Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
popytaj też o łodzie jakie są możliwości wynajmu
Możliwoście pełne. Tylko moja wędka na łódkę ciągle w Polsce - przyjedzie w kwietniu.
jednak udało się wreszcie
Gratulacje artech - zazdroszczę jak nie wiem - ja wciąż czekam na swoją pierwszą w 2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord to nie był, ale pstrąg to pstrąg
Niestety na rzeczce na której łowię rzadko zdarzają się większe, albo ja jeszcze ich łowić nie potrafię. Kolega w zeszłym sezonie dostał tam komplecik w tym czterdziestaka, ale najczęściej są to takie maluszki, dlatego w tym roku mam zamiar wybrać się nad górną Regę i na Drawę aby pobić swój rekord pstrąga, który teraz wynosi 31 cm :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech robił Sony Ericsson K510i a ja Sony Ericsson K750i poza tym artech maił zdjęcie z Olympus C760UZ a ja kilka zdjęć z HP Photosmart 435 którego kupiłem na allegro za 5 dych a używam go jak rękę mam uwalaną w zanęcie lub flakach rybki przynętowej i nie chcę obślimaczyć telefonu. A tak wogóle to polecam Ci PaNeK przeczytać http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=28402#28402 i dalej tu http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=28413#28413

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka to w telefonach chyba macie rozdzielczosci wieksze od 640 x 480? :P

a ten za 5 dych to nie cyfrówka?

A tak wogóle to polecam Ci PaNeK przeczytać ....

juz czytusiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu

Sobota - wypad nad zb. Słup - nad wodą ok 7.30 do 11.00 (wygonił nas deszcz) - metoda 2x feeder (+ kumpel to samo)- efekt na dwóch ok 10 szt. płotka (i w tym, jeden mieszaniec leszcza z płocią) - rybki w rozmiarach od 15 do 32 cm - czyli niewielkie- szczególnie jak na Słup - ale zaczyna ruszać ta większa - po drugiej stronie padły 3 szt. pow 40 cm :roll: (wszystkie na białe robaki)

najlepsze brania - na białą pinke (nie mieliśmy białych robaków)

ochotka to przeważnie mniejsze rybki

wszystkie złowione ryby zostały - tradycyjnie ułaskawione

P.S. sezon 2007 uważam za rozpoczęty :mrgreen: i czekamy na cieplejsze i bardziej stabilne "ciśnieniowo" dni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę postanowiłem otworzyć sezon i wyskoczyłem z kumplem wyskoczyliśmy na Ilankę poszukać pstrągów. Rzeczka niezwykle urokliwa, woda przezroczysta, stan średni, pełno stuprocentowych miejscówek. 9 godzin machania, podchodów, zaczajek i nic. Żadnego brania, żadnego wyjścia nawet. Rzeka sprawiała wrażenie martwej, nawet nic spod nóg nie uciekło. A ponoć parę lat temu potokowca, co prawda dość małego, było zatrzęsienie.

Spotkaliśmy miejscowego pstrągarza. Też nic nie miał i potwierdził nasze przeświadczenie o niemal totalnej bezrybności Ilanki na tym odcinku. Mówił, że przez cały zeszły sezon (a jest tam bardzo często) wyjął ledwo pięć pstrągów i wyjście na ryby traktuje bardziej jako spacer, niż łowinie. A z rybą jest tak źle, że miejscowi już nawet sznury przestali stawiać. Kolejna kiedyś rybna woda wyczesana do cna :twisted:

Jedyny - choć wielki- plus to cały dzień spędzony bardzo przyjemnie na łonie natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypad w sobotę na Przeczyce z bocznym trokiem /nadal się szkole w tym temacie/

Efekt 2 zacięte szczupaczki jednego nawet widziałem :mrgreen: i wycholowany okonik kolega jeszcze dołowił raka i pogoda się SPAPRAŁA .

Pojechaliśmy jeszcze na rekonesans nad Pogorie IV piękna woda czysta i wielka tylko jeden zasadniczy problem BRAK dostępu do wody !!!!

Z jednej strony skarpa wysokości 10m prawie pionowo spada do wody inne miejsca jakie widzieliśmy są umocnione kamieniami czyli chyba będą wyłączone z wędkowania !!!!

Jeśli ktoś zna jakieś ciekawe podejście do wody proszę oinfo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś od 9 do 14.30 probowalem złowić Karpia - no i na próbach się skończyło bo nie było ani jednego brania. Na ten akwen może jeszcze za wcześnie - ale spróbuje pod koniec tygodnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ładnej pogody postanowiłem rozpocząć z dniem dzisiejszym SEZON 2007.

Rybki nawet nie widziałem ale spodziewałem się tego . Bardziej liczyło się zobaczenie jak wygląda woda spotkanie znajomych itp.

Dwie godzinki pochodziłem ze spinningiem i urwałem jednego woblerka . Woda za wysoka o jakieś 30 cm i ciężko było podejść pod sam brzeg . Za wysoka na spinning ale w sam raz na przepływaneczkę i może jutro się skuszę , chociaż ryba absolutnie nie bierze .

Znajomi łowili na robaczka w miejscu gdzie przez cały rok ryba jest a na wiosnę chodzą piękne jazie i nic nie brało.

Pierwsza ryba sezonu dopiero przede mną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ok. godzina nad Łyną z tym:

3d7b4bd25a49f91am.jpg

i z tym:

15fe6e9a7d23a9a5m.jpg

Efekt: jedno branie na groch i spóźnione zacięcie, ale najważniejsze, że ryby się już ruszyły. Trochę podsypałem dziś to pewnie jutro też skocze, jeśli tylko pogoda dopisze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najważniejsze, że ryby się już ruszyły

Mam informacje, że wczoraj złowiono u nas parę karpików. Ja siedziałem do 20 bez brania. :sad: Ale było miło, pogoda fajna, oczy mi się zamykały :lol: Full relaks :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Myslałem , że na tym pierwszym zdjęciu bez powiększenia, jest wieża z krzyżem ale troche sie pomyliłem.

Co do rozpoczęcia sezonu 2007 to hmm , złowiłem już jedną rybke (szczupak 15 cm),ale tak to w ogóle nic nie bierze.

Niby ryba o wiele wiele lepiej teraz bierze na małych 1-2 hektorowych stawach, na jeziorach straszna lipa, choć użytkownicy z innego forum wędkarskiego mówili , że w częstochowie na zbiorniku poraj , płoc tam szaleje,ale nie w wszystkich miejscach.

A wędkował już ktoś w tym roku w nocy :grin::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend wybralem sie na kanaly kurski i hycinski kolo m-cza i wplynely tam juz z zimniejszego jeziorka plotki,wzdegi i leszczyki i biora naprawde ladnie:)zachecony tym i ladna pogoda wczoraj postanowilem otworzyc sezon na kuligowskim jeziorze;efekt:na bata z kladki(biale,pszenica)pare plotek ok.15cm i podleszczakow,na feeder z czerwonym pare plotek.BUDZI SIE BIALA RYBA w jeziorze!

post-1728-14544971304316_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pike

No! Nie tyle dzić, co wczoraj, ale ułowiłem karpika - równiutkie 50cm, 2.6kg w mokrej siatce, więc pewnie ze dwa kilo miał - plus dwa linki, ale takie pomiędzy 25 a 30cm, więc ich nawet nie fotografowałem. Umieściłbym zdjęcie, jak w powyższych postach, ale nie wiem jak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pike

Uda się? Nie udało... :wink:

PS

Kto mi podpowie, jak umieszcza się takie zdjęcie z rybką? Gdy próbuję "dodać załącznik", nie wychodzi mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pike,

musisz najpierw wrzucić zdjecie na serwer

np. imageshack, czy fotosik, czy też może być photobucket

potem kopiujesz link do zdjęcia i wstawiasz między znaczniki

i się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.