Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

za 20 min pakuje graty do auta ... dzis nocka a potem trzy dni kiedy tylko sie da łowienia ... we wtorek pełna relacja a jak sie uda to foto-relacja :)

Pozdrawiam i zyczcie mi połamania kija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wypadzik na rybki. Tylko z jednym feederkiem bo nie chciałem brać dużo sprzętu. Zarzuciłem zestaw z białym robakiem na haczyku. Po pół godziny bez choćby drobnego puknięcia następuje branie, zacinam i od razu czuje mocny opór. Kilka minutek holu i w podbieraku ląduje lin. Żaden okaz, ma 35cm, ale za to jaka uciecha i ile zabawy :lol: . Później jeszcze tylko mały leszczyk i do domciu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doles2

wczoraj bylem na rybkach w moim ulubionym miejscu na pomosciku z bacikiem oraz moja specjalna mieszanka :D, zlowilem karpia 34cm, 2 leszcze o wymiarach 32 i 43 cm no i 11 wzdręg od 20 do 25 cm. Ogolem polow byl piekny :D:Ddzis znow na rybki w to samo miejsce z ta sama zaneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 11 do 15 przy przypływie. Ładna słoneczna pogoda lekki wiatr. Wynik: zero

Ale dzień udany - znowu pooddychałem moje miejskie płuca świerzym powiewem. Niestłychana mgła - jak rozejżeć się wokoło to piękna słoneczna pogoda - ale jak spojżeć na góry w zatoce, które zwykle są doskonale widoczne - to ledwie majaczyły ich kontury przez prześwietlaną słońcem mgłę (ostatnie zdjęcie) - pierwszy raz coś takiego widziałem :)

2ff9384cdd334c54m.jpgb66ca731129c63ccm.jpg

21a206215dbeb475m.jpg

W koło było nawet sporo miejscowych wędkarzy (nie polaków znaczy ;)) ale też nic nie połowili - dziwne bo po ostatnich sukcesach i tak pięknej pogodzie oczami wyobraźni widziałem że teraz to będę rybę za rybą ciągnął :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy w tym roku porządny wypad na ryby :razz: Warunki średnie (silny wiatr). Mimo tego było to kilka godzin spokojnego łowienia zakończone ochrzczeniem nowego sprzętu :cool::lol: Karpik miał 43 cm i wrócił w nagrodę do wody :wink::mrgreen:

karprontokax2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..a ja dzisiaj na zalewie zemborzyckim..od 12 do 16 na dwa grunciki ale niestety moja luba nie bardzo rozumiala dlaczego sie bardziej interesuje wedkami a nie nią i musialem na niej skupic uwage..wiec niestety nie połowilem...w poniedzialek jade sam wiec bedzie przynajmniej wedkowanie..:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

Piekny karpik, wyglada...moze to troche glupio bedzie brzmialo...swiezo ! Widzialem wiele karpi ktore wygladaly strasznie, a ten jest ladny, zgrabny, ladne ma "barwy".

Moim zdaniem udany wypadzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ładnie ubarwiony ten Twój karpik, Tomku. Na te bawole rogi przydałyby się chyba jakieś wężyki, bo sprzęcicho ma bezpośredni styk z metalem, chyba, że to celowy zabieg i w razie czego ma pełnić funkcję piorunochronu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to troche glupio bedzie brzmialo...swiezo

Bo świeżo z tesco do zdjęcia przywieziony :wink::lol: A poważnie to zbiornik ma świetny "mikroklimat" i karpiki są ładnie wybarwione i mają dobre przyrosty. Przy zarybieniu w kwietniu karpiczkiem 25-35 cm w sierpniu-wrześniu miały już z reguły 40-50 cm (wyłącznie na naturalnym żarciu :razz: ).

Na te bawole rogi przydałyby się chyba jakieś wężyki, bo sprzęcicho ma bezpośredni styk z metalem, chyba, że to celowy zabieg i w razie czego ma pełnić funkcję piorunochronu

Dobre :lol::lol: Odpowiedź jest prosta żadnej innej podpórki nie dało się wbić przy tej suszy (wałek usypany z łupku) a że mam zawsze troszkę złomu przy sobie to takie się mi nabiło :mrgreen: Mam nawet podpórki z podstawką kwadratową (na niewbijalne podłoże :mrgreen: , ale okazały się za krótkie przy tym silnym wietrze). Skutek jest taki, że na ryby idę jak Pudzian w spacerze farmera :mrgreen:

Cholera teraz każda fotka jest rozbierana na czynniki pierwsze :wink::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, Polecam izolacjętermokurczliwą, zawsze między wędką a metalem będzie kawałek plastiku

Wiem Artech :wink: Jak pisałem wyżej sytuacja była wyjątkowa i zwykle te podpórki służą pod wędkę z korkową lub piankową rekojeścią.

Ale to miłe, że tak się martwicie o mój sprzęt :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzien na rybkach, niestety bez rybek. Za to mialem pare pukniec a to mi wystarcza. Przeszedlem sie po rzece, pomyslalem troche i odpoczalem. Wypad w zasadzie bez zadnego przygotowania i nie ma sie co dziwic ze pusto. Nastepnym razem bedzie lepiej.... :lol::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wrocilem z wypadku i mialem zdac obszerna relacje .... ale powiem tylko tyle ze ryby nie ma , wrocilem do domu wczesniej jak planowalem. Poniżej umieszcze linki z fotkami tego co złapałem z kumplem przez 3 dni na 3-4 wedki ... był: grunt, spin, spławik z pomostu i z łodzi. Necone i nie necone ... po prostu tu jeszcze woda jest za zimna ...

PS: złapano 4 sztuki z gatunku i wymiaru jak na zdjeciach ... prawda ze świetnie ??

PS2: Pogoda super a piwko chłodne :) bynajmniej sie opaliłem :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c96cbddf1ac1b403.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/299d7e6228a12a77.html

(na 2 fotce to kumpel ;P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy na rybach ,przed domem zawody to i ja postanowiłem na moment wyskoczyć żeby nauczyć pływać robaka :smile: Nad wodę wyszedłem ok 17 o 18 zlazłem bo zimny wschodni wiatr nie dawał mi wysiedzieć dłużej pomimo złapania 29 cm lina na pęczek czerwonych a podobno dzisiaj nic nie brało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość wiatr ze wschodu to jeszcze pełnia.

no wieje ze wschodu, ale ta pełnia to nie pełnia :lol:

siedziałem od piątku, dziś rano ściągnąłem do domu i przyznam sie że jak na razie kicha :cry: nie licząc po sąsiedzku jednego karpika, jednej płoci i dwóch żyletek na tyle chłopa :mrgreen: ale w środę znowu atak, choć prognoza idzie w dół :cry: ale jadąc na rybki to zawsze jestem optymistycznie nastawiony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne śledzie :wink:

żeby to jeszcze śledzie były ... to bym sie ucieszył ;)

No ale szczerze mowiąc to nie narzekam ... nie wiem jak u was ale u mnie pogoda była świetna na siedzenie na łódce ...chociarz okraszenie wypadu jakąś przyzwoitą rybka było by miłym akcentem ... a te 4 ukleiki ... to chyba był taki primaaprilisowy żart natury. Szkoda ze mało śmieszny ... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.