Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Powidzkie - pytania dla miejscowych .. i nie tylko..


reaktivv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem z Bydgoszczy ale mój ojciec pracuje w rozpoznaniu w powidzu.(jednostka wojskowa). W wakacje pojadę do niego na 1-1.5 tygodniowy wypoczynek no a jak można nie wiązać wypoczynku nad tak pięknym(jednym z najczystszych jezior w Polsce) z wędkowaniem.Najprawdopodobniej będe miał dostęp do łódki także w grę wchodzi równierz to.Słyszalem od różnych ludzi że są jeszcze bardzoo duże ryby i można je złapać , wiem też że wiele osób właśnie tam ustanowiło swoje życiówki szczególnie w szczupaku.I tu moje pytania :

-jaka przynęta z brzegu przy łagodnym stoku ( chodzi mi coś może z gumek jak tak to jaki kolorek)

-jak z łódki na dołkach które dochodzą do 40-50 metrów (najgłębsze miejsce z tego co pamiętam ma 52 metry) to jakie tam przynęty bo tu kompletnie nei mam pomysłu ...

-czy dobrym pomysłem jest ustawienie żywcóweczki?

Chciałbym jeszcze dodać że oczywiście chciałbym złapać wieelką rybę ale zadowole się standardowymi 50-takami i 60-takami :] , i co na nie poradzicie może jakieś specyficzne sposoby prowadzenia przynęty?

Co do dołków co myślicie o bocznym troku ? czy można go wykorzystać ?

Czekam na odpowiedź z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
Gość jarek 307h

witam co do Powidza to łowie tam 2 lata i obserwacje echosondom i łódeczką dały mi dużo do myślenia okoń pływa przy brzegu najlepiej bierze przy dzikusie tam gdzie to sie utopił śp Krzysztof na samym końcu jeziora od strony rynku powidzkiego to tam okoń przy brzegu zaś na drugim końcu tak zwanej kicie królestwo karasia krążom pogłosy że sum tam siedzi w tych wodach podobno około 120 kilo więc szykuje sie rekordzik ja proponuje blasze i na łódz bardzo dużo szczupaka ogólnie daje 5 za łowisko a jeśli ktoś chce sie umówić na rybki to niech napisze i w Powidzu sie umówimy pozdrawiam a jeśli chcecie wiedzieć ile nocleg ile wyporzyczenie łodki to pisać w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym się chętnie z tobą umówił na wspólne wędkowanie , 12 lipca do 19 lipca będę w Powidzu , jaki termin będzie Tobie odpowiadał ? Blaszka na szczupaka , jakiś konkretny wzór czy model ? I jaki rozmiar ? 3 , 4 ,5 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 years later...

Witam,

Sytuacja sie chyba troche pozmieniala, jezeli chodzi o wlasciciela tej wody. Czy ktos ma aktualne informacje? Latem bede kilka razy w Giewartowie i zastanawiam sie na jakich zasadach w tyb roku mozna wedkowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sytuacja sie chyba troche pozmieniala, jezeli chodzi o wlasciciela tej wody. Czy ktos ma aktualne informacje? Latem bede kilka razy w Giewartowie i zastanawiam sie na jakich zasadach w tyb roku mozna wedkowac...

Przetarg został rozstrzygnięty ale PZW złożyło odwołanie. WOW zaproponował dużą sumę za dierżawę(nieoficjalnie mówi się, że ok.600 tys pln) PZW Konin było stać na sporo mniej(w graniach 150 tys PLN).

Znam to jezioro dobrze i szkoda aby wydzierżawił ktoś komu może niekoniecznie będzie zależało na rybostanie...

Po przejściach z poprzednimi dzierżawcami może wreszcie trafi się osoba która odbuduje rybostan jeziora.Czy to będzie PZW czy prywatny inwestor nie ma myślę znaczenia-ważne żeby zadbał o odpowiednią politykę tego zbiornika bo ostatnie lata mocno naruszyły to przepiękne i bogate w rybę jezioro.

Przetarg wygrała firma Wielkopolski Ośrodek Wędkarski „Rybak” http://www.wowrybak.pl/

i myślę, że odwołanie PZW nic nie da i oni przez najbliższy rok będą dzierżawić jezioro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. z tego linka czytalem i wlasnie liczylem, ze ktos bedzie znal final :) Jak dotad nie trafilem na sprawdzona informacje jak potoczyly sie losy odwolania....

Niestety polityka rabunkowa dzierzawcow jezior jest faktem :(

edit: Na stronie WOW nie ma j.Powidzkiego w spisie dzierzawionych lowisk, wiec chyba jeszcze sprawa nie miala zakonczenia, albo odwolanie przynioslo skutek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam wszystkich.ja z podobnym problemem.mam zaplanowany wyjazd nad j.powidzkie ale nie mogę sie doszukać do kogo mam sie udać po zezwolenie.?? podobno nowy użytkownik nie jest jeszcze wyłoniony,ale ostatnio doszukałem się na forum ze firma Rybak sp.zoo juz podaje widomosci ze jest dzierzawcą wody?? czy wie ktoś czy moze oni sprzedaja karty juz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Takiego newsa dzisiaj znalazlem na stronie http://www.slupca.pl/?p=11089

cyt:

" Najprawdopodobniej jeszcze w pierwszej połowie kwietnia WOW “Rybak” oficjalnie zostanie dzierżawcą jeziora."

cyt:

" Roczne zezwolenie na wędkowanie z brzegu od świtu do zmroku kosztować będzie 250 zł, zaś od świtu do świtu - 300 zł. Wędkarze, którzy będą chcieli łowić z łodzi zapłacą 500 zł na rok."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witajcie,

Odnośnie zezwolenia na wędkowanie na jeziorze powidzkim.

Z racji tej, że w najbliższy weekend wybieram się do Powidza, postanowiłem temat drążyć do skutku.

Żaden z właścicieli domków, agroturystyk nie był w stanie jednoznacznie odpowiedzieć gdzie, u kogo opłacić za wędkowanie.

Po kilkunastu telefonach dodzwoniłem się do RZGW w Poznaniu.

Okazało się, że przetarg na dzierżawę wygrała poznańska firma LEMAR.

RZGW dodało jeszcze, że pomimo, iż przetarg jest rozstrzygnięty, nie podpisali jeszcze umowy z nowym dzierżawcą, co za tym idzie do tego czasu - jest zakaz wędkowania.

Po kilku kolejnych telefonach uzyskałem info, że od jutra popołudnia będę sprzedawane zezwolenia, ponieważ telefony się urywają.

Podobno w miejscowości Ostrowo k/Powidza, Pan o nazwisku Andrzejewski od jutra będzie sprzedawał te zezwolenia.

Jeszcze w samym Powidzu będzie można od jutra nabyć zezwolenia, lecz nie wiem, czy to info jest 100% wiarygodne.

Niemniej jednak mam nadzieje, że komuś te informacje pomogą.

ps. mam prośbę, gdyby ktokolwiek dowiedział się coś nowego, będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zainteresowany zezwoleniami. Przetarg wygrała firma Lanwar, zajmująca się kosmetykami i galanterią hotelową (www.lanwar.com.pl). Jej właścicielem jest Jerzy Warszawski z Poznania. W Powidzu powieszono ogłoszenia, mówiące że:

"Pozwolenia na amatorski połów ryb na jeziorach: Powidzkie, Hutka i Kosewskie będą sprzedawane od dnia 23.06.2011 od godz. 12:00"

podaję namiary na sprzedającego:

Marek Andrzejewski

Ostrowo Stare 16B

603-180-863

(okolice wiatraka i pola namiotowego "U Huberta")

We wtorek dzwoniłem do niego, ale facet jeszcze nie miał konkretnych informacji. Ponoć roczne zezwolenie na łódkę ma kosztować 200 zł. Bez obowiązku przynależności do kółka wędkarskiego. Nie przewiduje się odłowów przy użyciu agregatów prądowych.

Co będzie okaże się we wtorek. Mam nadzieję że RZGW sfinalizowało wszelkie formalności i nie wystawi nas do wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoniłem do pana Andrzejewskiego, dziś przywożą mu karty/zezwolenia.

Od jutra można wędkować ;)

Cen jeszcze nie zna.

ps. gdyby komuś było bardzo pilne, pan Marek kazał dzwonić późnym popołudniem.

Jak ktoś z Was będzie wiedział coś nowego, niech się pochwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem w sumie zapytać o najważniejsze.

Na jaką rybę mogę liczyć na powidzkim.

Jaką metodą mam łowić. Będę łowił tylko z brzegu.

Generalnie nastawiam się na grunt,ew. spławik ale będę wdzięczny za wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezwolenia już są w sprzedaży. Ceny wysokie.

Za rok: z brzegu – 250; z łodzi – 500; trolling – 700

3-mce: z brzegu – 120; z łodzi – 250; trolling – 400

1-mc: z brzegu – 80; z łodzi – 100; trolling – 150

14 dni: z brzegu – 50 ; z łodzi – 70 ; trolling – 100

7 dni: z brzegu – 30; z łodzi – 50; trolling – 60

1 dzień: z brzegu – 20 ; z łodzi – 30 ; trolling – 40

Kara za brak zezwolenia 1.000zł

Nie wymagają przynależności do koła wędkarskiego, nawet nie wspomina się o wymogu posiadania karty wędkarskiej.

Regulamin i zezwolenie są wydane przez Powidzkie Gospodarstwo Rybackie „Barrakuda”.

Wszystko to jest firmowane przez Jerzego Warszawskiego z firmy Lanwar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym się dowiedzieć w miarę możliwości na temat jeziora w Przybrodzinie.Jaką rybę i jak najlepiej tam łowić z brzegu oraz chciałbym numer telefonu do tego Pana który był tutaj wymieniony , który sprzedaje pozwolenia na jezioro powidzkie.Będę kilka dni w Przybrodzinie i chciałbym się dowiedzieć od ludzi łowiących tam co i jak.Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.