Skocz do zawartości
tokarex pontony

GPFH - Grand Prix Forum Haczyk.pl


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O, no to ja proponuję nową zasadę. Nie umieszczasz zdjęć w 'jak było na rybach' :arrow: wypad z forum. Albo zakaz pisania postów. Np. za każde zdjęcie tam umieszczone dostajesz kredyt dwóch postów w innych tematach. Kryterium tego GP będzie wtedy licznik postów :idea:

Swoją drogą wyliczanie punktów ( :lol: ) od ilości złowionych ryb ( :lol: ) to dopiero niezły przechył :lol:

keri, nic tu po nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi1122spid, np. te rybki: leszcza na 35, okonia na 22 szczupaka na 50. W tym roku złapac u mnie leszcza 40cm to juz jest spory wyczyn. W tamtym roku takie sztuki to była norma ale po wywaleniu zbiornika siatą to juz nie tak łatwo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, no to ja proponuję nową zasadę. Nie umieszczasz zdjęć w 'jak było na rybach' :arrow: wypad z forum. Albo zakaz pisania postów. Np. za każde zdjęcie tam umieszczone dostajesz kredyt dwóch postów w innych tematach. Kryterium tego GP będzie wtedy licznik postów :idea:

Swoją drogą wyliczanie punktów ( :lol: ) od ilości złowionych ryb ( :lol: ) to dopiero niezły przechył :lol:

keri, nic tu po nas.

Z całym szacunkeim, ale niezły przechył to duża część Twoich postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak proponowałbyś to rozwiązać? rzuć jakimś pomysłem, bo przecież można by pojsć w inną stronę
Mój pomysł to darować sobie ten temat. Powodów jest wiele. Zawsze będzie problem z kalsyfikacją, podziałem i ustalaniem kryteriów. Mija się to kompletnie z celem, bo poprostu ustalić się ich nie da. W rezultacie skończymy na konkursie piękności który jak wiadomo wygrają Ci którzy są na fali na haczyku i mają odpowiednio dużo postów. Ewentualnie znowu będą puste dyskusje kto powinien a kto nie. Ponadto, już gdzieś padło zdanie o obowiązku fotografowania ryby z miarką i tym podobne rzeczy – co jedynie wpłynie na to że więcej ryb nie przeżyje spotkania z wędkarzem koniecznie chcącym udowodnić rozmiar 70-cio centymetrowego szczupaczego gluta. Nie wspomnę już o walorach estetycznych takich zdjęć :???:
Z całym szacunkeim, ale niezły przechył to duża część Twoich postów.

Masz za mało postów żeby forumować takie tezy

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs piekności raczej nie wchodzi w grę, bo o wszystkim ma decydować matematyka (liczby). Pomysł z miarka sformułowałem ja, lecz nie na potrzeby tego całego GP, a przy innej okazji. Jeżeli o miejscu w klasyfikacji mają decydować centymetry, to aby nie mieć do czynienia z błazenadą trzeba mieć jakąś w miarę dokładną możliwość weryfikacji wielkości. To może być równie dobrze pudełko od zapałek lub cokolwiek innego. Można naiwnie i bezgranicznie wierzyć we wszystkie podawane dane albo zakładać, że pojawią się zdjęcia z rybą wyciągniętą w kierunku obiektywu, której dodano kilka cm, tylko po to, aby objąć prowadzenie w określonej kategorii. Nikt nie wymaga przesyłania łusek, czy potwierdzenia świadków połowu, więc nie szukajcie problemów, gdzie ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł wklejony przez tomika zakładał, żeby ustanowić ranking największych ryb łowionych przez użytkowników portalu, idea zabawy, a więc zrobienia czegoś mało poważnego, pojawiła się później, tak więc jestem na 'nie' wobec pomysłu wprowadzania jakieś punktacji, popieram za to prosty i czytelny ranking 10 kolejnych największych ryb z podziałem na gatunki, w którym jedyną nagrodą będzie satysfakcja łowców wynikająca z samego faktu znalezienia się w nim. Kwestia kryteriów - przyjmowanie zgłoszeń ryb o wielkościach stanowiących 50% minimalnych wymagań z konkursu 'sukcesy i rekordy'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu sporo pomysłow wiec wybierzmy jeden i tym bedziemy sie kierowac

nic tu po nas.

Nikt nie karze Ci sie udzielać, wiec daruj sobie takie posty.

Wolicie tak...

Amur 55 Boleń 45 Brzana 40 Cetra 35 Głowcica 80 Jaź 30 Karaś 25 Karp 55 Kleń 30 Leszcz 35 Lin 30 Lipień 35 Łosoś 50 Miętus 35 Okoń 22 Płoć 20 Pstrąg potokowy 35 Pstrąg tęczowy 50 Sandacz 55 Sum 70 Szczupak 50 Świnka 35 Tołpyga 70 Troć jeziorowa 60 Troć wedrowna 45 Ukleja 15 Węgorz 55 Wzdręga 20

Wiec moim zdaniem mniejwiecej powinno to wygladac i mozna zgłosic te 3 rybki z jednego wypadu.

jesli wszystkim pasuje to mozemy zaczynac.

Pasuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Pstrąg tęczowy 50

Obniżyłbym na równi z potokiem, lub dał 40.

Leszcz 35

Tu chyba trochę za mało... co najmniej 40 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł wklejony przez tomika zakładał, żeby ustanowić ranking największych ryb łowionych przez użytkowników portalu

I to jest właściwym rozwiązaniem w tym temacie-dodał bym tu taką opcję, ustalić dolną granicę i od niej każda większa rybka bierze udział w tym konkursie, pewnie że może się tak stać że od zgłoszenia pierwszej rybki np. bolenia 1m :grin: nikt praktycznie nie będzie miał szans na wstawienie swoich trofeów poniżej tej miary ale za to jaka satysfakcja dla takiego łowcy a dla innych mobilizacja do poprawienia rekordu. Piszecie że ma to być zabawą ok zabawa jest w tej chwili i do zakończenia ustaleń reguł tej"zabawy"a od momentu kiedy zaczną się pojawiać pierwsze ryby skończy się zabawa a zacznie rywalizacja która nie ma sentymentów i od tej chwili zaczniecie sobie skakać do oczu to było tak a to nie tak i dopiero wtedy ukarze się prawdziwe oblicze rywalizacji o każdy punkcik aby być nieco wyżej od kolegi-przyjaciela. No ale się nakręciłem jak kogoś uraziłem to sory ale musiałem to wylać z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytelny ranking 10 kolejnych największych ryb z podziałem na gatunki, w którym jedyną nagrodą będzie satysfakcja łowców wynikająca z samego faktu znalezienia się w nim. Kwestia kryteriów - przyjmowanie zgłoszeń ryb o wielkościach stanowiących 50% minimalnych wymagań z konkursu 'sukcesy i rekordy'.

to też mi się bardziej podoba...

i w dodatku będzie o wiele mniej kłopotów z liczeniem punktów:)

Myślę lesio że jakbyś się zajął regulaminem (masz do tego głowę) i ustalił te normy minimalne (50% z rekordów WŚ bądź z konkursu 'sukcesy i rekordy') to każdy by się ucieszył i na to poszedł.

I to jest właściwym rozwiązaniem w tym temacie-dodał bym tu taką opcję, ustalić dolną granicę i od niej każda większa rybka bierze udział w tym konkursie, pewnie że może się tak stać że od zgłoszenia pierwszej rybki np. bolenia 1m :grin: nikt praktycznie nie będzie miał szans na wstawienie swoich trofeów poniżej tej miary ale za to jaka satysfakcja dla takiego łowcy

a ranking 10 dawałby szansę na znalezienie się na pozycji 2, 3 itd co też dawało by satysfakcję dla łowców :wink:

Lesio pyatnie:

Czy wg ciebie w tych 10 pozycjach w jednym gatunku jedna osoba mogła by mieć parę ryb?? (tzn przykładowo zajmować 2, 4 i 8 miejsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofuję się z tych 50%, na rzecz wymiarów z RAPR + 10cm do każdej ryby. Brakuje tam chyba okonia, któremu próg określimy wstępnie na 25cm i leszcza - proponuję 30cm. Pozostałe ryby - ukleje, jazgarze, kiełbie, krąpie, sumiki i podobną drobnicę, oczywiście sobie darujemy. Z uwagi na niewielki odsetek użytkowników łowiących w morzu, podarowałbym sobie ryby inne niż w/w, ale jest to sprawa do przemyślenia.

Wstępne założenia są takie, aby przy każdym gatunku był dwa tematy:

1) Ranking zawierający 10 największych ryb, obok każdej ryby podany nick łowcy, pierwsze 3 miejsca można zrobić na czerwono - wpisy możliwe tylko przez modów.

2) Bieżące zgłoszenia - dla użytkowników zgłaszających ryby. Inne wpisy, typu gratulacje, komentarze - będą niedopuszczalne.

Forma zgłoszenia ryby skrótowa: ryba dł./(opcjonalnie waga) - użytkownik - miejsce połowu - metoda połowu - przynęta + max dwa zdjęcia: np. szczupak 60cm/2kg - sinus - jezioro - spinning - wobler.

Miejsca połowu określamy ogólnie - np. rzeka, jezioro, staw, choć można szczegółowo podawać nazwy akwenów.

Zgłoszenia zamieszczamy codziennie, ale tylko w godzinach 0-20, godziny 20-24 - to czas dla modów na spokojną weryfikację zgłoszeń i akualizację rankingów.

W rankingu najważniejszą rolę mają odgrywać ryby, więc jedna osoba teoretycznie może piastować wszystkie miejsca we wszystkich rankingach.

Zdjęcia - na jednym musi być uwieczniona obok ryby miarka, pudłeko od zapałek, kołowrotek i kawałek wędziska, albo inny przedmiot powszechnego użytku.

"Bieżące zgłoszenia" z uwagi na zawarte tam informacje, będą stanowiły swoistą bazę najskuteczniejszych metod i używanych przynęt do połowu różnych gatunków ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczać można dopiero, jak tomik zaakceptuje proponowaną formułę i przygotuje od strony technicznej właściwy dział na forum. Jeżeli nie będzie zdań przeciwnych, w międzyczasie mogę napisać finalną wersję regulaminu.

W zgłoszeniach trzeba by jeszcze podawać datę połowu, czyli tak:

ryba dł./(opcjonalnie waga) - użytkownik - data połowu - miejsce połowu - metoda połowu - przynęta + max dwa zdjęcia

Zgłaszane będą oczywiście tylko ryby nowe - złowione po powstaniu rankingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem temat. Oczywiście robimy ten konkurs - rywalizację.

Kategorię mam już przygotowaną, pomału wprowadzam tematy dla każdego gatunku. Będą po dwa dla każdej ryby:

1) Ranking zawierający 10 największych ryb, obok każdej ryby podany nick łowcy, pierwsze 3 miejsca można zrobić na czerwono - wpisy możliwe tylko przez modów.

2) Bieżące zgłoszenia - dla użytkowników zgłaszających ryby. Inne wpisy, typu gratulacje, komentarze - będą niedopuszczalne.

Myślę, że właśnie tak. Jedynie nad kwestią wpisów jeszcze pomyślę bo być może będzie to po prostu, że każdy będzie mógł dodać zgłoszenie a tylko pozostanie kwestia akceptacji.

Wymiary, takie jak zaproponował Lesio, czyli RAPR + 10 cm - proste i przyjazne.

Kryteria zgłoszenia też.

Zgłaszane będą oczywiście tylko ryby nowe - złowione po powstaniu rankingu.

dokładnie.

Nagród rzeczowych nie będzie i myślę, że w przypadku akurat tego konkursu będzie to atut.

Co do kwestii i propozycji punktów, to nawet jeżeli jest jakaś dobra punktacja, która nadawałaby się do tego konkursu to oczywiście istnieje możliwość zrobienia dodatkowego pola w profilu na takie punkty. Niemniej nie widzę rozwiązania, które samo w sobie mogłoby takie punkty po dodaniu zgłoszenia dodawać, liczyć i sumować... i żeby nie był to żaden z nas :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sensowny system punktacji, jaki mi przychodzi do głowy wygląda tak:

ostatni dzień roku jest wyłączony z możliwości zgłaszania ryb. W tym dniu wybieramy wędkarza roku - tego, kto aktualnie będzie miał najwięcej punktów, punkty sumujemy z wszystkich rankingów, a liczymy je następująco: za każde pierwsze miejsce - po 10pkt, za drugie - 9, za 10 - 1pkt. Wygrywa ten z największą liczną punktów.

Jak widać preferowani są wędkarze wszechstronni, łowiący nie tylko duże, ale i różne gatunki ryb. O zwycięstwie decyduje matematyka.

Kto to będzie liczył pozostaje otwartą kwestią. Liczenie punktów co miesiąc raczej nie ma sensu.

Na każdej pozycji w rankingu może występować oczywiście po kilka ryb, o ile mają one jednakową długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zapobiec wszelkim pokerowym zagrywkom i np. zgłaszaniu na ostatnią chwilę ryb złowionych pół roku temu, myślę, że przyda się jeszcze wymaganie, aby zgłaszać ryby nie później niż w ciągu 30 dni od dnia połowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.