Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Bnińskie


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki a powiedz mi jeszcze proszę ile zanęty dziennie rzucać żeby ryby nie przestawały żerować. Wczucać co jakiś czas np rano i wieczorem czy poprostu jak będą ustawać brania? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Łowiąc z koszyczkiem zanetowym nic nie musisz dorzucać (donęcasz na bierząco na poczatek kilka pustych rzutow mozesz zrobić) zreszta jak pojdziesz rano na ryby to o ile bedziesz trafiał mniej wiecej w to samo miejsce to nie bedzie problemu z dorzucaniem zanety brania raczej nie ustana krąpie tam sa dość upierdliwe ale możesz sprobować je wyeliminować kukurydzą jak ci sie łapanie znudzi i puste zacięcia. Jeśli chodzi o łowienie ze spławikiem to tak jak pisalem efekty byly znacznie gorsze od koszyka ale być może to kwestia miejsca. Bninskie to dość duze jezioro wiec jak wiatr ci nie dopisze to mozesz miec problem z łowieniem na splawik a z koszykiem nie ma tego problemu. Jesli chodzi o spławik to musisz zanete rozrobić tak by nie wszystko od razu sie rozwaliło bo ci krapie wyżrą wszystko w przeciągu godziny wiekszość wrzuć rano i pozniej ewentualnie donęcaj. Chyba że chcesz karmić czyms grubszym makaronem kukurydza ziemniaki itp... wtedy jak najbardziej rano i wieczorem wieksze porcje a w trakcie dnia tylko po troche od czasu do czasu. Jesli chodzi o ziemniaki to jest tylko jeden problem krąpie bardzo lubia ziemniaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jeszcze do pory karmienia nie ma to wiekszego znaczenia jak zakarmisz w południe to istnieje spore prawdopodobienstwo że ryby przyjda do tego wieczorem dopiero albo nastepnego dnia rano... ale uwaga bo leszcze to troche dziwne ryby moze sie okazać że leszcze najlepiej beda żerowały w południe albo w nocy różnie to z nimi bywa zależy jak przechodzi ich scieżka wędrówki. Rozumiem że masz kogoś z rodziny w okolicy. Podpytaj może bedzie wiedział gdzie kiedyś ktoś łowił duże leszcze. Czasami taka informacja jest bezcenna. Zwłaszcza że bedziesz mial jednostke pływajacą. Możesz pokarmić i dać im kilka dni spokój jeśli tam sa duze leszcze to powinny znaleźć ale nie wiem czy duzy leszcz już bierze troche wcześnie jeszcze. Zwykle okolo połowy lipca sie ruszały ale to u mnie:) w Lubuskim inny klimat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe 30 do 40 dkg ale z pontonu masz szanse złowić coś większego. Widać że okonia jest tam bardzo dużo. Zreszta jeziorko bardzo przyjazne do łowienia na spining głębokość w większości miejsc nie dochodzi nawet do 4 metrów przy bardzo długim rzucie. Jadąc rowerem do okoła jeziora bardzo mi sie podobał ten koniec nie od Bnina tylko z przeciwległej strony (chyba od Czmonia ale glowy nie dam)są tam bardzo szerokie trzciny mało dojść jakies bagna itp najprawdopodobniej dużo płycej. Tam bym szukał szczupaka rano i wieczorem ewentualnie jak się trafi pochmurny dzien. Nie koniecznie przy brzegu. Bo przy Błażejewie zaczepiłem kilka razy krótką moczarke a tam jest głębiej. Podejżewam więc że tamten koniec będzie dość gęsto zarośnięty ale to trzebaby sprawdzić ja jak juz pisałem łowiłem tylko z brzegu i to na dość krótkim odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wcale nie ma tak duzo krapi ja zlowilem jak narazie z 3 ale ladne po 20cm, a tak to mnostwo uklei na biale robaki szaleja ,w poniedzialek w kilka godzin zlowilem ich 1.5kg leszczyk kilka plotek czyli nic konkretnego, teraz mam ponton na poczatku nie mialem kapoku to policja się czepiała teraz już mam, w niedziele jak się polepszy pogoda to wypływam na łowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio byłem na parodniowym wypadzie na działke nad bnińskim i mimo braku specjalnego zapału do wędkowania troszkę połowiłem i się przekonałem, że jak się trochę postarać idzie złapać fajną rybeę :cool:

[ Komentarz dodany przez: sinus: 01-09-08, 17:49 ]

zdjęcie usunięte jako niezgodne z regulaminem wstawiania zdjęć.

polecam lektórę regulaminów forum :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam!

Był ktoś w ostatnim czasie na Bnińskim? Mam zamiar przejechać się z nastawieniem na leszcza i ogólnie białą rybę, w grę wchodzi też żywiec.

Pozdr. i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja ostatnio jestem co tydzień na Bninie (głównie spin) ale z tego co widziałem "leszcze" już na Bninie biorą. Z okoniem jest różnie ale można powiedzieć, że biorą słabo. Atakują wcześnie rano a później już nie mają ochoty na nic. Szczupak nie bierze co gorsze wcale go nie widać a sandacz jak weźmie to krótki. W tym roku na Bninie cienizna ale okoń wcale nie brał a teraz trochę się ruszył więc może się rozkręci. Bardzo długo ukleja się tarła i pewnie są najedzone. Teraz już chyba tarło się skończyło więc trzeba będzie w weekend spróbować powalczyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o węgorza to złowiłem 2 w środku dnia na gruntówkę ale małe to delikatnie powiedziane albo po prostu jestem przyzwyczajony do trochę innych węgorzy w nocy nie łapię na Bninie ale słyszałem, że niby coś tam łapią. Osobiście jak mam siedzieć w nocy to mimo wszystko wolę Wartę zwłaszcza, że na Bnin w nocy jest dopłata do zezwolenia. W moich okolicach największe węgorze zawsze łowiłem właśnie w południe a tutaj takie niewyrośnięte grubości 2 palców. Dobra informacja jest taka, że musi go tam trochę być bo ojciec dziewczyny łowi od czasu do czasu jako przyłów przy łowieniu na boczny trok U mnie niespotykane jeśli już to na błyszczyk podlodowy łowili i to też przy trzcinie musieli go wypatrzyć bo z przypadku nigdy nie słyszałem żeby wziął na spin a tutaj od czasu do czasu złowi więc jakieś dzikusy a nie węgorze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.