Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Automania :-)


stu6-60

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji, widzieliście impreze na 2008 rok :mrgreen: Już nie wygląda jak jelcz - teraz raczej jak KIA :lol:

dla mnie też jest doopa :roll: najładniejszą imprezą była z tymi okrągłymi światłami :mrgreen:

co do tego "bez sesnownego dużego motoru" jestem innego zdania :lol: fajnie mieć w miare takie auto raczej rodzinne z więkrzą mocą :twisted::twisted:

hmm, mało miejsca, tragedi wdł. mnie nee ma :)

Wcisnijcie doopsko do carrery, to dopiero zabawa :mrgreen:

ale co od takich samochodów wymagać "relaksacyjnej" pozycji :mrgreen: wkoncu te fotele są robione odnośnie jazdy po zaketach, trzymania itp :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
widzieliście impreze na 2008 rok :mrgreen: Już nie wygląda jak jelcz - teraz raczej jak KIA
:lol::lol::lol: Ja widząc jego fotkę myślałem że to Lanos http://www.autogaleria.pl/fotografie/subaru/subaru_impreza_wrx_2007_05.jpg

A wszystkich fanów "klasyki" z lat 80 proszę o opamiętanie. Przerażający jest widok 20letniego auta nie po "generalce" pędzącego pow 150km/h.

Czasami boję się że się rozpadną wraki z silnikami 150kM :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej niezapominaj, że i tak nie będziesz sam... na drodze. Mnie to osobiście hamuje jak się zbytnio rozpędzę nawet jak jadę sam...

No, chyba, że dajesz po jakimś pustym zamknietym torze wyścigowym

Samemu to mozna z nudow umrzec :!: :smile:".Szachy" robic a do tego jeszcze z kims poganiac to rozumiem :!::twisted:.

Wcisnijcie doopsko do carrery

"Lac na niemiaszkow" zolta rasa rzadzi :!::twisted:

Przerażający jest widok 20letniego auta nie po "generalce" pędzącego pow 150km/h.

A gdzie takie jezdza :?: ,na Bialorusi :?::twisted:.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nowy ranking niezawodności przeprowadzony przez Brytyjczyków -> http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/co-kraj-to-inna-opinia-o-samochodach,862865

1. Mazda (8,04%)

2. Honda (8,90%)

3. Toyota (15,78%)

4. Mitsubishi (17,04%)

5. Kia (17,39%)

6. Subaru (18,46%)

7. Nissan (18,86%)

8. Lexus (20,05%)

9. Mini (21,90%)

10. Citroen (25,98%)

11. Daewoo (26,30%)

12. Hyundai (26,36%)

13. Peugeot (26,59%)

14. Ford (26,76%)

15. Suzuki (27,20%)

16. Porsche (27,48%)

17. Fiat (28,49%)

18. BMW (28,64%)

19. Vauxhall (28,77%)

20. Mercedes (29,90%)

21. Rover (30,12%)

22. Volvo (31,28%)

23. Volksvagen (31,44%)

24. Jaguar (32,05%)

25. Skoda (32,12%)

26. Chrysler (34,90%)

27. Audi (36,74%)

28. Seat (36,87%)

29. Renault (36,87%)

30. Alfa Romeo (39,13%)

31. Saab (41,59%)

32. Land Rover (44,21%)

33. Jeep (46,36%)

mi się od dawna zdawało że raporty dekry są do doopy :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Dzisiaj 19:30

Nowy ranking niezawodności przeprowadzony przez Brytyjczyków -> http://motoryzacja.interi...ochodach,862865

1. Mazda (8,04%)

2. Honda (8,90%)

3. Toyota (15,78%)

4. Mitsubishi (17,04%)

5. Kia (17,39%)

6. Subaru (18,46%)

7. Nissan (18,86%)

8. Lexus (20,05%

Czy mnie oczy mamia, czy nie ma ani jednego "dreswagonu" :?::twisted:.A swoja droga to "angole" sa jak zawsze obiektywni,jesli sprawdzisz rank "niemiaszkow" to zobaczysz co to "patriotyzm lokalny" :smile:.Dzieki ze wkleiles ten post bo teraz zaden "kmiotek" nie bedzie mnie pytal "Czemu znow kupiles Mazde(piata z kolei) :?::!: .Pozdro-Radek.

P.S.A prywatnie to od kiedy "sowa" zkumala sie zFfordem silniki juz nie te same :!::sad: .Jedynie RX-8 rulezz :!::wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie oczy mamia, czy nie ma ani jednego "dreswagonu" :?::twisted:

na szczęśćie nie ma :twisted:

A swoja droga to "angole" sa jak zawsze obiektywni,jesli sprawdzisz rank "niemiaszkow" to zobaczysz co to "patriotyzm lokalny" :smile:

np. Dekra :mrgreen:

Dzieki ze wkleiles ten post bo teraz zaden "kmiotek" nie bedzie mnie pytal "Czemu znow kupiles Mazde(piata z kolei) :?::!: .Pozdro-Radek.

oto biega, "mój Pug" jest przed volswago-dreso-wagonem :mrgreen:

P.S.A prywatnie to od kiedy "sowa" zkumala sie zFfordem silniki juz nie te same :!::sad: .Jedynie RX-8 rulezz :!::wink:

czy ja wiem, ja na Maździe się zbytnio nie znam :D

zato jak powstało PSA i BMW w Pugu są fajniejsze silniczki :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że spece ich nie lubią to inna sprawa

W 90-siatym przywiozlem sobie za "szparagi" 305-tke,1.4-benzyna autko szescio letnie(wtedy to byo cos :smile: ).Kolor maroon-metal,bezowe wnetrze ogolnie-cool.Zaszczepiony odwieczna zasada ze po kupnie trzeba zmienic wszelkie filtry,paski itp(a wlasciwie dlaczego :?::shock: ),pojechalem do autoryzowanego serwisu w moim rodzinnym miescie.A tam "gamon" zapytal mnie czy mam wszelkie czesci ,ktore chce wymienic :?::!:.To ja na to: A czy to jest serwis czy stodola :?::!:.A "pacjent" wyniosle mnie poinformowal iz: My obslugujemy tylko auta zakupione w naszym salonie a "trupki" to moge sobie sam serwisowac :!:.Tak tez i zrobilem,o samochodzik zadbal znajomy "Pan Kazio",pasjonat motoryzacji.W miedzyczasie "popelnilem "VW-GTI i stalem sie fanem "dreswagonow".Ale to juz inna historia :!:.Niezbadane sa sciezki "Pana" :!::smile:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma Octavke to niech sie wypowie

W prawdzie nie mam ale w gazetce sygnowanej przez "Top Gear-a" bodajze z Lipca(moze Sierpnia :?: ) Octavia w klasie nizszej-kombi zajela pierwsze miejsce :!:.Warunek-silnik 1.8 T ,oczywiscie benzyna :!::wink:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W poczcie znalazlem oferte aut uzywanych(w Polsce) i doznalem szoku :!::shock:.Ceny sa o wiele wyzsze niz w IRE( a ceny aut w Irlandii uwazane sa za "kosmiczne").Np Mazda 626-99r,cena ksztaltuje sie powyzej 10tys.PLN gdy podobne auto kupilem za 2300E a gdybym chcial jechac do UK to pewnie kupilbym je za 2000E. Ktos sobie "robi jaja" czy rzeczywiscie zapanowal u Nas dobrobyt :?::smile:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos sobie "robi jaja" czy rzeczywiscie zapanowal u Nas dobrobyt

Nie zapanował. Państwo dba jak może o interesy dealerów wymyślając coraz to nowsze opłaty za sprowadzenie używanego auta :evil: I tak dużo się zmieniło po wejściu do Unii, bo wcześniej ceny były dopiero kosmiczne. Sprowadzenie masy używanych aut, o których niektórzy pisali pogardliwie "szroty" spowodowało zniknięcie z polskich dróg maluchów, dużych fiatów, polonezów itd.

Jak w 2003 kupowałem ośmioletniego fiata uno kosztował więcej niż połowę wartości nowego. :shock: Teraz już jest lepiej, ale i tak ceny są zdecydowanie za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe samochody sprowadzane z Wielkiej Brytani, czyli przystosowane do ruchu lewostronnego, można u nas kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Aby takie auto zarejestrować w Polsce trzeba go dostosować do ruchu prawostronnego (z tego co się orientowałem cena takiej przeróbki około 4 tys. zł). Suma sumarum i tak wychodzi to znacznie taniej. Muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić i zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Może ktoś z forumowiczów zetknął się już z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już jest lepiej, ale i tak ceny są zdecydowanie za wysokie.

Tutaj najnizej zarabiajacy sa w stanie po 2 miesiacach kupic auto za 2000E.Sredniacy robia to po miesiacu.Nie wiem ile wynosi srednia krajowa ale chyba w kraju trzeba odkladac dluzej na podobny samochod :?::!: .

Może ktoś z forumowiczów zetknął się już z takim problemem.

Wiem ze kupowane sa "rozbitki"(auta uszkodzone sa na wyspach prawie za "free" np.BMW 320-2000r. jezdzacy ,uszkodzone drzwi i blotnik -cena okolo 3000Pb czyli +/- 4500E),naprawiane w Polsce i ponownie wywozone na wyspy :!::smile:.A z "przekladkami "ostroznie :!:.To nie tylko kierownica :smile:.A sa auta w ktorych nie ma mozliwosci dokonania przekladki :!:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z "przekladkami "ostroznie

To akurat wiem, wiele rzeczy do przełożenia począwszy od lusterek zewnętrznych, a skończywszy na wycieraczkach. Chciałem tylko zaciągnąć informacji, bo może ktoś się już z tym spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile wynosi srednia krajowa ale chyba w kraju trzeba odkladac dluzej na podobny samochod

Średnia krajowa wynosi niespełna 2900 brutto, czyli około 1900 netto. Ile trzeba odkładać już nawet nie będę przeliczał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stu6-60, Ford Mondeo 99' (w dieslu) to koszt około 12 - 14 tyś. PLN Mazdy są raczej droższe, bliżej 15 a nawet 20 tyś PLN.

Zobacz: http://moto.allegro.pl/item269885819_mazda_626_kombi_2_0i_klimatronik_100_serwis_xii_99.html nawet nie zarejestrowana w Polsce czyli z ubezpieczeniem jaszcze 2000 PLN trzeba doliczyć :roll:

i następna http://moto.allegro.pl/item265666636_piekna_mazda_626_2_0_16v_klima_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Mondeo 99' (w dieslu) to koszt około 12 - 14 tyś. PLN Mazdy są raczej droższe, bliżej 15 a nawet 20 tyś PLN.

To jest jakies "chore" :!:.A do tego ktos napisal o aucie "bez lakieru"(srebrne) :shock: -PIEKNA :twisted:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze "cos" o lakierach.Zauwazyliscie ze najbardziej popularny(i uniwersalny)to lakier "srebrny metalick" :!:.Chyba nie ma firmy (i modelu)ktora nie "popelnila by" malowania swych wyrobow tym kolorem :shock:.Dla mnie auto (tak pomalowane)wyglada jak przygotowane do malowania :smile:.Jest takie "blaszane" :smile: .Mam tez kolorystyczno-motoryzacyjne skojarzenia np: Ferrari-tylko czerwone, Subaru Impreza-tylko niebieskie, motocykle Kawasaki-tylko zielone :!::smile:.Kiedys myslalem ze kolor czarny pasuje do kazdego samochodu :!:.Otoz nie. Poczciwy "okular"(Mercedes klasy E) w czerni wyglada okropnie,podobnie stara S-klasa.Rowniez Peugeot 406 w czerni to "dziwne zjawisko" natomiast 407 wyglada calkiem ok :!:.Mam swe preferencje kolorystyczne i uwazam ze ladny samochod wyglada super w kazdym kolorze.... pod warunkiem ze jest to kolor NIEBIESKI :!::smile: .Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez kolorystyczno-motoryzacyjne skojarzenia np: Ferrari-tylko czerwone, Subaru Impreza-tylko niebieskie, motocykle Kawasaki-tylko zielone

Też tak mam. Klasyki o których Wspomniałeś to tylko w tych kolorach. Inne marki różnie, tu u mnie wszystko zależy od sylwetki i wielkości samochodu. Jedne w danym kolorze mi się podobają, innym ten sam kolor zupełnie nie pasuje. Srebrny metalik, który Tobie się nie podoba, mi skolei "leży", szczególnie w dużych modelach, ale oczywiście nie wszystkich. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez kolorystyczno-motoryzacyjne skojarzenia np: Ferrari-tylko czerwone, Subaru Impreza-tylko niebieskie, motocykle Kawasaki-tylko zielone :!::smile:

co do tego nie jesteś osamotniony.... dodaj że jak lambo diablo tylko czerwone, inne modele tylko czarne (żółte i pomarańczowe są :roll: no...) a carrera czarna....

są samochody które dobrze wyglądają dobrze tylko w jednym kolorze np. nowe bravo czerwone jest naprawdę ładne, innne są po prostu obleśne, już nawet nie brzydkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.