Skocz do zawartości
tokarex pontony

lowiska w lodzi i okolicach


ckm

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 8 months later...

Witam kolegów i zwracam sie zprosba o namiary na jakieś ciekawe łowiska w okolicach

Łodzi , wszystkie wieksze akweny juz znam i szukam czegoś nowego może być prywatne

byle była ryba i mozliwość wypoczynku z rodziną zbliza sie wekend majowy i czas

rozpocząć sezon , ale z uwagi na pogodę jaką mamy to nie wroży nic dobrego dla nas

wedkarzy więc na wiekszych akwenach raczej jeszcze nie mam czego szukac tarło itd.

zostaje jakis prywatny zalewik czy większy stawik , ktos jesienia gdzieś cos pisał o tym nawet

napisałym post ale bez odpowiedzi , prosze o jakies info moze byc nawet 100 km od Łodzi

pozdrawiam !!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam jestem mieszkańcem Łodzi i uwielbiam spławik znam kilka chyba niezłych łowisk ale chetnie bym poznał jeszcze inne ktore nie wymagają szczególnie długiej zasiadki moim ulbionym narzędziem połowu jest tyczka 11m i bat 7m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w okolicach Łodzi polecam dwa. Pierwsze to komercjak 100% Glinnik koło Zgierza. Ryby nawet nawet - ale zaletą jest pięknie przygotowany teren -skoszone trawniczki, ławeczki, żwirek na dróżkach i spory parking. Drugie miejsce z wyglądu jest znacznie gorsze - Ciosenka w Ciosnach koło Sokolnik - między Zgierzem a Ozorkowem. Co prawda płaci się symbolicznego piątaka za wędkowanie - za to jeśli ominiesz bajora i staw z pstrągami to na dużym stawie, który jest naturalnym zbiornikiem masz szanse połowić od karpia, płoci, porzez karasia czy lina a na szczupaku, sumie czy tołpydze skończywszy. Dodatkowo u właściciela można kupić doskonałe wędzone ryby (wędzaria na podwórku).

Nadmienię jeszcze że Glinnik jest czynny tylko kilka dni w tygodniu w okresie letnim (w zeszłym roku zdaje się od maja do sierpnia w piątki, soboty i niedziele tylko - co było krokiem w tył do okresu sprzed dwóch lat kiedy to był czynny cały tydzień) natomiast Ciosenka jako woda naturalna jest dostępna cały rok i co przyciąga również miłośników łowienia spod lodu.

Z innych łowisk - rzeka Bzura w okolicy mostu w Łowiczu ale przyznam szczerze że nie miałem tam żadnych wyników, inna sprawa że byłem tam dwa krótkie razy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Najbardziej z tych miejsc interesuje mnie ostatnimi czasy Bzura ciągle z uporem maniaka próbuję znależć ciekawe miejsca pod spławik.Glinnik znam dwa lata temu byłem kilka razy naprawdę nieżle 100 ryb(jesiotr,karp,lin,karaś,sum,płoć) w ciągu dnia to nie sztuka ale zdarzył się raz niemiły przypadek po stawie pływało mnóstwo rozkładających sie karpi niemiły widok(15 zł wjazd w weekend),co do Ciosen to łowisko był naprawdę niezłe(duże jazie,karp,amur lin,karaś...) dopóki nie zarybił małym pstrągiem (pstrąga nie wolno wypuszczać) brały jak głupie na wszystko co wpadło na haku do wody no i jeszcze w zeszłym roku postawili mu A2 bardzo ucierpiał krajobraz.Znam kilka ciekawych łowisk (PZW i komercje) tak w promieniu 60km od łodzi jak kogoś interesuje to mogę podać namiary kilku z nich wiosna się zbliża.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszłym roku postawili mu A2 bardzo ucierpiał krajobraz
No to się zgadza. Jak znasz to podaj namiary - co prawda nie wiem kiedy je będę mógł wykożystać ale nigdy nie wiadomo ;) A miałeś jakieś konkretniejsze wyniki na Bzurze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jeszcze jeden post - po za .... nie mogę edytować poprzedniego.

Jeszcze wiem że w okolicach Łodzi jest całkiem konkretne jez. Rydwan - słyszałem że całkiem konkretne wyniki spinningowe tam były - wybierałem się nawet ale.... nie zdążyłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydwan nie byłem ale słyszałem ze jest to wyrobisko po żwirowni gdzie zalali masę złomu więc jak ktoś łowiący na ciężko chce narwać dużo zestawów to niech tam jedzie a o spinningu to fakt słyszałem ze jest czasami ciekawie.

Namiary na łowiska:

-Piorunów:w Kwiatkowicach za kościołem w prawo i prosto około 3,5km jest to komercja wydana w bardzo kameralnym stylu dwie niewielkie glinianki i za plecami płynąca rzeczka Pisia wjazd 5zł b.miły własciciel wszystko można wypuścić.W poniedziałki zamknięte teren nie ogrodzony więc można skoro świt.

-Psary: w Głownie za żołtą stacją na Bielawy w lewo dosyć duży staw przy samej trasie więc czasami hałas podczas zasiadki ale rybom chyba to nie przeszkadza bo biorą i to czasami nieźle opłaty zbiera kobitka z kasą fiskalną :mrgreen: w wysokości 10 zł wszystko co złowisz możesz zabrać nie płacąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś jakieś konkretniejsze wyniki na Bzurze?

tak narwałem dużo błystek i twisterów bo szukałem miejsc pod spławik spiningując(nie czuję jakoś spiningu) byłem na Bzurze w ciągu dwóch lat może ze cztery razy.O moście w okolicach Łowicza nie słyszałem za to o odcinku przed i za Sochaczewem że warto pospiningować czyli im bliżej Wisły tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

witam chciałbyn się dowiedzieć o jezira rydwan i okręt w woj.Łódzkim, czy wystarczy mieć opłaconą składkę czy są tam jakieś dopłaty.Ciekaw też jestem czy warto tam jechac?Szukam także zbiornika zaporowego Niecierz w okolicach Widawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Witam.Gdzie Łodzianie wędkują w okolicach Łodzi???Powiem szczerze,że jest póki co straszna nędza!Kotliny...Drobna płoć.Krzywie...Bez brania.Jeziorsko...Wysoka woda i póki co niema co się tam wybierać.Warta za zbiornikiem Jeziorsko...Tylko w tygodniu,bo w Niedziele i podobne wolne dni to po prostu jak na rynku!Głowno...Spuszczona woda!Sulejów mnie jakoś nie przekonuje ,ale jak ktoś zna jakieś fajne miejscówki to proszę pisać!No więc gdzie tu jechać żeby uprawiać nasze ukochane hobby???!

Może ktoś z was,kolegów wędkarzy,podzieli się swą wiedzą :oops::roll::???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek rożniata, No komercyjne to ja znam na wylot :smile: W tamtym roku każda niedziela na komercjaku-Brak Karty mnie zmusił.Ale w tym roku karta już jest i dlatego skierowałem to pytanie.Nie znam za dobrze wód PZW w naszym okręgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopłaty nie ma kontrolowali mnie tam i nikt nic nie wspominał,to raczej jest w ramach porozumienia.karpiki są.Na którymś ze zbiorników nie można łowić z gruntu,miałem gdzieś stronkę z tym jak znajdę to dam link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

W niedzielę wybieram się na dwa dni na rybki, ale zastanawiam się gdzie można liczyć na efekty. Mowa oczywiście o wodach PZW. Słyszałem, że na Zalewie Sulejowskim nic nie bierze. To samo na Jeziorsku. Tym bardziej, że w tym roku była tam woda spuszczona... Znajdzie się ktoś zorientowany w temacie, kto ostatnio tam wędkował??? Myślałem jeszcze o Kotlinach, podobno biała ryba się tam ruszyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.