Skocz do zawartości
Dragon

Zapisanie do PZW, składki wpisowe itd.


kacper11

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

To, że inne okręgi to wiem. Ale zastanawiaja mnie rózne ceny na terenie tego samego okręgu.

Płacił ktoś w katowickim z ulgą uczniowską ? Jeśli tak to ile?

No i czy koło może samo ingerować w wysokośc opłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykupiona składka na wody górskie uprawnia też do połowu na sztuczną przynęte w wodach nizinnych? W moim kole nikt nie był w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie w 100% ale powiedzieli że raczej tak. A jak nie to może ktoś się orientuje czy jest możliwość i ile kosztuje dopłata na wody nizinne (ulgowa)? Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w kwaterze głównej PZW Poznań zapytać o opłate na wody górskie:

i tak pani posiada znaczki ale tylko na okręg pilicki w kwocie 100 zł.

na pytanie o inne okręgi odpowiada że nie ma pojęcia i nie wie od kogo i gdzie mogę się czegoś dowiedzieć..... :evil: po czym wraca do przerwanej pracy tzn przeglądania stron sklepów w internecie !!!! BRAWO DZIAŁACZE PEŁEN PROFESJONALIZM!!

PS. czy jest informator krainy pstrąga i lipienia Pani odpowiada: było coś takiego ale już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w kwaterze głównej PZW Poznań zapytać o opłate na wody górskie:

i tak pani posiada znaczki ale tylko na okręg pilicki w kwocie 100 zł.

na pytanie o inne okręgi odpowiada że nie ma pojęcia i nie wie od kogo i gdzie mogę się czegoś dowiedzieć..... :evil: po czym wraca do przerwanej pracy tzn przeglądania stron sklepów w internecie !!!! BRAWO DZIAŁACZE PEŁEN PROFESJONALIZM!!

PS. czy jest informator krainy pstrąga i lipienia Pani odpowiada: było coś takiego ale już nie ma.

Ja mam ten informator w domu, Jak przyjade na weekend uroczyste słowo honoru daję że go zeskanuję i zamieszczę gdzies na jakims serwerze aby każdy go mógł mieć i abyście sie nie musieli prosić tych darmozjadów w kołach... Informacja w okręgach jest żałosna to fakt... potwierdzam, dzwoniłem do PZW Kraków, PZW Nowy Sącz o informacje na temat łowisk i opłat w małopolsce i wszedzie było " hmm nie jestem pewien, ale prosze zadzwonic tam" i tak w kółko, metoda spychologi działa świetnie w PZW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amator, sorrki że nie odp. ale mam nadzieje że zdążyłem

co do rybek nie mogę się zbytnio wypowiedzieć, bo ostatnio odpuściłem sobie Kaczawke, powód - zbyt duży poziom wody byłem gdzieś tydzień temu na części nizinnej, wynik jedno uderzenie, co do rybek to są ale powyżej Legnicy - na odcinku miasta nie miałem styczności z rybką :sad:

Co do opłat nie orientuje się zbytnio ja po prostu zanoszę do sklepu wędkarskiego na ul. Plac zamkowy (na rogu) koło galerii Piastów, powinni ci tam wszystko powiedzieć co i jak, a nawet jakie inni mieli wyniki na Kaczawie

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ do końca września większość czasu spędzam w Poznaniu zastanawiam się, czy będąc członkiem koła wędkarskiego w Kątach Wrocławskich mogę opłacić składkę okręgową również w Poznaniu. Niestety okręg wrocławski i poznański coś nie mogą się dogadać, a mi nie uśmiecha się, płacić 10zł przed każdym wędkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co roku opłacam składki w okregu LUblin teraz mieszkam i studiuje w białej podlasce czy jesli bede chcial tam oplacić skladki to bede musial zmieniac przynaleznosc do koła i czy wiążą sie z tym jakies dodatkowe oplaty i czy będe mógł pozniej bezproblemowo łapać na wodach okręgo lublin np. wisła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejny odcinek z cyklu " MOJE KOłO PZW I JEGO MACHLOJKI"

Składki placiłem ju dawno, bo gdzies pod koniec lutego, jako uczeń + rocznikowo 18 lat płaciłem 109 zł. W pzw ok 10 lat.

Tydzień temu płacił składki kuzyn i kumpel ( kuzyn jest z mojego rocznika, kumpel starszy, obaj sie edukują :mrgreen: ) Płacili 140 zł. Nie płacili wpisowego, bo w pzw też kolejny rok.

Pytanie za 100 punktów. Czemu tak jest?

pytanie za 1000 punktów. Po świętach wysyłam opłacić brata, 21 lat, student. Powinien płacić teoretycznie tyle co ja i kuzyn z kumplem. Tylko czemu jest 30 zł różnicy?

Na moje oko skarbnik naciąga tych, którzy są zieloni.

Mozna to gdzieś zglośić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przecież na znaczkach jest napisane ile który kosztuje. Więc wystarczy sprawdzić czy wszystko się zgadza. U mnie zawsze pobierają 3 zł na fundusz koła i też się nad tym zastanawiałem kiedyś czemu płacę 3 zł więcej niż w cenniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem pijany ( święta ) ale na znaczkach mam tylko dwie naklejki, na których pisze ile kosztują. Reszta to jakieś niewyrażne pieczątki :roll:

Czyli ulgowa składka 29 zł i okręgowa skladka członkowska 47.50 zł ( oczywiście dwie ulgowe ). Reszta kwoty to przypuszczalnie czyn społeczny, sport kit wie co ( kiedyś dostawałem rozpiske ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja płacę tyle, ile jest na tych znaczkach. No i właśnie jakiś procent tych opłat jest przekazywany odpowiednio na sport, na zarybienie, itd.

http://www.pzw.com.pl/index.php?id=7 tu masz cennik Twojego okręgu, powinieneś płacić 76,50 zł, tak więc nie wiem czemu płacisz o tyle więcej. Na pewno pozostałe opłaty nie są przymusowe, tylko że koło może nie informować o tym swoich członków. Tak więc ja na Twoim miejscu dowiedziałbym się, na co wydaję te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami, Ok. Biorąc juz pod uwagę nawet dodatek na ten sport, może jakies ekstra zarybienie czy czyn społeczny ( + wszystkie koszty jakie tam mają, wliczając nawet alko ).

To czemu ja płaciłem 30 zł więcej niż na stronce, a kuzyn idealnie w tym samym wieku posiadający te same zniżki aż 60 zł więcej ? Jeśli juz zdzierać to chyba wszystkich równo.

Sprawa wyjaśni sie w tą sobote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie tak szybko oszuści w PZW może napiszemy oszuści w kole nie wińmy za wszystko PZW tylko ludzi konkretnych . co do dodatkowych opłat są uchwalane na walnym jak ktoś chodzi na walne i zabiera czyny udział w kole jest na bieżąco powiadomiony .Każde koło jest zobowiązane publicznie powiadomić członków o dodatkowych opłatach takich jak czyn i podania jego wysokości , jeżeli stwierdza ktoś że pobrano więcej niż się należny powinien zgłosić to do okręgu i na policje jest to ewidentna kradzież . Płacimy tylko tyle ile na znaczkach plus ewentualna kwotę za czyn lub na rzecz koła ale uchwalona na walnym zebraniu reszta to kradzież . Nie obowiązują nas żadne płacenia wymyślone przez zarząd lub skarbnika na wszystko muszą być dokumentacje nawet jak jest ustalona kwota na rzecz koła i płacimy bez znaczka to suma tych wpłat jest rozliczana na koniec roku na walnym zebraniu ile i na co były przeznaczone tego powinna dopilnować komisja rewizyjna koła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeux, Ale chyba sam przyznasz, że dla każdego wędkarza na walnym zabraniu uchwalają tą sama wysokość opłat dodatkowych ?

Zostawiam sprawę bez komentarza do soboty. Nic nikomu sie nie udowodni, bo paragonów nie ma.

Widocznie ktoś musi płacić więcej, żeby ktoś mógł płacic mniej.

Dzieki wszystkim za wskazówki, teraz przynajmniej będę pewniej reagował, gdy bratu powiedzą np. 120 albo 150 zł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubal, masz dziwne podejście według mnie chronisz złodziei, a co do opłat są równe dla każdego ten który ma 16 lat i ten który ma 50 lat jest jednakowym członkiem koła niema lepsi i gorsi . po drugie dla każdego kto jest członkiem danego koła wszystkie uchwały są udostępniane do wglądu , można wiedzieć ile trzeba płacić i za co . Takie postępowanie ja u ciebie pozostawienie sprawy powoduje że mamy takie a nie inne zdanie o PZW a przecież sama idea PZW i słowo nie robi nam wędkarzom krzywdy to ludzie pracuja na naszą krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.