Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

SZCZECIN -- gdzie łowić:-)


Sponsik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie..

Jestem nowy na forum i mam nadzieje że jakoś się zaaklimatyzuje. Mam pytanie do ludzi i wędkarzy z zachodniopomorskiego gdzie tu u nas wogole ryba bierze...:-(. Może macie jakies miejsca gdzie teraz na tym bez rybiu coś się złowi..

Z gory dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Cześć Sponsik, witam kolejnego szczecinianina. Niestety dobrych wiadomości dla Ciebie nie mam, w naszym mieście niby dobrych łowisk jest sporo (ludzie przyjeżdżają z różnych stron kraju) ale jakoś ja tego nie zauważyłem :? . Ogólnie z braniami jest naprawdę kiepsko, na Dziewokliczu można poprubować z okoniami i płotkami bo leszcze wymiotło całkowicie, a z okoniami to i tak nie wiadomo czy akurat trafisz w dobrą porę, jeszcze dwa tygodnie temu brały tylko z samego rana tak między 4 a 7, a teraz to nie wiadomo, np. w niedzielę brały między 11 a 13, oczywiście z niewiadomych przyczyn trzymają się tylko mostku prowadzącego na kąpielisko więc znalezienie tam wolnego miejsca na wciśnięcie wędki graniczy z cudem :roll: . Na Odrze nie ma czego szukać, bynajmniej na odcinku PZW, dalej może i coś jest ale nie pływałem tam. Więcej łowisk w tym sezonie nie odwiedzałem z braku czasu, jakbyś wiedział coś o jakiejś fajnej wodzie to daj znać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Chciałem powrócić do tematu, szczególnie iż powieksza się grono ludzi ze Szczecina . może jakieś propozycje na dobrą wodę ?

Osobiście mogę polecić miejscówke pod mostem pionierów (płocie i troche sandaczy) w tygodniu ok w weekend powodzenia z miejscem :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Podpowiedzcie gdzie można wyskoczyć na godzinke-dwie po lub/i przed pracą :mrgreen::mrgreen::mrgreen::grin::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz do oporu nałapać płoci to polecam ze spławikówką bez żadnej zanęty, tylko z robaczkami wybrać się na most długi. możesz też powędrować na sam koniec tego nabrzeża tuż opodal stoczni szczecińskiej. Tam natomiast oprócz płoci możesz liczyć na naprawdę duże krąpie. Mimo dobrych efektów największą wadą jest stan czystości wód. Są to porostu ścieki, na dodatek wszyscy każdą złapaną rybę biorą do domu :shock: Po za tym będziesz miał towarzystwo składające się niemal z samych pijaczków :smile: z których jest czasem nie mały ubaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shark Hunter

Byłem ostatnio na moscie długim od strony dworca i od trasy zamkowej, woda-ale to chyba zbyt pochlebne określenie tej cieczy która tam płynie, przy penetrowqaniu dna obortówką co chwila wyciągałem jakieś "piczykłaki" :mrgreen::mrgreen::mrgreen: brań zero, rzucałem troche obrotówką ale głównie gumkami. Największy problem miałem z mrozem :smile: zamarzała mi woda na przelotkach i robiły sie sople :grin::grin:

SHark Hunter mam pytanie gdzie u nas są wody pzw szczecin? Pod mostem pionierów są wody PZW szczecin czy regalica czy moze regalica należy do pzw szczecin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy penetrowqaniu dna obortówką co chwila wyciągałem jakieś "piczykłaki" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

hehe możesz tam dorwać sporo skarbów, raz z gruntu udało mi się chwycić pieluche :grin: (najgorzej było ją odhaczyć :roll: )

brań zero, rzucałem troche obrotówką ale głównie gumkami.

łów na gumy sandaczowe na tak zwanym bocznym troku z dużym obciążeniem, miejsce te słynie z ładnych sandaczy

Największy problem miałem z mrozem :smile: zamarzała mi woda na przelotkach i robiły sie sople :grin::grin:

myślałem że ta ciecz z odry wogóle nie powinna zamarzać :grin:

mam pytanie gdzie u nas są wody pzw szczecin? Pod mostem pionierów są wody PZW szczecin czy regalica czy moze regalica należy do pzw szczecin ?

Tego to nie wiem dokładnie gdyż ciągle się to zmienia. Regalica napewno należy do PZW natomiast Odra nawet kiedyś nie miała takowego właściciela, można było wędkować bez karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy penetrowqaniu dna obortówką co chwila wyciągałem jakieś "piczykłaki" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

hehe możesz tam dorwać sporo skarbów, raz z gruntu udało mi się chwycić pieluche :grin: (najgorzej było ją odhaczyć :roll: )

no to niezłe skarby tam są :grin::grin: w poniedziałek wybieram się po jakies sandaczowe gumki i oczywiście porzucać ,może w sprawie gumek cos konkretniej możesz polecić ?? narazie jak pogoda dopisze to jutro na płocie pod pionierów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem spinningistom ale udało mi się dostrzec że używa się wyłącznie jasnych kolorów (przede wszystkim seledyn) długości raczej nie wielkich od 5 cm. Przypon ponad 0.5m i dość ciężki ołów z 50 g. Sandacze biorą też na filet z płoci . Swoich sił spróbuj zaraz po prawej stronie mostu, kilkadziesiąt metrów po lewej w miejscu gdzie jest obniżenie nabrzeża oraz przy moście kolejowym nieopodal dworca kolo przystanku autobusowego. Tam najczęściej właśnie przebywają potencjalni łowcy sandaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji i jako ciekawostka dodam iż czyn mój haniebny został zakwalifikowany jako przestępstwo i zostałem potraktowany jako przestępca czyli na równi ze złodziejami i mordercami, łaskawie policja ostatnio odpuściła od fotografowania i zdejmowania odcisków palców od wędkarzy, najbardziej żałosne u policjantów było to że nie interesowało ich całkowicie czy miałem karte i opłacone składki(oczywiście mam) tylko to iż stałem ok 20 metrów za strefą wyznaczoną jako początek kanału. Absurdem jest iż stojąc w strefie dozwolonej i rzucając na kanał nie łamiemy żadnego prawa a stojąc w obrębie kanału i rzucając w koryto odry jetesmy przestępcami ?? :???::???: ŻAŁOSNE Czy może ktoś wie co się dzieje z wędkami zajętymi przez policje? Może można je jakoś wykupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu82, o kurde idzie się wściec :evil: a tak wogle to dlaczego nie wolno łapać tam po za kanałem :?:

Z tego co wiem na tym nabrzeżu obowiązuje okres ochronny do 15 maja ale od kiedy dokładnie to nie wiem :roll: I jeszcze kilka słów na temat działań polskiej policji. U mnie na osiedlu zamiast się wziąść za ściganie bandytów to .... uganiają sie za babciami z pieskami bez smyczy i wpisują im mandaty :evil: No ja pier.... aż mnie szlak trafia :!: Wkońcu pies i pies to sami swoi więc nie powinno być problemu .

To samo można zaobserwować w twoim przypadku nie pojadą ścigać kosiarzy których jest całe mnóstwo tylko niewinnego uczciwego wędkarza który prubóje wypocząć z wędką nad wodą

BRAK SŁÓW !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza kanałem jak najbardziej , ppytałem w PSR-ze gdzie się zaczyna kanał a gdzie koryto odry Pani powiedziała mi ze nie ma ścisłej granicy ale prawwdopodobnie chodzio o światło mostu, tzn obręb mostu tam zaczyna się koryto , zakaz obejmuje ceglinke- słusznie i naukowo , tylko informacji o tym mogły byc bardziej widoczne a prawo troche inaczej skonstruowane , stawiane kogoś kto był 20metrów od "teoretycznej " granicy ujścia kanału z jedną przepisową wedką na równiz kłusolami szarpakowcami io innym ścierwem i nazywanie go przestępcą to lekka przesada . Panowie policjanci więcej myślenia!!! Może zacznijcie pouczać a nie odrazu egzekwować!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest finał mojej sprawy :

1.Przepadek sprzętu - co się z nim stanie nie wiem , może ktoś wie będe wdzięczny za info .

2. Wpłata 200 zł na rzecz PZW - zgadzam sie już zapłaciłem , na PZW moge byle tylko rozsądnie zagospodarowali te pieniądze :mrgreen:

3. Grzywna za przestępstwo jakim było poławianie ryb w obszarze objętym zakazem połowu - 500 zł :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: - przesada co ja kur.... na milionach śpie ?? sprzęt był wart pare złotych na rzecz pzw zapłaciłem ale tym darmozjada za takie PRZESTĘPSTWO - to już przesada

4. i ostatnie oczywiste - koszty postępowania ok 100 zł - no płacic im za zajmowanie się jeszcze takimi absurdami PRZESADA!!!

Jeśli może ktoś z szanownych kolegów po kiju jest prawnikiem i zgodzi się grzecznościowo poradzić chętnie się skontaktuje .

Sumując całkowite koszty zamkneły się na 1000 złi tym że jestem karanym , notowanym PRZESTĘPCĄ - opinie zostawiam wam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O k........a ale pojechali z Tobą :shock::shock: a jak łapali kłusoli z szarpakiem to albo mała szkodliwość społeczna albo mandaty po 200 PLN. Trochę przegięli. Fakt stoi tam jak wół, że jest zakaz łowienia od 01.01 do 15.05 ale gdzie się zaczyna kanał to nie jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

?? :???::???: ŻAŁOSNE Czy może ktoś wie co się dzieje z wędkami zajętymi przez policje? Może można je jakoś wykupić?

Jest końcówka roku. Idż tam do was na pały i sie dowiedz co z tym sprzętem. Dali Ci jakieś zaświadczenie,że wzieli? Z tego co wiem to taki sprzęt idzie z innymi rzeczami tego typu na taką powiedzmy aukcyjkę,która iest ogólnodostępna,ale podobnież wykupóją to sobie pałkarze za bezcen. Ja bym nie popuścił :evil::evil::evil: . idż tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam Wszystkich Wędkujączch!

Jestem nowy w Szczecinie i jako, że jest tu multum wody, a mnie już zawsze podobało się ślęczenie z kijem nad wodą, chciałbym rozpocząć swoją przygodę z RYBĄ... :grin:

Czytam i czytam Wasze posty, ale że jestem tu nowy, stosunkowo mało dają mi opisy słowne okolicznych łowisk... Czy ktoś ma może jakąś mapę, gdzie kolorami, czy jakoś inaczej, ale obrazowo przedstawiane są tereny, gdzie można łowić z odpowiednimi uprawnieniami? Byłbym baaaaaardzo wdzięczny.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.