Skocz do zawartości
tokarex pontony

Automania :-)


stu6-60

Rekomendowane odpowiedzi

"mam" tak wziąłem ponieważ nawet inni mówią że to jest mój, bo wszystko przy Nim robie :mrgreen:

nawet rodzice przyznają :twisted:

A mi się wydaje, że to "mam" specjalnie jest w cydzysłowiu, pewnie tego Puga dzieli z tatą lub starszym bratem, który wozi mu tyłek

dokładnie :twisted:

czsami nawet dadzą pojeździć :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
a to że japońce się nie psują i nie wymagają napraw... no cóż tylko, jak o nie dbasz i dokonujesz wszelkich napraw, przeglądów i zmian na czas.

Pewnie ze sie psuja, tylko w odroznieniu od reszty swiata "japoniec" najpierw "da Ci znac" ze cos jest nie tak.Jesli nie zlekcewazysz 'ostrzezenia" to nie bedziesz musial "lapac" okazji w nocy lub dzwonic po kumpla w celu doholowania auta do domu(lub warsztatu) :!:.Ot i cala roznica a.."Wybor nalezy do Ciebie" :smile:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w odroznieniu od reszty swiata "japoniec" najpierw "da Ci znac" ze cos jest nie tak

szczerze powiedziawszy nie tylko japońce tak mają... kupiłem sobie jeździdło made in france i jest tak napakowany elektronką i czujnikami, że wykrywa i wyświetla nawet najmniejszą usterkę.... a to że jak dbasz tak masz...dotyczy wszystkich samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lalunia
:?::?::?:

nie spotkałem sięz tym określeniem.... co to jest lalunia :?::?:

a co do powiedzenia, że nie kupuje sięsamochodów na F czyli: fiatów, fordów i francuskich...cóż jak pisałem wyżej: jak dbasz tak masz.... mój teść ma megane i na liczniku prawie 300 tys. a chodzi naprawdę dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem co nieco na temat tej "Lalunii" i nie po wiem żeby były to pochlebne wiadomości. :mrgreen: Z drugiej jednak strony żona od 10 lat użytkuje Clio i nie powiem na nie złego słowa. Poza wymianą części, które zużywają się w czasie normalnej eksploatacji nic się z tym samochodem nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, ja dbasz tak masz

chyba że trafiłeś na egzepmplaż kiedy mieli przerwe na lunch

Nooo...znajoma irlandka uzytkowala 206 i tak jej sie dobrze jezdzilo ze po trzech latach kupila nastepny.I ten dopiero pokazal "klase" :smile:.Dwa razy "wystawil "ja na autostradzie,wiec serwisant orzekl ze "walnieta" jest elektronika.Wymieniono i nastepnego dnia(po "naprawie") w czasie jazdy(tez na "motorleju") otworzyly sie obie poduszki :!:.Cud prawdziwy ze dziewczynie nic sie nie stalo ,tylko przerysowala "Belkota"(zjechala na pas odgradzajacy jezdnie :!: ).Dzis uzytkuje malego "zoltka"(Yaris) i mowi ze nigdy wiecej "Lwa" :!::smile:.A do "Laluni" wracajac to auta te maja najwiekszy spadek wartosci w swojej klasie :!:.Ciekawe dlaczego :?::wink:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie silniki wysokoprezne dobre sa w....traktorach,ciezarowkach i lokomotywach :smile:

no nie przesadzaj.... jak ktoś nie ma w sobie żyłki radjdowca to diesel jest tańszy (w eksploatacji) ... poza tym w tej chwili masz HDI, TDI, JTD itp. itd. i zbiera się to całkiem sympatycznie... chociaż też wolę benzyniaki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym w tej chwili masz HDI, TDI, JTD itp. itd. i zbiera się to całkiem sympatycznie...

Na rondzie dwa razy "to"objade :!::smile:

chociaż też wolę benzyniaki....

Tak trzymac :!::smile:

ale z tymi poduszkami dziwota

Mechaniory ogolnie "placza" jak maja robic "Belgota" :smile: ,ale Oni "placza" zawsze :!::shock:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniory ogolnie "placza" jak maja robic "Belgota" :smile: ,ale Oni "placza" zawsze :!:

złych mechaników wybierasz radosławie..... wybieraj specy, którzy się nie tylko znają ale i lubią to co robią.... :cool:

Na rondzie dwa razy "to"objade :!::smile:

to zależy kto tym "czymś" powozi.... :wink::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że te "klekoty" mają możliwość zchipowania :)

kolego młody nie pisz pierdół.... mam kumpla speca od chip-tuningu i twierdzi, że diesli nie warto..... bo to co można uzyskać nie jest warte ceny i zachodu..... i na tyle zleceń co robią ropniaki się nie zdażają .... tylko benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chip-tuningu i twierdzi, że diesli nie warto..... bo to co można uzyskać nie jest warte ceny i zachodu

a w jakiej firmie pracuje :mrgreen: ???

ciekawe, benzyna wzrost 5%, diesel 25% :D

pochódź po forach, może Ci sie z benzyną pomyliło :twisted:

te stare owszem, ale typu HDi i te nowe jak najbardziej :D

np. Pug 206, seria ok 90hp, po chipe w mastersie~125 hp :D cena ok 1500 z wyhamowywaniem :D

o się nazywa tjunik;

http://www.automotoportal.com/article/pro-street-romania :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, źle się wyraziłem :)

dobre efekty uzyskuje się w samochoddch w turbiną :D

jak sie nazywa firma kumpla to nie istotne i tak ci to pewnie nic nie powie....

co do chipowania, to co piszą na forach itp. bierzesz zbyt powaznie, widać, że nie do końca mechanikę rozumiesz. rzeczywiście dopiero samochody z turbo, można dobrze podkręcić, przy czym poczytaj sobie i porównaj jaką moc mają benzyniaki, a jaką diesle przy tej samej pojemności. porównaj także żywotność silników.... chodzi po prostu o to że z 1.2 można wycisnąć 100 kucy bez chipowania, ale ten silnik będzie tak wyżyłowany, że zużycie wszystkich jego elementów będzie następowało o wieeele szybciej niż z tej samej pojemności przy 70KM. poza tym zrozum, że moc o niczym nie świadczy możesz mieć 500KM i nic ci to nie da jeżeli nie będziesz miał przeniesienia na koła tej mocy. czyli duużo ważniejszy jest moment obrotowy, oraz napęd który to wytrzyma. poza tym silniki turbo diesel (szczególnie HDI) nie bardzo nadają się do jazdy po mieście bo turbina słabo to wytrzymuje (częste włączanie i wyłączanie). a jak dodatkowo jeszcze ją podkręcisz, to rzeczywiście uzyskasz efekty...ale koszty tego są... sam rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nazywa firma kumpla to nie istotne i tak ci to pewnie nic nie powie....

czyli nic szczególnego,nego :) wyhamowywyuje je chociaż przed i po chipie??? jak kompów się nie podejmuje???

rzeczywiście dopiero samochody z turbo, można dobrze podkręcić, przy czym poczytaj sobie i porównaj jaką moc mają benzyniaki, a jaką diesle przy tej samej pojemności

koszta o ile większe niż w benzynie :) czym On wzmacnia benzynki??

porównaj także żywotność silników

To stosujesz bezpieczny chip, np z 70 na 90 :) Myśle że to nie zmieni zbytnio żywotności jeżeli będziesz o Niego dbał ;)

chodzi po prostu o to że z 1.2 można wycisnąć 100 kucy bez chipowania, ale ten silnik będzie tak wyżyłowany, że zużycie wszystkich jego elementów będzie następowało o wieeele szybciej niż z tej samej pojemności przy 70KM

Tu już zależy od stanu przed chipem :) chip generalnie robi się do 30000-40000 km :)

Pozatym jak wyżej :)

poza tym zrozum, że moc o niczym nie świadczy możesz mieć 500KM i nic ci to nie da jeżeli nie będziesz miał przeniesienia na koła tej mocy

to raczej oczywiste ;) więc jeżeli ktoś się na niego decyduje to chyba wie że trzeba zwiękrzyć trakcję ;)

czyli duużo ważniejszy jest moment obrotowy, oraz napęd który to wytrzyma. poza tym silniki turbo diesel (szczególnie HDI) nie bardzo nadają się do jazdy po mieście bo turbina słabo to wytrzymuje (częste włączanie i wyłączanie

w sumie to o to chodzi w chipie ;) co do trwałości, jak nie będziesz żyłował na zimnym, i będziesz czekał z 1min przed wyłączeniem to zbytnio tego nie odczuje :)

a jak dodatkowo jeszcze ją podkręcisz, to rzeczywiście uzyskasz efekty...ale koszty tego są... sam rozumiesz

chip inwidualny z wyhamowaniem przed i po- ok 1700zł

najlepiej jeszcze IC żeby nie zaciągał się ciepłem po kilku prostych-400 zł

szersze opony- tu zależy :)

ale myśle że zmoana opon na szersze przy małych zmianach nie jest konieczna :)

Po zatym jak ktoś się decyduje na chip powinien robić to raczej w dobrych firmach typu comsport czy mastersie :)

oczywiście może zacząć ślizgać się sprzęgło, i żeczywiście może troche krócej żyć, ale jak bedziesz dbał to myśle że niewiele krócej :)

pozatym obczai to;

1.4 hdi 70km 1.4 benzyna 70km

masz dwa tysie

w 1.4 hdi masz chipa na delikatnie ponad 90km a w benzynie może na hmm 75-80.

zrobisz dolot, kompletny tłumnik np. SS, wycięcie kata, planowanie głowice, i po funduszach :)

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.