Skocz do zawartości
tokarex pontony

Znaki wodne


P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie wsrod forumowiczow znajdzie sie ktos zeglujacy (zapomnialem zeglarzy na zlocie podpytac) kto bedzie sie orientowal w oznakowaniu drog wodnych w Polsce

Ja widywalem dwa rodzaje oznaczen:

- kolorowe boje (koloru zielonego i pomaranczowego)

- znaki na brzegu oraz na przeslach mostow

Co do boi to pewne pomysly i obserwacje mam ale poki co moze ktos fachowo sie wypowie i nie bede wzbudzal smiechu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam.

Wprawdzie nie jestem żeglarzem ale wiem że boje oznaczają szlak wodny , znaczy to że, na jeziorze np. tu gdzie ja wędkuję jest żegluga śródlądowa Ostróda - Elbląg . A pozatym jest to jezioro PGR-yb i zeglowanie nocą jest zabronione jak i wędkowanie , tylko nocą można płynąć szlakiem wodnym, właśnie między tymi bojami. Przez jezioro szlak ten jest wyznaczony do ujścia kanału żeglugi śródlądowej.

Co do znaków ????

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam

Pewnie wsrod forumowiczow znajdzie sie ktos zeglujacy (zapomnialem zeglarzy na zlocie podpytac) kto bedzie sie orientowal w oznakowaniu drog wodnych w Polsce

Ja widywalem dwa rodzaje oznaczen:

- kolorowe boje (koloru zielonego i pomaranczowego)

- znaki na brzegu oraz na przeslach mostow

Co do boi to pewne pomysly i obserwacje mam ale poki co moze ktos fachowo sie wypowie i nie bede wzbudzal smiechu

Pozdrawiam

Witaj

Rzeczywiście boje zielone i czerwone pokazują którędy przebiega szlak żeglowny (bezpieczna woda). Na rzekach jest to częściej tyka i tyka z wiechą (taka miotła). Jednak z wędkarskiego punktu widzenia - bardziej przyda Ci się wiedza, jak wygląda boja odosobnionego niebezbieczeństwa i boje kardynalne. Ta pierwsza zazwyczaj wskazuje jakiś duży głaz znajdujący się na dnie a pomiędzy kardynałkami zazwyczaj jest mielizna, gwałtowne wypłycenie czy kamienisko. A wydaje mi się, że wszystkie te miejsca są wędkarsko atrakcyjne. Jak te boje wyglądają zobaczysz tutaj: http://www.krzysztofbaranowski.pl/article_234.php

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 years later...

Jeśli chodzi o znaki nurkowe to spotyka się dwa: flagę alfa i zwyczajowy znak nurkowy (prostokąt o czerwonym tle z białym pasem po przekątnej).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Kod_Sygna%C5%82owy#Tabele_znak.C3.B3w_z_flagami_pojedynczymi

Tu kilka zdjęć spotykanych bojek: http://www.nurkomania.pl/sprzet_nurkowy_boje_dekompresyjne.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.