Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiejsza wizyta nad Wisłą zakończona takim, 23 cm, okońkiem 7a9374b21c32c81cm.jpg

Oprócz tego sporo pobić, niestety ryby źle zacięte :cry: wyczepiły się po chwili holu. Najważniejsze i tak jest to, że sezon powoli się rozkręca, pogoda nie najgorsza i wiatr wkońcu trochę przycichł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wybrałem się na ryby po raz 2 w tym roku co prawda złowiłem tylko 1 płotkę ale liczy się to że byłem(krótko bo troszkę ponad 2 godziny). Poza plotką miałem 2-3 brania ale nie udało mi się ich zaciąć. Liczyłem że może pokusi się jakiś jaź ale chyba jeszcze trzeba troszkę poczekać.Wędkarzy nie było wcale a więc łatwo sie domyślić w przypadku mojego zbiornika że jak nikogo nie ma to ryba jeszcze wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że może pokusi się jakiś jaź ale chyba jeszcze trzeba troszkę poczekać
No wiele czasu chyba Tobie nie zostało. U nas jazice są już szorstkie więc tylko patrzeć jak się rozpocznie tarło.

Dzisiaj u mnie w planie były piątkowe miętusy. Rosóweczki są, płoteczki w zamrażalniku na fileciki, lecz deszcz mnie zablokował. Mam parasol, ale dzisiaj prawie cały dzień spędziłem na dworze, w tym dobrą godzinę na deszczu, więc nie widziało mi się już siedzieć na rybach w takich warunkach. Ale może jutro wieczorem i w niedzielę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać idzie ku lepszemu, wiosna tuż, tuż

To już końcówka brań w tym miejscu :roll: Jak się ociepli trzeba szukać gdzie indziej :wink:

A za chwilę ruszam przetestować statyw i mam nadzieję nakręcić trochę materiału- tym razem z połowów spławikowych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć bardzo wyrozumiałą żonę
:cool: Dlatego jest moją żoną :twisted::lol::wink:

Popołudnie na zabawie z płotkami. Brań dużo, ale ryby nie były imponujące. Jazie jeszcze nie ruszyły. W połowie łowienia skoncentrowałem się na feederze ze sporym jak na płotki hakiem. Brań było nie mniej a ryby większe :mrgreen: Przy okazji zapełniłem kartę 2 GB w aparacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastawiłem się na leszcza i to był moj błąd :neutral:

Do zanęty dodałem pęczaku, ale wogole nie podszedł rybom bo kilka brań płotek, kilka krąpi i kilka podleszczaków(jesli 15 cm można nazwać podleszczakiem juz :lol: )

Postanowiłem że skupiam się do końca marca nad płotkami a leszcza traktuje jako miły przyłów. Później w kwietniu zaczynam chodzić na wisłe na kamienie i kapliczkę i zaczynam poznawać teren na zawody, bo kamienie jako-tako jeszcze znam, to miejsc powyzej kapliczki zupelnie nie znam :neutral: a pierwsze zawody tam właśnie się odbywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja nie mogę się doczekać aż woda zacznie spadać :evil: Cała rzeka zalana, łąki, drogi itp

http://www.wrzuta.pl/film/nQYpNEgMXg/obra

http://www.wrzuta.pl/film/viiMB837PS/obra

Tutaj odległość z domu do rzeki i wakacyjnych miejscówek - poddenerwuję tych, co mają ładnych parę kilometrów do rzeki/jeziora

http://www.wrzuta.pl/film/gMKLxmFcRO/obra

Okresowa, kleniowa miejscówka:

http://www.wrzuta.pl/film/ykRIJYOU7I/obra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sobocie jak każdy żonaty facet postanowiłem, że zamoczę kija. W domu nie ma gwarancji, że się to ziści więc zdecydowałem się na wypad nad rzekę. Późno się wyrobiłem z robotą więc zacząłem wędkowanie po 20. Na feederze miałem fileciki z płotki, a na pickerze rosówkę. Efektem było 5 miętusów może ciut ponad 40 cm, kilka mniejszych i kilka niewymiarowych. Do tego 1 płoć ok 25 cm z rosówy.

Tak więc kija zamoczyłem :mrgreen: , przed momentem wróciłem, żona śpi - więc to na tyle przy sobocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdzie te fotki, przepraszam bardzo

Nie fotki, tylko filmy :wink: Ale są one tylko małym elementem większego pomysłu :wink::mrgreen:

Okresowa, kleniowa miejscówka:

wobler129, dobra reporterska robota :razz:

Efektem było 5 miętusów może ciut ponad 40 cm

Gratulacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdzie te fotki, przepraszam bardzo

Nie fotki, tylko filmy :wink: Ale są one tylko małym elementem większego pomysłu :wink::mrgreen:

No to czekamy na realizację tego większego pomysłu :wink:

Tomek widzę, że sie rozkręcasz na całego :grin:

Jutro uderzam na karpiowate, oby aura sprzyjała.... chociaż zapowiadają deszcze i chyba pojadę sama, cóż począć gdy dzieciak zasmarkany :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.