Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem na 6 dni na zaporówce .. i wyniki nawet nawet :D ... tzn 5 szczupaków najmniejszy 52 .. największy 60.. zerwany sum :( no i sandacz całe 65 cm.. oczywiście wróscił do wody .. sandacz i szczupaki na spinning z łodzi .. a w nocy ziiiiiimno ... brrrr :neutral: wstaje o 6 rano a tu szyby pozamarzane ... w taka pogode to w domu siedziec :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tomaszek gratuluję widzę, że naprawdę się rozkręcasz
Dzięki artech, i wzajemnie - widzę że też konkretnie sobie połowiłeś :) Ja niestety na bolenia nie mam tutaj szans - muszę po nie przyjechać do PL :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy ??? Czy może najlepszy dzień mojej wędkarskeij kariery??? otuż :cool: ...

Łowilem na płytkim, mocno zarośniętym łowisku na gumy lecz bez wyniku do czasu gdy zmieniłęm przynętę na małęgo, płytko schodzącego, pękatego woblera Gębskiego (ok.5cm) odrazu wziął szczupak 50cm + jakieś brania.

Pare miejsc dalej gdzie wcześniej złowiłęm okonia 35cm zameldował się okonek nieiwele ponad 20cm.

..No i gwóźdz programu... stoje sobie w woderach pare metrów od brzegu.. przytrzymanie..hmmm myślę sobie, że zaczep lecz po chwili ten zaczep ożywa i robi odjazd. (uwaga!! przynęta to wobler 5cm) po chwili udaje mi się to "coś" podciągnąć do powieżchni ok. 2metry odemnie I co?!! moim oczom ukazuje się ogromny szczupak ~ 90cm/ 1 metr. :shock: :shock: :shock: :shock:

MOCNE SZAPNIĘCIE PYSKIEM = WUGIĘTA KOTWICZKA taaak kotwiczka nie kotwica ;] taka malutka :shock: :shock: :shock::shock:

Jeszce Cię kiedyś dorwę szczupaku!!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim oczom ukazuje się ogromny szczupak ~ 90cm/ 1 metr.

Masz szczęście , że Ci dupska nie pokąsał :mrgreen:

Mam woblerki Gębskiego. Kotwiczki faktycznie bardzo delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie tak:

jezioro Świerkocin - widzialem tylko jak jeden wyciagal plocie po 25 cm...ale nie ja

jezioro Tarpno - zero, no pare ukleji :D

jezioro Grabowiec - nic

jezioro Skąpe (konkursowe) - nic

jezioro Salno Małe - nic

jezioro Salno Duże - jak powyzej ....

dalej nie bede pisal bo wszedzie nic a w powiacie grudziadzkim to jezior jest od cholery w obrebie 15 km bedzie ich z 25.

Ale coz moze przyjda dobre czasy dla mnie... :sad::sad::sad::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to juz u mnie chyba regula (od miesiaca tak jest), jedyna pociecha ze nikomu nic nie bierze nawet moim znajomym zawodnikom :) i tu mozna choc troszke odetchnac, straszne mrozy u nas nawet do -10 stopni i dlatego ryba w leb dostaje zmiana temperatury takiej no i ten polnocny zimny wiatr.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie :lol:

Jak widać na zdjęciach krab trzymał w „rękach” innego już martwego kraba, którym się posilał.

Właśnie czytam na irlndzkim forum odpowiedzi na swoje posty :lol: nic bardziej mylnego - ten mały krab to samica i one najwyraźniej .... wiecie co robiły - jednak człowiek jest głupi :lol::oops:

Co jeszcze się dowiedziałem że doskonała na przynęte by była samiczka w takim stanie :shock:

Dla dociekliwych link do postu na SAI http://www.sea-angling-ireland.org/bulletin%20board/viewtopic.php?p=82466#82466

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega to płeć zmienia czy jak...

hhhhhhhhhhhhhhhahahahah ales mnie trini na slowach jakze nieprzemyslanych zlapala ho ho cud ze sie skaplem ze to do mnie i moge sie wytlumaczyc :lol::lol::lol::lol: dobrze jak sie czasem cos palnie bo by smiesznie przeciez nie bylo :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Najpierw wczorajszy popołudniowy bacik ( parę płotek, leszczyk - nic specjalnego :neutral: ):

a85c5b3a8fb5514c.jpg

Tutaj już dzisiejsza noc od 2:00 na nogach, a przed 3:00 na jeziorku.

Było zimno i w brzuszku burczało więc.... :mrgreen:

12b0ea4b747da4e6.jpg

A tata chwycił za spinning i próbował złowić parę okonków :wink: Złowił parę małych, bo dalej nie dało się rzucić :evil:

8560444062ed6c66.jpg

Gruntówki nadal milczą. Kukurydza miodowa Trapera na obu wędkach. Nagle z kołowrotka zaczęła wychodzić żyłka, po czym opadła maksymalnie i wyraźnie było widać luz żyłki na powierzchni wody. Biorę wędkę w rękę, szybko zwijam luz żyłki z powierzchni po czym zacinam i... JEST! Pierwsze wrażenie po zacięciu - Karp. Od razu ryba ruszyła w prawą stronę. Jednak za chwilę ryba łatwo dała się prowadzić. Patrzę, a na powierzchni... LESZCZ! Kolejny do kolekcji i tym razem nie 58cm. a 61cm. ( ciekawe ile mógł ważyć ? ) I radość, że tym razem foto nie będzie na komórce kolegi tylko na aparacie :mrgreen:

ae3218c127c9f880.jpg

Tutaj pokażę co się robi z takimi rybami... przecież to najgorsze co może być wziąść do domu taką rybę. Mniejsza od niej będzie 100 razy smaczniejsza... :roll:

19999376e380d309.jpg

I na koniec powiem że koło godziny 6:30 zasnąłem na krzesełku :lol: 3 noce z rzędu... Dziennie spałem 2-3 godziny. Oczka cały czas się kleiły... ale wypad udany. I tak zakończyłem Majowy weekend, chociaż jeszcze dziś idę połowić okoni :cool: Tylko najpierw się wyśpię :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Dzisiaj o 5:30 budzi mnie budzik, o ok. 6:00 melduje sie przy Niddzie. Pogoda piekna, sloneczko wstaje.

0895d15e08cb5de8m.jpg

Sprzecik przygotowany...wiec mozemy startowac

5c4d985c8cb8268dm.jpg

Przez pierwsze 1,5 godziny lowie w miejscu gdzie wpada mniejsza "rzeczka" i tuz obok jest mostek. Miejscowy mi powiedzial ze tutaj stoja zerujace szczupaki.

Niestety zaden sie nie zainteresowal moimi przynetami (wobler, guma, blystka), albo po prostu ich nie bylo :cool:

Wyglada to tak:

acb939b579e35a81m.jpg

Potem juz lowie w innym miejscu rzeki, w jednym momencie mam jakby atak ryby, ktora pozniej uciekla...widzialem jakby pletwa "musnela" i ryba zmienila kierunek - nie wiem co to bylo :cool:

Chwile po tym zauwazam na moim kopycie jak by naciecie...ojciec uwaza ze drakula ugryzla i ze niedlugo bedzie wiecej gum w wodzie niz ryb...hehe :lol::cool:

O 10 melduje sie juz w domu, bo mi sie zrobila cholerna petelka w plecionce :shock: Nie mam pojecia jak, ale nie chcialem sobie skatowac szczytowki ani mi sie nie chcialo tak rzucuac, bo blokowalo i wiecej niz na 15m sie nie dalo :mad:

Fajny wypadzik, teraz kiedy juz mam pozwolenie na rok...bedzie wiecej od mnie i napewno z wynikami :cool:

PS: Tutaj jeszcze foteczka "nadgryzienia"....moze po prostu sie myle? Niech ktos oceni :cool:

Niestety slabo widac bo zdjecie robione komorka :sad:

6fb3b24cb9f2cd95m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega to płeć zmienia czy jak...

hhhhhhhhhhhhhhhahahahah ales mnie trini na slowach jakze nieprzemyslanych zlapala ho ho cud ze sie skaplem ze to do mnie i moge sie wytlumaczyc :lol::lol::lol::lol: dobrze jak sie czasem cos palnie bo by smiesznie przeciez nie bylo :grin:

ale to przecież Artech napisał "nałowiłam się do syta" a potem zmienił :lol:

Wobler - piękny leszcz gratuluję :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Tomaszek specjalnie tak pisałem żeby było jak w bajce :mrgreen:

A i dzięki za gratulacje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie :)

Byliście dzis na rybkach ?

Na łowisko przybyłem o jakiejś 8 rano i po zanęceniu ( traper karp + truskawka )

i posiedzeniu jakichś 5h wróciłem do domu zmoknięty zmarźnięty i bez jakichkolwiek brań.

Jedyne co udało mi się złapać to zaczep którego skutkiem było pozbycie sie całego zestawu gruntowego :(

To już moja druga wyprawa bez brań na tym łowisku :(

Przynęty to: czerwony, biały i kuku.

Efekty zerowe

Jak Wam dziś poszło? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

Ja dziś na Wisełce z bratem który zaczyna wędkować po kilkunastoletniej przerwie :wink: Od 10:30 prawie do czwartej.Ja na pickerka miałem kilka brań jednak nie zaciętych :sad: Mój brat na spławik niedaleko brzegu jedno branie. Ogólnie to fatal :evil: Co ciekawe jak się rozjaśniło to wszędzie dookoła spławika były bąble , a jednak nici z tego. Pewnie to też przez to że na torze odbywały się międzynarodowe zawody w kajakarstwie górskim. Muzyka dudniła, przestała dudnić jak my poszliśmy. :???: Po zakończeniu łowienia wracaliśmy wzdłuż toru. Patrzymy a tam na jednym z betonowych blatów chlapie dość spora rybka.Nie zdążyła odpłynąć na głębszą wodę po zamknięciu dopływu. Okazuje się to leszcz. Brat rozłożył podbierak i jakoś wyciągnął lecha. Ryba została zabrana z tego powodu że brat na rybach pierwszy raz więc jak sie z taką rybą w domq pokaże to w niego uwierzą. :lol: Mi ona nie była potrzebna. :wink: Waga w domu pokazała 1,200kg.

To na tyle z dziś. W tygodniu następny wyskok z kuzynem . Wteedy ryby raczej będą :grin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam dziś poszło?

Griszha cofnij stronę wcześniej i zobaczysz... :cool:

Wiem wiem,widziałem :)

Zazdroszczę wiesz czego? :) pogody... :cry: bo gdybym ja taką miał dzisiaj to wrażeniami podzielił bym sie z Wami właśnie teraz a tak...cała niedziela przed kompem a jutro do pracy :(

Zycze sukcesów i mam nadzieje ze nastepnym razem bede mogł podzielić sie czyms wiecej nizeli smutkiem i pochmurnym stanem ducha jak ta pogoda za oknem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.