Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karpiowki Zebko


wedkarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam .

Firma Zebco jest jedną z najlepszych firm na świecie ,ich produkty są wysokiej jakości niestety dość trudno je kupić,oczywiście mowa o sklepach stacjonarnych,bo w internecie jest tego dość sporo.Posiadam 2 karpiówki Zebco"topic"już kilkanaście lat i nadal świetnie sobie radzą.Posiadam również kołowrotek z wolnym biegiem z tej firmy i chociaż nie jest to "karpiowa"maszyna i w dodatku jest to raczej z tańszych model , radzi sobie na karpiówkach (i nie tylko)znakomicie.

Także gorąco polecam tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Tak sie sklada,ze obecnie mieszkam w U.K i ta firma jest dostepna na rynku w wiekszosci sklepow i nie ma problemu by kupic jej sprzet :smile: Poczekam jeszcze na kilka opini i moze udam sie na zakupy!Dzieki za porade :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 months later...

Do ds-fan , witam ,widzę że korzystasz z "ZEBCO" jeśli możesz to nakieruj mnie i wytłumacz do czego się nadają:

1. BROWNING SYNTEC LIGHT BOAT 3300 - 3,30m,2części, 100/200g,carbon

2. ZEBCO TROPHY Carp 2,75 - c.w. 2,75Lbs, dł-3,60m,3części

Wędziska nabyłem od kolegi który pracował czasowo we Francji ale dokładnego ich zastosowania nie potrafił określić.Grzegorz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, giepol, na moje oko :wink: wydaje mi się że pierwsza wędka jest do połowu z łodzi w morzu na lżejsze pilkery itp, prawdopodobnie mogła by też się nadawać do ciężkiego trolingowania.

Ale do ciężkiego gruntu na duuuże ryby może też się sprawdzi, tylko nie wiem jak będzie z długością rzutu, przy tej długości i małych, pewnie gęsto rozmieszczonych przelotkach.

O surfcastingu masz tutaj http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=975

2 wędka tak jak napisał ds-fan, to karpiowka, w sam raz na grunt nie tylko na karpie :wink: na pewno bardziej "uniwersalna" gruntowka niż wędka 1.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, nr.1 jest na grunt-ciężarki 25-35g lub koszyczek- nie miałem problemów z długimi rzutami,raczej bałem się o szczytówkę czy wytrzyma ciężar przy rzutach. Natomiast nr.2 jestna karpie z kulą wodną(nie chcą "cholery" brać normalnie na spławik),ładnie pracuje,akcja od połowy kija -tak zauważyłem gdy miałem prosiaczka 3,5kg ,tylko dolnik wydawałmi się za długi. Poza tym o'key.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Gość czarnodusznik

Wędki Zebco słabe a kołowrotki marne jeżeli chodzi o karpiowe.

Ten sam producent i za niewielkie pieniądze Smart Carp seria Quantuma.

Unikać radze Cool Carp Zebco to po prostu małe pieniądze ale wykonanie jak Jaxon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.