Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szczupaki 2008


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dokładnie nie wiem ile miał cm, ale około 60-70, 2kg największa sztuka w moim krótkim życiu:
Super ,ale moja rada na przyszłość ,rób fotkę rybie z wabikiem ,kołowrotkiem, wędką ,o wiele fajniej wygląda :wink: i powodzenia w połowach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc złowiony jakoś po 11, w głębokim trolingu rynną. Walnął w napływie na kant. Zapięty na 2 kotwice, jedną uwolnil podczas krótkiej próby ucieczki spod burty łodzi. Wobler agresywnie pracujący. Ryba nie była zbyt waleczna, kilkuminutowy hol i juz w miarę grzecznie sedziała na rękach, choc gryzła po łapach :wink: Pogoda była fatalna, wiało ostro, bujało i na dodatek co chwile 10 minutowe mocne opady deszczu (już dawno zauważyłem że szczupaki lubia brac przy takich cyklicznych opadach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek napisał/a:

rób fotkę rybie z wabikiem

tego nie popieram.. zbyt często haki wbijają się w ręce.. a to jest niebezpieczne i nieprzyjemne.. :evil:

Może żle się wyraziłem ,nie chodzi mi aby ryba miała wpięty hak [kotwiczkę] w pysk ,ale można taki wabik wyeksponować przy rybie ,na dole z boku ,osobiście wolę aby ryba była fotografowana na trawie ,nawet na liściach niż trzymana w mocnym uścisku w jednej ręce a aparat w drugiej ,oczywiście w opcji gdy wypuszczamy rybę .Niestety ok 50% ryb nie przeżywa po spotkaniu z wędkarzem nie z tego względu że chwilowo straci śluz ,a dlatego że wędkarze nie umieją obchodzić się z rybami ,czyt. umiejętne trzymanie ryby.Wszelkie ściskanie w tzw miękkie fragmenty ciała kończą się na obrażeniach narządów wewnętrznych ,to samo z pionową ekspozycją dużych ryby ,lub wpychanie łapska w skrzela.Ten mit ze śluzem pokutuje od wielu wielu lat ,a to tylko dowód że wędkarze [nie wszyscy] mało wiedzą o biologi ryb.Ale to nie jest tematem i nie chce go tu ciągnąć .Ale na pewno do tego wrócimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek104 nie za dobrze ci w tej Irlandii? :razz: Niedośc że za kaskę można poszalec ze sprzętem, to jeszcze rybska genialnie wspólpracują :razz: Gratulacje

Ale pogoda do bani... :wink:

A z tą rybią współpracą, to sam wiesz jak jest... w niedzielę koło nas łowili Iryski i złowili 4 ryby... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wybrałem się na szczupaki nad płytki akwen, popływałem chwilę jako lodołamacz i musiałem zmienić łowisko. Wybór padł na pobliskie typowo sandaczowe jezioro. Łowiłem z opadu na 11cm shakera na 17g główce, w najgłębszej części zbiornika - na końcu przybrzeżnego stoku o głębokości ok. 11m. Sandacza żadnego nie skusiłem, trafiły się dwa szczupaki - 61 i 47cm

IMG_1115.jpgIMG_1117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jak ogladam wasze wyniki ;)

Wstyd sie przyznac ale w swojej kadencji wedkarskiej w sumie od malego smroda nigdy nie zlowilem szczupaka :(

No moze tez dlatego ze nigdy zabardzo nie mialem ochoty lowic szczupaki wolalem polawiac plocie jak lemiesze ;)

Ale to sie zmieni;) i 2009 bedzie i to nie jeden od takie postanowienie nowo roczne z wyprzedzeniem.

Ale naprawde super okazy tak trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do Mańka: no, no Sobi! Piękna ryba! Z trolla, czy z rzucania?

Ja w kaczki więcej nie będę inwestował (czasu), moje szczupakowe jeziorko niestety zamarzło, więc z musu teraz przestawiam się raczej na sandacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.