomierzu. Absorbuje to więcej czasu ale jest pewniejsze :)

Szkoda Twojej kasy na sprzęt, który Cię rozczaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cena x52 to wydatek rzędu 1000-1100zl- jest to dosyć stary produkt. Z nowości tej firmy i tych samych parametrach masz X4PRO w cenie około 600zl a w cenie x52 dostaniesz Marka 5X- większy wyświetlacz, większa rozdzielczość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Echosonda
Ta echosonda nie ma przypadkiem menu po Polsku, te które występują na polskim rynku mają. Znajomy w zakupionym przez siebie echu Germin, też z USA, posiada Polskie menu.

Niestety to nie jest takie proste. Większość producentów, produkuje echosondy w różnych wersjach regionalnych. Najbardziej popularne na naszym rynku Lowrance oraz Humminbird tak właśnie robią. Jeszcze dwa - trzy lata temu Lowrance miał oprogramowanie które udostępniało polski pakiet językowy. Obecnie wprowadzili zabezpieczenie w postaci blokady regionalnej Geofencing (pakiet jest nadal obecny ale po wykryciu pozycji poza amerykami skutecznie go wyłącza ). Kupowanie echosondy w USA jest opłacalne ale niestety musimy pogodzić się z faktem, że będziemy pozbawieni pełnej funkcjonalności zakupionego urządzenia. Jeżeli nie przeszkadza nam brak miar metrycznych to można zaopatrzyć się w polską instrukcję obsługi i brnąć przez zawiłości ustawień menu. Albo szukać biegłego informatyka... A i tak nie każdą echosondę można przeprogramować za pomocą udostępnionego przez producenta oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Posiadam echo Fishfinder 140. Niedawno kupiłem silnik elektryczny Neraus 40T i zamierzam kupić na wiosnę akumulator kwasowy 100 Ah.

Nie będzie zakłóceń na echosondzie jeżeli podłącze zasilanie do akumulatora od silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Echosonda

Podłączenie echosondy i silnika nie stanowi problemu zakłóceń ( a jeżeli nawet to naprawdę sporadycznie). Problemem mogą być gwałtowne zmiany przepływu prądu które czasami mogą uszkodzić echosondę. Najprościej i najtaniej jest zainstalować oprawkę z bezpiecznikiem 3A na kablu dodatnim (plusie) echosondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam mam dylemat wedkuje w Niemczech na jeziorach siejowych glebokosc od 15m do 40m posiadam Lowrance x-4pro cel polowu to sieja na paternoster wedkowanie w pionie cos podobnego jak na mormyszke lodzie staja przy lodziach moj problem polega na tym ze mam zaklocenia od innych echosond(ekran pelny ryb albo glebokosc wariuje) i nie wiem gdzie wina zle utawiona sonda albo tak maja wszystkie korci mnie zmienic na Lowrance Mark-5x Pro glownie zalezy mi na namierzeniu lawic sieji

co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem niedawno łódź i chciałbym też kupić echosondę. Chciałbym przeznaczyć na nią do 700zł. Wypatrzyłem w internecie condor 242 i garmin 300. Którą z nich polecacie, może macie jakaś inną? Łowisko do 18metrów głębokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Echosonda

Taaa, nie ma reklamy żadnej firmy. Wystarczy zajrzeć do pkt. 5 gdzie jak byk stoi Humminbird, Lowrance, Eagle, Jaxon (ale akurat to ostatnie, to wyjątkowe badziewie). A tekst, że kolor niewiele wnosi dla użytkownika to już mistrzostwo świata. Najlepsza echosonda czarno-biała może wyróżnić na ekranie 16 stopni w skali szarości, najgorsza kolorowa 256 kolorów i tyle samo szczegółów. Taki kit to można wciskać komuś kto nigdy nie miał echosondy. Jest to obliczone na grupę nabywców którzy i tak nie kupią echosondy kolorowej bo jest droższa. Nigdy nie ośmieliłem się oszukać klienta i wmawiać mu, że kolor to zbytek, wręcz przeciwnie zachęcam do zakupu echosondy kolorowej nawet gdyby miał zaczekać jeszcze jeden sezon i kupić u kogoś innego. Następny kit na tej stronie to pkt. 5 B) dostajemy polska instrukcję (nie do kupienia)???? Chyba nigdy nie zaglądali na allegro. Poza tymi perełkami artykuł raczej nie mija się z prawdą. Pamiętajcie, że wybór echosondy zależy w zasadzie od zasobności naszego portfela i w każdym przedziale cenowym można znaleźć coś przyzwoitego. Kupowanie byle czego kończy się zwykle próbą odsprzedaży po krótkiej fascynacji i długim rozczarowaniu możliwościami super urządzeń za 200zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.