Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj pobudka o 6 o 7 wyjście nad wisłę, chwila zwątpienia, i dalszy spacerek :grin:

Po 15 minutach wolnego marszu jestem na miejscu. Jeszcze ciemno i zaczynam łowić. Niestety do godziny 9:15 zadnego podbicia i powrót do domu, bo zaczęło bardzo mocno prószyć śniegiem :???:

Czyli słowem: efekt dzisiejszego wypadu ( krótkiego, ale zawsze :D ) równy zero.

Ale cieszę się że chociaż chwile spędzilem nad wodą, bo juz bylo mi to potrzebne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały grudzień bez brania na rybkę a dzisiaj dwa :shock: Na rybach byłem od południa do zmroku.

Pierwsze zacięte, ryba weszła pod lód i tam się spięła :cry: Drugie niemrawe. Sprawdzam a tam przypon przewinięty przez ciężarek, płotka zdjęta :???:

W tej sytuacji ostatnia rybą roku został okoń złowiony na gumę około 13.

6686a8eec76290c5m.jpg

Sezon zakończony :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobudka rano,czyli o 11.30.To i tak niezle jak na Nowy Rok :smile:.Rzut oka za okno-moze byc,na termometr-12C-MOZE BYC :!: Nad rzeka jestem w Poludnie.Szybka decyzja-dzis tylko na obrotowki.Zaczynam malymi numerami.Meppsy,EF-zety,Veltic-y, wszystko na nic.Obrzucam "pewne" miejscowki-nic :!:.Zwiekszam numeracje blaszek-to samo :!:."Popily sie te rybska czy co"-jestem coraz bardziej zdegustowany.Zostalo ostatnie miejsce,most na autostradzie23f8fc9025376121m.jpg.Zakladam najwieksza wirowke w calym moim arsenale.Srebrny "EF-zet" w czerwone paski.Na Barrow sprawdzil sie wielokrotnie.Rzuty z pod mostu pod drugi brzeg.Przy kolejnym,targniecie.Typowe branie "zebatego",poszarpywanie ktore zawsze kojarzy mi sie z zabawa z psem.Szczeniak podobnie szarpie kapciem probujac wyrwac go z reki :smile:.Troszke niepewnosci jak jest duzy??6c3e7f8ca8a1f470m.jpga1607890b74ef465m.jpgb8fb23d0abf3589am.jpg

I juz wszystko jasne 5b79b5dc234e5920m.jpg. Wyczepionego ogladam 28110b50a5b7c00em.jpg i nagle slysze ze ryba "cos szepce" :!::shock:878d4aad89e9c3d0m.jpg

"HAPPY NEW YEAR".No jasne chcial tylko zlozyc mi zyczenia :smile:.Spadaj do domu i zloz zyczenia wszystkim rybom od "HACZYKOWCOW"287f0257cf4173bam.jpg9d900160f87a084am.jpg

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno takiej kiszki na rybach jak dzisiaj nie miałem. Czas wędkarskiej operacji 12-15. Ryba nie bardzo żerowała więc trochę mogłem po eksperymentować.

Na początek wziąłem mormyszkę z ochotką i brały nieźle, tylko zaciąć nie szło bo takie wielkie były. Z racji, iż ochotki żywej było jak na lekarstwo wziąłem na mormyszkę nałożyłem wełenkę podobną do ochotki, a następnie popryskałem ją dipem na okonia. Efekt - jedno malutkie branko i nic więcej.

Ściągam wełenkę i zakładam ochotkę i barnie przy pierwszym podniesieniu z dna. Zamiast ochotki założyłem też pastę no i jeden okonek i kilka szybkich brań, ale to nic w porównaniu do ochotki. Na blaszkę 2 okonki, jeden malutek i drugi jedyny dzisiaj wymiarowy ok 17cm.

Oprócz mormyszki i blaszki zabrałem trzecią wędkę z miękkim kiwokiem i haczykiem. Założyłem pastę, ochotkę i zero.

Po dzisiejszym dniu mam nadzieję, że już nigdy nie braknie mi ochotki na lodzie, gdyż jest to wg. mnie najbardziej łowna przynęta na mormyszce, której nic nie jest w stanie w słabo broniowo dniach zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym dniu mam nadzieję, że już nigdy nie braknie mi ochotki na lodzie, gdyż jest to wg. mnie najbardziej łowna przynęta na mormyszce, której nic nie jest w stanie w słabo broniowo dniach zastąpić.

Oby twoje życzenie się spełniło :mrgreen:

Jak ma brakować to tylko przez dobrze biorące rybeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

stu6-60 ale klimacik :mrgreen:

Ja dziś połowiłem trochę płotek - na spławik z lodu. Na mormyszkę nie mogłem dać rady zaciąć i miałem tylko 3 sztuki. Na błystkę podlodową kompletna klapa - nikt nie może nic na nie złowić - tak jakby okoń się zapadł :cry: Jutro powtórka na innym jeziorku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z moimi mormychami wybrałem się z zamiarem łowienia okoni. Niestety zamiast pasiaków miałem same płotki oczoogoniaste, nie liczyłem ile ich było ale coś koło 50-60 sztuk, wpadło też kilka krąpi i niestety jeden nieszczęsny okoń. Wobec tego, że okoń jeszcze zbyt dobrze u mnie nie bierze (ani mormycha, ani blaszka) jutro wybieram się ze spławiczkiem, mam nadzieję połowić trochę leszczy, jak będzie? O tym jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj byłem na rybkach. Było naprawdę super. Temperaturka, "lekka bryza" ze wschodu, po prostu warunki ekstra i pełne orzeźwienie. Szkoda tylko że ryba nie dopisała. Kilkanaście sztuk okonia do 15 cm, i tylko 4 trochę większe (jeden ok 25 cm). Padły jeszcze 3 płotki i wiele brań nie do zacięcia. Wszystko na mormyszkę bo blaszka okoniowi już nie smakuje.

Największy okoń jak go wyjąłem to mnie zdziwił bo coś mu z pyska wystawało. Jak z bliska zobaczyłem to była płetwa ogonowa ryby i po pociągnięciu za nią wyjąłem płotkę ok 12-13cm. Jeszcze jej nie połknął a połaszczył się na mormyszkę. I to są ryby. Głodne nie biorą a opchane jeszcze żerują - i gdzie tu logika.

Jutro ciąg dalszy orzeźwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q..a tez bym chcial pod lodem

Q..a, a ja tak jak u Ciebie :mrgreen: Niestety, jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził. Inaczej mówiąc: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził. Inaczej mówiąc: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma

Szczera prawda :smile: ,pracowal ze mna "Irys" ,ktory przez siedemnascie( :!: ) lat mieszkal w Perth(Australia).Opowiadal o wedkowaniu jak w bajce,bajeczne ryby,rafy i cala ta otoczka :wink:.Tak zatesknil za IRE ze zostawil wszystko i wrocil :!:.I co teraz :?:.Teraz taskni za beztroskim zyciem w krainie kangurow :smile:.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielne poludnie czyli czas aby "poszczuc zebatego ". Jeszcze w domu decyzja-dzis na "chemicznego trupka".Troszke kiepska pogoda, pochmurno ichlodno-dwa stopnie :!:.Nad woda okazuje sie ze jest jeszcze gorzej.Poziom rzeki powyzej stanu sredniego :sad: ,bedzie ciezko.Za zakretem spotykam autochtonow z lodka.16cc33a2c376ec83m.jpgWymiana pozdrowien i oczywiscie pytanko o pozwolenie.Oznajmiam ze "wiem i mam".Uprzejme 'A czy moge pokazac?"-"Jasne"!.Kiedys (poczatek pobytu w IRE)irytowala mnie ta "nadgorliwosc" ze strony irlandzkich wedkarzy,dzis jestem jak najbardziej 'za".Po tym co wyczyniali Nasi ziomkowie po spolu z "ruskimi" i reszta wschodnioeuropejskiej nacji, dziwie sie ze kontrole trafiaja sie tak rzadko :?::!:.

Irlandczycy narzekaja ze plyna od Athy i nie mieli ani jednego brania :!: .Lowia tak jak ja ,czyli na martwa rybke tyle ze przyneta sa 30-to centymetrowe Makrele.Przy nich moje 10-cio centymetrowe Jelce wygladaja dosc smiesznie :smile: "Konkurencja" zwija sie po dziesieciu minutach w poszukiwaniu lepszego lowiska.ed13da6981032c08m.jpgJa takze przemieszczam sie ,zmieniajac lokowanie przynety.Oblawiam nurta6668fe5722b6b83m.jpg ,oraz przybrzezne "wirki"5ec42659c25dc70em.jpge9ac16c63c586988m.jpg i z minuty na minute wiem ze dzis nie pomoze "fartowny" splawik-bombka(jeszcze z Kraju) ani caly arsenal "prosb i zaklec" :smile:.Wracam " o kiju" :sad: ,ale....rewanz juz za tydzien :smile:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tyle ryb co dzisiaj nie złowiłem. Szkoda, że tylko co dziesiąta przypominała rybę. Brały same okonie i to przed wymiarem. Jeden był tak mały, że spokojnie dwa takie bym zamknął w pudełku do zapałek. Jak ryba nie bierze to się marzy by chociaż jakiś maluch puknął, ale jak w jednej dziurze łowi się ponad 20 małych okoni i traci się mnóstwo ochotki to już traci to uroki.

No ale połowiłem sobie i to najważniejsze. Tylko szkoda, że ocieplenie idzie i boję się, że skończy się zabawa na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim łupem padł dzisiaj jeden 20cm.okoń,za to pięknie ubarwiony bo z głębokiego,polodowcowego jeziorka.Oprócz tego miałem kilka pobić(łowiłem na 4cm.błystkę)prawdopodobnie okonków którym się kotwiczka w pyszczku nie mieściła :roll:

dbe4c46804dfc223m.jpg

Pozdro dla maniaków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie moge upolowac trotki ani lososika :cry: Fakt ze dopiero bylem 2 raz w tym roku i nigdy w czesniej nie lowilem tego typu ryb a jeszcze bardziej na tego typu rzekach jak np: REGA.

Ale bardzo mi sie spodobalo :twisted: pomimo ze Km napykalem jak nigdy i nogi mnie bola to bardzo mi sie spodobalo.

Szkoda ze do Trzebiatowa na Rege mam 65km w sumie mam Ine blizej w Goleniowie i tez mam zamiar tam polapac choc podobno tam gorzej z trotka i lososiem.

Planuje pojechac w weekend zbiore ekipe i heja moze uda sie w koncu :grin:

Jest ktos na forum kto lowi tego typu rybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.