Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

To znowu ja :D

Dziś dla odmiany zwolniłem się z lekcji ;P

Pojechałem na miejscowke przygotowana wczoraj ( przybyło 50 cm wody :shock: ) Troche woda podtopila moje miejsce w krzakach, ale nie przeszkodziło mi to w połowie... ;) . Woda mętna jak nie wiem co i myslalem, że chyba dzis nic nie przytne ;) a jednak po około godzinie prób, coś zaatakowalo chrabąszcza ale przycięcie było puste kolejne 30 minut rzutow bez powodzenia az wkoncu, pierwszy rzut z nowo zalożonym chrabąszczem i jest... http://img186.imageshack.us/my.php?image=zdjcie7ay5.jpg (niewiedzialem ze moim tel. mozna panoramiczne zdjęcia robić hihi) 30 cm. Kleń czy ponownie Jaź ? :D Dziś to chyba napewno Kleń prawda ? :D Fajnie walczył... napewno bardziej niż tamten 48 cm jaź.

Moge wogóle sie chwalić takimi rybkami? Chyba nie robią na was wrażenia, no ale ja jestem zachwycony :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

prosze bardzo :) ~~

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrab%C4%85szcz_majowy

i czasami są też takie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrab%C4%85szcz_kasztanowy

Jeszcze zrobilem fote ( podoba mi sie to panoramiczne hihi )

http://img488.imageshack.us/my.php?image=zdjcie8bn2.jpg ahhhhh ta jakość... kiedys niedlugo sobie kupie cyfrowy aparat bo nic z tego nie będzie ;)

a to jeszcze 2 zdjęcia .. :P mojej dzisiejszej rybki ;)

http://img462.imageshack.us/my.php?image=zdjcie6vk1.jpg

http://img184.imageshack.us/my.php?image=zdjcie4pb1.jpg

zakłada sie go nabijając w odwłok, inne konfiguracje zakładania na haczyk nie sprawdzają sie, albo chrabąszcz szybko umiera ;p , a lepiej jakby ruszał kończynami w wodzie, wtedy ryba chyba jeszcze lepiej widzi tak smakowity kąsek ;D ja mam zylke glowna 22 chyba a przypon 16 bez zadnych obciążeń tylko z całych sił na 2-gą stronę rzeki (zazwyczaj po mojej stronie nigdy nie ma ryb hihi) i spływa pieknie chrabąszczyk zasuwając nóżkami podbija klenik, jaź albo coś jeszcze innego i pyk patrzysz czy chrabąszcz jest na powierzchni czy znikl jak znikl to zacinasz i siedzie :D rybeczka :D hol wyciągasz foteczka i spowortem do wody :)

kurde za mało w zyciu rybek złowiłem żeby je dobrze odróżniać wybaczcie ;)

a o co chodzi z tym brązowym medalem :P hihi dostane od kogos heh :D czy coś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek
Dziś to chyba napewno Kleń prawda ?

Napewno też i tym razem nie jest to kleń,ale jaź jak poprzednio.

Kleń ma bardziej wysmukłą budowe ciała jest bardziej brunatny i płetwy ma raczej w odcieniu pomarańczy,natomiast jaź jest bardziej krępy i raczej zielonkawy z płetwami w odcieniu czerwieni.

A za tego poprzedniego jazia gratulacje ładna sztuka. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

U mnie w poniedziałek (na miejscówce na której w czwartek połowiłem całkiem nieźle)totalna klapa spowodowana nieskim stanem rzeki(Warta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś xD napisał/a:

Dziś to chyba napewno Kleń prawda ?

Kolejny jaz na twoim koncie Gratulacje za pierwszego Sam marze o takim

i to złowiony na małej nie pozornej rzece a jakie okazy w sobie kryje :mrgreen: tylko czekac na kolejne okazy :wink: powodzenia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Krzyś xD mnie się od razu przypomniały moje wakacje jak zobaczyłem foto klenika :) takie same łowiłem w tamtym roku.

W tym spróbuję większe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bylem wczoraj na rybach (i tym zdaniem wlasciwie moglbym juz zakonczyc :lol: )

Kolega namowil mnie na wypad splawikowy i skonczylo sie totalna kicha co z gory przewidywalem

A mialem wziasc spining i poszukac nowej miejscowki

Ale co sie odwlecze to nie uciecze :twisted: pojde chyba dzis :cool:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeba sie wybrac na Odre do Rakowa

Teraz tam jest regularne pole biwakowe. Namioty przyczepy kempingowe i ludzików w ch..... Radzę wyjechać tak żeby o 2-3 nad ranem być na miejscu. Wtedy jest szansa na dobrą miejscówkę.

Ostatnio - w zeszłą niedzielę - byłem na Wałach na przepompowni. O 2 rano na tamie nie było gdzie uściąść. Pojechaliśmy na przepompownię. Tam było trochę wolnego ale tylko do 4 rano. Później tylko z łodzi albo z trzciny :mrgreen:

Jeszcze wchodzi ładna płoć. Nawet pod 50 cm :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tam jest regularne pole biwakowe. Namioty przyczepy kempingowe i ludzików w ch
W niedziele raczej tłoku nie było ,bylem od 4rano ,ale nie dziwota leszcz po tarle nie bieże i krucho z ryba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkryłem nowe miejsce siedzi tam piekny jaź :D taki jak ten 48 cm dzis go sploszylem ale jutro wybiore sie na 2-gi brzeg i sprobuje go schwytac.... Gdyby nie burza to jeszzcze bym siedział nad wodą, ehhhhhhh... Niemrawe te ryby :D z 5 razy mi chwytały chrabąszcza tak ze znikał w ich pyskach, przyciołem i nic :/ ( moze teraz będe liczył do 5 i dopiero zacinal nie wiem ;/ :D ) ależ to irytujące bylo :D a myślałem, że tak łatwo sie łapie te ryby ~~ po ostatnich dniach a tu zawód :D... Wczoraj wg kalendarzu od 16 ryby powinny brac jako tako :D i rzzeczywiscie zlapalem tego jazia 30 cm okolo 16,30 a dziś miały być brania jako tako do 11 :D heh :D niby sie sprawdza :P jutro mają cały dzień dobrze brać przekonam sie :D czy to tylko zbieg okolicznosci hihi ;)

:) troche lipnie jest sie uczyć samemu wszystkiego :D nie mam zadnego znajmoego, który by chodził na ryby :D za to ja juz koledze zaszczepiłem ;D to będzie dopiero śmiech na sali ~~ jak ktoś kto nie umie łapać rybek będzie uczył..... ehhhhh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Dziś na brantce 0 ploci 0 leszczy 0 bran

Jutro jade na ryby , aby zarezerwowac sobie miejsce na sobote.W niedziele wieczorem zdam relacje o ile kabel USB nie bedzie znowu się psuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tam jest regularne pole biwakowe. Namioty przyczepy kempingowe i ludzików w ch
W niedziele raczej tłoku nie było ,bylem od 4rano ,ale nie dziwota leszcz po tarle nie bieże i krucho z ryba.
Chcialem pojechac jutro w poludnie i posiedziec do soboty ale jezeli jest taka sytuacja na odrze to moze sobie odpuszcze :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Po dzisiejszym przepogodzeniu postanowilem sie wybrac nad wode - niestety bez kija.

Od tygodnia czekam na czesc zapasowa do kolowrotka poniewaz „udalo“ mi sie przekrecic gwint w czesci ktora sie reguluje hamulec przedni – taki ze mnie szczesciarz :( .

Ale nad woda bylo fajnie i udalo mi sie porobic pare fajnych fotek, korzystajac odrazu z mozliwosci uzycia cyfrowki ktora zostawila u mnie ciocia :cool: . Skoro juz mam tylko 10min piechota nad wode, mozna sie przejsc na spacerek...

Na poczatku wyprawy niestety nie zbyt ladny widok, przyplynelo pelno smieci :

94f23fac01af2002m.jpg

Potem juz o wiele ladniejsze widoki

Np. Wam juz znane miejsce gdzie "stoja" szczupaki ;) :

5c77884241462c8bm.jpg

Dalszy bieg rzeczki Nidda:

04e1fc0612ae0274m.jpg

0bdd6b28da03b474m.jpg

Nawet juz wode napuscili do basenu :shock::lol:

f0dbda3166278117m.jpg

No i dochodzimy do miejsca w ktorym mam nadzieje zlowie pierwsza rybe :cool: ...

71a0d30ec3640bc0m.jpg

Czym sie rozni od innych? Sam nie wiem, ale bardzo mi sie podoba to miejsce :)

Mam nadzieje ze rybie tez...

Jaki ladny widok...

35a8e3dbfaba742am.jpg

Az sie wierzyc nie chce ze jestesmy we Frankfurcie...ale tak...do centrum samochodem 15min...

9a92ec589ffa9750m.jpg

Niestety widac tylko kawalek, ale coz...

Wracajac slonce i chmury podeszczowe (przez ostatni tydzien lalo masakrycznie) obdarzaja mnie tak ladnym widoczkiem...

fa235f74206c8dd4m.jpg

Jezeli ktos by chcial mnie odwiedzic by wspolnie wyskoczyc nad rzeczke ;) tak mnie znajdzie...

e7a0c605bef4ae9am.jpg

Przy okazji mozemy wskoczyc tutaj ;):cool:...

5cd4c8090cc6ff16m.jpg

Taka na koniec taka foteczka:

52115e32549cf543m.jpg

Mam nadzieje ze jutro dostane moja czesc i w niedziele lub w sobote wyskocze na rybki :)

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.