Skocz do zawartości
tokarex pontony

Opad


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość grzechuce
Gorzej byłoby go zaciąć taką delikatną wklejanką

racja swoja shimano zamienilem na szupakowke do 10-40g

do opadu używałem kija Colmic do 25g 2.7 póki 3 ktrotnie pękła teraz leży w grajdole znajde go to wpiszę konkretny model

a póki co używam Super Fast 2.7 Dragona na opinie co do mojego łowienia nim gumami przyjdzie czas ;) podobno ten Zander Dragon HD też jest niezły tak tylko słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jig master owszem ciekawy filmik ale jest robiony na szwedzkich łowiskach,typowa reklamówka.osobiście uważam że na naszych łowiskach technika jest w dużej mierze uzależniona od inwencji łowiącego.owszem z jig mastera można się czegoś dowiedzieć ale,zawsze trzeba brać poprawkę na często specyficzne warunki panujące na naszych łowiskach.

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Gość grzechuce

dobry filmik sandacze lowie wlasnie w ten sposob choc czasme urozmaicam prace stukaniem o dno. ciagle stukanie o dno nie raz spowodowalo zbyt pozne zaciecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chłopaki wielkie dzięki dzięki waszym wypowiedziom udało mi się wnieść wiele nowego w moim spiningowaniu

na jeziorku które do tej pory nie darzyło mnie rybą godną siatki wczoraj wyhaczyłem szczupłego 80 cm (3,3 kg).

Do tej pory tzw pstryknięcia traktowałem jako zabawę małych okonków a wczoraj jedno pstryknięcie mi uszło uwagi drugi rzut i nie dałem się zaskoczyć

Jeszcze raz dzięki za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! odkad zaczalem lowic na spining lowie tylko z opadu. Efekty sa niesamowite. W porownaniu do metody zwijanej podszarpywanej poprostu brak porownania. Nakreciłem krotki filmik jak lowie akurat na koguta. Juz w krotce tutaj wkleje jak go zmontuje. Henas widzisz jak spoznisz zaciecie to nic nie masz ;) wiec badz czujny z kazdym poderwaniem przynety z dna. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na troche podmulonym dnie bicie guma o dno na sandacza czy okonia jest efektywniejsze gdyz unoszaca sie chmura bardzo interesuje te drapiezniki

dobrze ze napisales troche podmulonym i kamienistym dnie to dobra miejscowka lecz calkiem muliste dno raczej nie jest wymazonym miejscem sandaczy chodz czasem i tam sie zdazy zlapac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka panowie dokładnie tak jak piszecie dno nie bylo kamieniste a gliniaste czyli taka rozmoknieta glina pokrywa dno ale efekt chmury powstaje. Do tego trzeba wysoko podrywać bo woda metna nad dnem i ryba czasem stoi jakies 50 cm nad dnem. Koguta nie pokaze bo wstyd sie tym chwalic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka panowie dokładnie tak jak piszecie dno nie bylo kamieniste a gliniaste czyli taka rozmoknieta glina pokrywa dno ale efekt chmury powstaje. Do tego trzeba wysoko podrywać bo woda metna nad dnem i ryba czasem stoi jakies 50 cm nad dnem. Koguta nie pokaze bo wstyd sie tym chwalic :P

z reguły to co nam sie niepodoba jest najbardziej lowne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar wyobraż sobie jezioro szczupakowo linowe czyli niegłębokie (ok 3 m) mułu minimum 0,5 m do tego zarośnięte

tam dostałem ostatnio szczupłego 80-kę :grin: a dzisiaj okonia 40-kę :grin: prowadząc przynętę niby w opadzie jednak bardziej ją podciągając(podciągany opad :mrgreen: )

Jak byś tam prowadził kopyto :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar wyobraż sobie jezioro szczupakowo linowe czyli niegłębokie (ok 3 m) mułu minimum 0,5 m do tego zarośnięte

tam dostałem ostatnio szczupłego 80-kę :grin: a dzisiaj okonia 40-kę :grin: prowadząc przynętę niby w opadzie jednak bardziej ją podciągając(podciągany opad :mrgreen: )

Jak byś tam prowadził kopyto :?:

ja bym zastosowal wolny opad czyli lekka glowka ;) i jedno podbicie ;) lub jak sie niesprawdzi podwojne podbicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zastosowal wolny opad czyli lekka glowka ;) i jedno podbicie ;) lub jak sie niesprawdzi podwojne podbicie ;)

MARIUSZA dzięki za głos w sprawie

próbowałem robić coś takiego i mimo cienkiej żyłki (0,16) nie udawało mi się utrzymać jej napiętej nie miałem kontaktu z przynętą :cry:

tam jest naprawdę płytko i dużo mułu :sad:

na innych jeziorach opad wychodzi mi całkiem pzyzwoicie

tak mi się przynajmniej wydaje :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zastosowal wolny opad czyli lekka glowka ;) i jedno podbicie ;) lub jak sie niesprawdzi podwojne podbicie ;)

MARIUSZA dzięki za głos w sprawie

próbowałem robić coś takiego i mimo cienkiej żyłki (0,16) nie udawało mi się utrzymać jej napiętej nie miałem kontaktu z przynętą :cry:

tam jest naprawdę płytko i dużo mułu :sad:

na innych jeziorach opad wychodzi mi całkiem pzyzwoicie

tak mi się przynajmniej wydaje :neutral:

hmm podczas podbicia musisz odrazu wybierac luz na zylce ;) i patrzyc na linie wody i styk zylki nie na szczytowke ,wtedy zauwazysz nawet najdelikatniejsze branie ;) do tego przydaly by ci sie okulary polaryzacyjne jezeli rzucasz dosc daleko jezeli blisko to zauwazysz bez nich ;)

jezeli jest duzo mułu to podbicia powinny byc szybsze niz zazwyczaj po opadniecu glowki odrazu kolejne podbicie zeby przyneta niewbijala sie za bardzo w muł

a jezeli podbicie ci dalej nie bedzie wychodzic to sproboj podciaganie kija wysoko i wybieranie zylki po obnizaniu tez skuteczna metoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henas ja poprostu zmienił bym miejsce ;) zawsze szukam twardego dnia najlepiej kamieni. Nigdy nie lowie w mule bo wiem ze drapiezniki nie lubia mulu. Chociaz podczas zerowania wplywaja wlasnie na tekie rejony muliste i widzisz jak ladnie trafiles. A z drapieznikiem jest tak ze nie ma na niego reguly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz calkiem muliste dno raczej nie jest wymazonym miejscem sandaczy chodz czasem i tam sie zdazy zlapac

czasami sandacze polujac zapuszczaja sie w takie miejsca bo jest wiecej ryb ale wtedy czesto zeruja w pol wody lub przy samej powierzchni skuteczniejsze wtedy sa blachy i woblery albo tez gumy na lekkiej glowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.