Skocz do zawartości
tokarex pontony

Seria Shimano Catana Spinn


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

okoniaki biora najlepiej mi na wirowki 3:)

a ze w tej cenie jest duzo wedzisk to wiem.

ta mis ie podoba slyszalme sporo opinni dobrych od ludzi, ale chcialem jeszcze zaczerpnac wiedzy. slyszlame nawet ze szupaka z 8kg ktos tam wyjal na nia i nie miala problemow wedeczka:)

niby ma wielki zapas mocy...

dziekuje za opinie chyba sie skusze na nia:) mam nadzieje ze przynajmniej ze 2 latka bedzie sprawowac sie dobrze:)

pozdrawiam. i wszystkim pieknych okazow zycze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

witam,

ja mam taka catanke i nie narzekam, co do zapasu mocy itd. to przecież nie holujesz wyłącznie kijem, masz kołowrotek masz hamulec, ale nie o tym. jeśli o to chodzi to wyjąłem na nią w zeszłym roku szczupaka 85cm i spokojnie dała radę. tylko jak będziesz kupował zwróć uwagę czy to na pewno jest bx, a nie aby czasem ax. bo te dwa modele naprawdę niebo a ziemia - wiem bo miałem okazję łowić na ax z identycznym cw i identyczną długością i zupełnie inny kij.

co do okoni to oczywiście da się, ale ja np. preferuję na okonie coś z mniejszym cw i lżejsze troszkę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Właśnie zastanawiam sie nad kupnem spinningu takiego raczej szczupakowego i wpadła mi w oko Shimano Catana Spinning BX 240 M

Długość wędki: 2,40m ; Dł. transportowa: 123cm ; Ciężar wyrzutowy: 10-30g ; Waga: 146g ; Ilość elementów: 2. Ma może ktoś taki kijek? Jeśli tak proszę o jakieś cenne porady.

Połamania kija życzę wszystkim w wolno nadchodzącym sezonie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem ostatnio troche kijkow w granicy 150zl 2,7m do 30g i zastanawiam sie nad catana, raczej w wersji BX ew. moze upoluje po nizszej cenie cos nieco drozszego z shimano jak np. nexave.

jescze co mialem na oku to aviatora ale to najtansza grafitowa seria kongera i pewnie sobie go odpuszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam kupilem sobie na ten sezon nowiutka Shimano Catane BX 330 cm 20-50 g ciezar wyrzutowy z przeznaczeniem na Troc, Łosos. Wykonczenie naprawde swietne, wedka wyglada super, pracuje tez bardzo dobrze, swietnie czuc prace przynety. Na pierwszy rzut oka wydaje sie troche delikatna ale naprawde ta wedka ma spory zapas mocy, juz kilka trotek wyjalem i musze przyznac ze fajnie sie gnie pod pelnym obciazeniem. 7 przelotek sporych rozmiarow dobrze przenosi ciezar i roklada go po kiju. Jednak moim zdaniem kijek ma jedna wade nie wiem jak w krotszych modelach ale ten ma zbyt dlugi dolnik, lubie jak dolnik jest dlugi ale tu troche przesadzili. Na poczatku nie bardzo wiedzialem jak tym rzucac ale teraz juz sie przywyczailem i rzuca sie celnie i daleko nie wysilajac przy tym zbytnio (wedka jest naprawde lekka). Moze powiecie ze za dluga jak na spining ale warunki na lowisku tego wymagaja krzaki, trzcina przy brzegu czesto latwiej dlugim kijem odciagnac rybe od brzegu gdy zamierza wjechac w faszyne itp.

Generalnie moja ocena tego produktu bardzo dobra.

pozdro znad rzeki Łeby, tak tu tez mozna zlapac niezle Salmonidy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

spinner, to nie jest tak, że sztywna wędka jest na duże ryby, a miękka na mniejsze. Czy ta konkretnie wędka jest za miękka, to zależy od Ciebie, od Twoich preferencji, i tego jak komfortowo będzie Ci się łowiło takim kijem. Bardziej miękka wędka będzie lepiej amortyzowała "odjazdy" ryby podczas holu, rzadziej też ryba spadnie Ci z haka. Ewentualnie mniej precyzyjne mogą być rzuty, albo słabiej będziesz czuł co dzieje się z przynętą, ale przy łowieniu szczupaka to nie jest jakiś wielki problem. Ostatnio, po latach dominacji sztywnych kijów, można zauważyć że wraca moda na te bardziej miękkie.

Zaznaczam - nie łowiłem tą konkretnie wędką, pisze tylko o miękkich kijach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, po latach dominacji sztywnych kijów, można zauważyć że wraca moda na te bardziej miękkie.

Ta dominacja to zdecydowanie na rodzimym rynku występowała. Wiadomo, Chińczykowi łatwiej(taniej) ukleić przesztywnioną pałę niż zrobić dobrą elastyczną wędke co nie lata jak krowi ogon. Miękkie rulez(ale wędki tylko :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega DAWID posiada ten kijek (Catana BX) tylko że w długości 2,4m, machałem nim trochę i jest to miękki kijek powiedziałbym nawet że jest on trochę paraboliczny. Ja natomiast posiadam Team Dragona 2.75m 3-14 spinning klenio-jaź i właśnie pod te rybki jest idealny jest on bardzo miękkim kijem o akcji semiparabolicznej, przy większej rybce wygina się prawie od samego dolnika :-) Nie każdy lubi takie kije (kluchy) ale mi akurat taki kijek pod pasował. Oczywiście mi pasuje taki kijek tylko w wersji light, nie wyobrażam sobie łowienia na przynęty 10-15g parabolikiem a miałem już takie doświadczenie z Abu Garcia Crest spin i było to nie przyjemne doświadczenie :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten kijek nie jest za bardzo sztywny ale nie moge powiedziec ze jest az paraboliczny , jestem zadowolony z niego mam lajta 3-15 i ciagnałem na niego szczupaka 5 kg więc jak na taką gramature kijek dość solidny, ładnie leży w ręku w kategori cena jakość lepszego kijka raczej sie nie dostanie.....

tomek1988 nie porownuj abu garcia z tym spinem bo abu to jak bat na konie calkiem inna akcja niz catana nie ma porównania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy od 2 dni przeszukuje forum i zdecydowalem sie napisać. Otóż jestem długi stażem ale początkującym doswiadczeniem wedkarzem. Na dnaich zakupiłem taki oto spinning abu garcia diamond crest. Wydawał mi sie fajny zareklamował go sprzedawca i kupiłem bo jestem zielony w temacie chociaz poczatkowo chciałem kupić własnei tytuowy w temacie kij shimano catana. Napaliłem sie na nowy konkretny kij pojechałem i kupiłem jak dziecko kąpane w goracej wodzie. Tyle że z tego co czytam w tym poście kij abu którego jestem wlascicielem jest kijowy żeby od "ch" nie zacząc słowa. Kija nei używalem bo wieje strasznei nad wodą i zawsze mogę go oddac (wymienić na inny nawet doplacając). Dodatkowo przyznam że neiźle za ten kij abu przepłaciem bo dałem 130zl a na allegro można kupić taki za 80-90zł. Pytanie jest takei czy juz zostawić ta wedeczkę i z nią stawiać pierwsze kroki w powazneijszym spiningu? Dla mnie to i tak przesaidka z Germiny szklanej 1,7m jak z malucha na audi :oops: . Czy moze wymienić ta wedeczke na catanę dodam że dopłacilbym około 15zł.

Jeszcze jedno pytanie dotyczy cw tyle o tym czytałem a niewiele pojąlem bo kazdy ma inna teorię. Wędkuje głównie nad wisłą w starożeczach czasem jeżdze nad jeziora i lapei z brzegu czasem z łódki czyli wedeczkę chcialbym możliwie uniwersalną (wiem ze uniwersalnych nie ma) póki co lapie głównie okonie i male szczupaki ale nie wykluczone ze i sum przyatakuje na wiśle. Czy wędka o ciężarze wyrzutu 5-20 g byłaby odpowiednia? rzucam gównei obrotówkami rozmiar 2-3 czasem woblerkiem do około 10 g czasem mała wachadłówka czy twisterkiem z większa glówka. Co do długości to 2,4m chyba jest poręczniejsza i do samochodu sie mieści bo 2,7 byłby probelm ale nei wykluczam kupna w tym rozmiarze.

Z góry dzieki za odpowiedz!

Ps a ja myślałem ze ABU to taka dobra firma bo w mojej mlodosci wiele dobrego sprzetu byla tej firmy a teraz tak sie skiepścia czy poprostu konkurencja poszła naprzód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.