Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczupaki 2008


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Już się u Was rozkręca?

U mnie na rzece rozkręciło się już w połowie września po pierwszym ochłodzeniu,akurat przed moim wyjazdem ale już jestem z powrotem :twisted::mrgreen:

Dziś dwa szczupłe-ok.50 i 64cm.na obrotówkę nr4,wczoraj 2pistolety i spięty wymiarek

7ee2c7ba1ba144cam.jpg0b0dd4eb595ef143m.jpg71f3b1fed40f4cdam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj miałem jeden z lepszych wypadów w tym sezonie, pomimo, że 13-tego. Złowiłem 8 wymiarowych szczupaków - największy basior 69cm, 2szt powyżej 60cm, reszta pomiędzy 53-60cm. Do tego kilka niewymiarków + 2 okonie.

Największe ryby na zdjęciach:

IMG_1087.jpg

IMG_1088.jpg

IMG_1090.jpg

IMG_1091.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszymi sliderkem rozstałem się z powodu 'przyponu' stalowego. Odradzam jaxona, mikado i inne tego typu wynalazki, które można spokojnie rozerwać w rękach.

Jerkuję sprzętem spinningowym - aktulanie jest to b.krótka, typowo sandaczowa pałka z c.w. do 60g, stałoszpulowiec, gruba pleconka. Przy właściwym holu prawie nic nie ma prawa spaść z takiego zestawu, pomimo jego dużej sztywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy mamy podobne, jednak mój jest o oczko mocniejszy - millenium kogut i PP 20lb.

Łowiąc tonącą 10-tką (46g), będziesz to robił na graniach właściwości rzutowych kija.

Hol stanowczy, z wyczuciem, ale nie za bardzo siłowy. Hamulec mocniej dokręcony, zacięcie mocne, gdy jest coś większego - po braniu utrzymuję rybę parę sekund na kiju, potem już spokojne pompowanie przypominające trochę hol dorsza, dopiero przy łodzi trochę bardziej luzuję hamulec, bo prawie zawsze ryba zrobi jedno lub więcej odbić, potem już tylko szybkie podebranie ręką. Nic nie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam,

dziś rano (7-10 )mój tegoroczny rekord 60 cm i 3 pistolety. wszystkie na pomarańczowego rippera z opadu na dość głębokiej wodzie na Wiśle. wydaje mi się że w takie bezsłoneczne dni jaskarawa barwa daje lepsze wyniki.

pogoda : pełne zachmurzenie, przelotny deszcz, temp. 5-8 st., wiatr południowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.