Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

No i sezon rozpoczęliśmy z kolegą o 5.00. Spakowani pełni optymizmu gotowi zobaczyć się z upragnionym szczupaczkiem. Niestety już sama pogoda źle wróżyła. Zimno jak diabli, ale cóż pragnienie wędkowania większe od przeciwności sił natury. Zaczynamy od obrotówek, 3 rzut i jest okoń 23 cm.... a potem długo nic, dopiero około 9.00 ląduje pierwszy szczupaczek, ale nie było nawet co go mierzyć do końca wyprawy złapaliśmy jeszcze jednego ale niestety też mały. W drodze powrotnej łapiemy jeszcze dwa okonie i wyprawa sie kończy. Zmarznięci ale zadowoleni mimo że ryba nie dopisała. Pozdrowienia dla wszystkich zapaleńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Aż mi się przypomniało nasze zeszłoroczne szczupakowanie w Modlinie
Tez mi sié przypomnialo jak nasza Yamaha nie chciala zapalic na poczatku :lol: koles szarpal, szarpal... ale na szczescie okazalo sie ze nie otworzyl doplywu paliwa - potem juz silnik chodzil jak w zegarku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wrociłem z obławiania Biebrzy celem zahaczenia szczupaka.

Ludzie co za pogoda, rano zero stopni, wiatr jak hoho.

Ludzi cała masa az nie chciało sie chodzic, wszedzie wydeptane.

Upolowałem trzy szczupaki z czego najwiekszy miał całe 41cm :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

po prostu rozpacz.

Gdzie ich prababcie :?::mrgreen:

Widziałem dzisiaj tylko jednego ładnego szczupaka miał 76cm padł na zywca. A u spiningistów nedza, rozpacz i błagania do nieba.

Tłumacze to, ze jest za zimno i za bardzo wiało :cool::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Zawsze trzeba szukac jakiegos wytłumaczenia :lol::lol::lol:

Pozdrawiam tych ktorym sie udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja też uważam sezon spinningowy za otwarty. Co prawda efekty mizerne, bo tylko trzy niewymiarowe szczupaczki, ale zawsze coś. Wszystkie oczywiście wróciły do wody. Łowiłem na wyrobiskach po żwirowni. Wiało jak diabli i tylko kilku wędkujących. A propo, gdzie te szczupłe powyżej 1 metra sie podziały, chciałbym jeszcze chociaż jednego takiego trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpocząłem sezon razem z teściem koło Serocka. Pogoda okropna. Zimno. Najgorszy to wiatr, który "dał się nam we znaki".

Trzy godziny łowienia na gumki i tylko jedno branie, ALE ZA TO SKUTECZNE !!! :grin:

Szczupaczek około 60 cm i waga około 1,5 - 1,8 (nie mieliśmy wagi).

Zmarzłem okropnie ale sezon rozpoczęty.

zdjcie00je2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Byłem dziś na Poraju , to na 6 wędek 2 brania ( bombka skoczyła o całe 2 cm)

Jutro 3 dniowa zasiadka na j.Tresna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszczyk 28 cm:)

Na moje oko to jest karaś :wink: Gratulacje dla wszystkich szczęśliwców, którym podbierak zaśmierdział dzisiaj rybą :mrgreen: i dla Jeuxa za dobre miejsce na zawodach :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I wreszcie udało mi się wyrwać nad wodę :lol:

Tradycyjnie byłem nad ZZ, dwa zestawy , typowy grunt i ds

BYŁO B. ZIMNO ale jakie efekty :!:

9 leszczy (w tym dwa po 35cm) :!: i tyle się działo że cho,cho

Jednym słowem było SUPER

Fotek brak :sad: aparat został w domu, kurde...

Gratuluję wszystkim i pozdrawiam.

No i jeszcze jedno, rybki do wody a ja do domku na rozgrzewkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo nieplanowanego wypadu na rybki jestem zadowolony :mrgreen: duzo plotek i wzdreg, linek oraz pierwszy w tym sezonie wiekszy leszczyk :cool: jutro z samego rana to samo miejsce i zobaczym efekty :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bylem wczoraj na rybkach :smile:

Ale poza tym ze bylem to duzo dobrego nie mozna napisac

Na DS zlapalem 3 glapki (krapie) no i masa bran nie zacietych na peczak - po zmianie haczka na maly zlapalem uklejke :lol: i to tlumaczy czemu na haczyk w rozmiarze 8 nie moglem nic zaciac :lol:

Zywiec pomoczyl sie :lol:

Poza tym zimno wialo :???:

Ale nie poddaje sie i dzis uderzam znow :cool:

Gratulacje dla tych co polapali

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim gratuluję udanego wypoczynku i złowionych rybek :mrgreen:

Byliśmy wczoraj prawie do północy (udało się załatwić nocną opiekę nad brzdącem), miejsce extra-zatoczka z półwyspem o małymi wysepkami wyrastającymi z jeziora, zarośnięte, w trzcinkach sporo drobnicy i szalejące okonie, no i było tak:

- grunt: wyżeranie robaków przez drobnicę :???: wiec lipa

- spławik: płotka i jazgarz na żywca :roll:

- żywcówka: totalnie nic

- spin ..........został w garażu szokfg3.gif

Ale warto było pomoczyć kija, wyciszyć się i wypróbować nowy fotel wędkarski z miejscem na browca :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- a ja od bardzo wielu lat zawsze 1-maja wędkowałem ze spinem, a w tym roku od niedzieli leżę w łóżku i wszystko się we mnie gotuje, tylko telefony od kolegów z relacjami jakby na złość, ale już jutro nie odpuszczę choćbym miał się rozłożyć na dobre. Może jutro i ja się czymś pochwalę, do jutra Roman. :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.