Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozpoczałem sezonik w niedziele wybrałem sie na lód poki jeszcze gruby, w niektorych miejscach siegał nawet 20cm, ale topnieje szybko :smile:

A było u mnie tak dd179be45780ee09m.jpg da00fbc0de91ffa1m.jpg 32963eb4813a7652m.jpg Zestaw na mormyszke z pinka, łowie z nastawieniem na płotki, ale nic ani płotki ani okonie brac nie chciały :roll: Kiedy słonce na dobre wyszlo zaczeły sie brania :mrgreen: oto efekt 3f01cb7b55c5eb2fm.jpg 26c1fea2bd630b5cm.jpg f0fa86aebf541909m.jpg Zabawa z karpikami była przednia :mrgreen: małe były ale z pod lodu na lekki zestaw dawały rady, rozpoczałem sezon jak najbardziej pozytywnie :razz:

A tu fotki mojej jedynej rzeczki pstragowej ktora mam pod nosem 1567b9205df5da54m.jpg 4c8ee979a8104321m.jpg Zabieram sie za nia od lutego, jak kropki skoncza okres ochronny, no zobaczymy co z tego wyjdzie :lol: Sezon rozpoczety byle do przodu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj prawie 3h nad wodą i jedyne co złapałem to... katar :neutral:

Jedno przytrzymanie i guma wyszła z wody prawie bez ogonka.

Więc kilka rzutów w to samo miejsce ale zaczep. Nowej juz nie zakladalem bo palce mi przemarzły do kości.

Moje postanowienie: w styczniu więcej na ryby nie jade :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, byłem dziś zobaczyć to jest trochę lepiej.

Teraz kra zaczyna płynąć i wchodzić w zakola...a główki już właściwie nie mają lodu, ale łowić jak na razie jest ciężko.Mam nadzieję, że może w sobotę, teraz mam ferie i aż żal, że mie mogę iść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To no dziwne bo Ty mieszkasz prawie w górach, a ja 30km od morza...

Nic w tym dziwnego. Hexman łowi na Wiśle poniżej zapory goczałkowickiej, gdzie jest dość spory uciąg. Dodatkowo było ostatnio kilka słonecznych, ciepłych dni.

hexman, ty mi lepiej powiedz jak sytuacja na upustach. Jest lód czy nie?

Sobota się zbliża może czas zakończyć urlop od wędkowania. :mrgreen: Trzy tygodnie nie trzymałem wędki :roll:

Chociaż po prawdzie na razie mnie nie ciągnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przybliżyć? Jeżeli sprawa ta ma się powyżej kładki w zabrzegu to nie wiem.

Powyżej, bo poniżej to teren PZW. Na upustach woda jest szerzej rozlana, przez co płynie wolniej, szybciej zamarza a później odmarza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze bboobb bedize wiedzial

Czuję się wywołany do tablicy więc piszę co wiem :mrgreen: Ostatni raz byłem tam w... piątek i koryto na całej szerokości pokryte lodem, raczej niemożliwe, że do dzisiaj sytuacja znacznie się zmieniła, choć nie wiem tego napewno.

Na upustach woda jest szerzej rozlana, przez co płynie wolniej, szybciej zamarza a później odmarza

Jest dokladnie tak jak pisze tomek1 . Tydzień wcześniej, gdy unas było -10 przez ładnych kilka dni, woda do kładki skuta grubym lodem, a poniżej, na wodach PZW Wisła czyściutka aż miło patrzeć, co widać na zdjęciach zamieszczonych w temacie http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co widać na zdjęciach zamieszczonych w temacie

Widziałem- fajne zdjęcia :razz:

Ostatni raz byłem tam w... piątek i koryto na całej szerokości pokryte lodem

Dzięki :wink: Jakby się coś zmieniło to będę wdzięczny za info :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w takim miejscu gdzie Wisła jest bodajże najszersza i pewnie wolniej płynie niż na południu...więc można wywnioskować, że u mnie jest jeszcze lód, a u Hexmana nie ma.Jeszcze 2,3 dni i powinno dać się łowić, bo lód w zakolach nie jest gruby, a temperatura w dzień +5-10C a w nocy +1C :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Witek150 u Ciebie stawy już bez lodu a ja dzisiaj po południu jeszcze kilka okoni właśnie z lodu w moich stronach wyjąłem. Lód u nas nadal ma ponad 15 cm i chciałbym by był jeszcze co najmniej do marca, bo jeszcze się nie nałowiłem.

Ps. fajne podpórki (pewnie Jaxona) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.