Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwalniacze...


Gregorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Zważyłem i zmierzyłem ten odbijak, waży niecałe 60dkg a jego wymiary to fi 45mm i długość też 45mm

Tak się domyślałem ,czyli fi 60 to ok 1kg ,prawie jak kotwica i jakie uniwersalne he he,

Ślązaki co tam na Mietkowie słychać bo nic nie piszecie a planuje wypad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Maniek tylko nie ślązaki!ZAGŁĘBIE!!!!a więc zagłębiaki!! a na mietkowie sandały dalej zjadają koguty i to całkiem fajnie.W niedzielę najwiekszy ważył 4kg.Dwie osoby złowiły trzydzieści kilka sztuk w tym 8 miarowych.Może jutro bede miał wyjazd na elektrociepłownie Siechnice koło Wrocławia to na bank podskocze na Mietków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odbijakiem, to dałem czadu, az mi głupio :oops::wink:

Ja, jako rodowity Zagłębiak z dziada, pra dziada ...

... w sobotę na Mietkowie wyjąłem w ciągu 1,5 godzinki z synem (tylko tyle mogłem ... gnałem na urodziny kuzyna do Brzegu a żona sie w aucie wściekała ;) ) 7 szt, w tym 5 miarówek. Trzy sztuki ok. 55-60 cm zabrałem na imprezę a starszaki (69 i 81 cm) wypuściłem ... niech sie kocą i żrą drobnicę :P

Młode jest smaczne ... i nie mówie tu wyłącznie o rybkach :lol::mrgreen:

Pływaliśmy w godzinach 11-30 do 13-tej. Reagowały wyłącznie na b. cieżkie koguty z czarnymi piórkami. Udezenia następowały podczas dynamicznego podrywu przynety a nie opadu ... goniły je ;) Syn miał na kiju szczupaka i po ok. 15 sekundach brzęczenia hamulca przeciął plecionke za 30-to cm przyponem stalowym :shock:

Natomiast w poniedziałek telefonował mój kolega z Myszkowa, ze na Poraju woda powoli sie podnosi i w niedzielę koło tamy na wybrukowanym korycie trzepnął na kokuta karpia 10,5 kg ... kogut w przełyku :shock::shock::shock: Poza nim jedynie 2 krótkie sandałki. Mówił tez, że grunciarze siedzieli na brzegach bardzo znudzeni i tylko dwóch miało siatki w wodzie, ale czy z rybami, czy z piwem ... tego nie mówił :lol:

I chyba tyle mojego wedkowania w najbliższym czasie ... :cry: Kiedy znowu bede ... nie wiem :cry::cry::cry::|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Też byłem w sobotę na Tresnej i wynik podobny do Shoguna,w niedzielę byłem na Wiśle i ZERO.Po wczorajszym zebraniu garażowym jest postanowienie że na drugi sezon zamiast włóczyć sie po okolicznych wodach bedziemy wybierać sandacze Mańkowi.Potrzebuje telefon do wypożyczalni łódek na Mietkowie ,najlepiej do dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym zebraniu garażowym jest postanowienie że na drugi sezon zamiast włóczyć sie po okolicznych wodach bedziemy wybierać sandacze Mańkowi

Tomek Sosno a prosze bardzo ja i tak rzadko bywam na Mietkowie , w Odrze mam dości sporo sandacza to ina Odre zapraszam .Co do telefonów to jak znajde to ci dam znać .Czy przystani u "Francuza" też cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po tym wszystkim co przeczytałem mam jeszcze jeden stary wypróbowany sposób na uwolnienie sztucznej przynety.Moj kolega doradził mi aby odpowiecnio żyłke lub plecionke napiać (prawie do max.wytrzymałosci).A nastepnie po otwarciu kabłąka gwałtownie puscioć przytrzymywaną plecionke lub żyłke.Skutecznosć tej metody jednak zostawia sobie dużo do zyczenia.Ale zawsze możemy miec przy sobie 0.5 kg.ołowiany pocisk od mozdzierza :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

witam wszystkich

tak sobie czytam różne posty i czas coś napisać :)

jeśłi chodzi o uwalnianie przynęt w rzece to zawze stosuję sposób podobny do tego z pływającym kijem ale ja otwieram kabłąk wypuszczam kilnaście metrów żyłki, kabłąk zamykam, czekam aż żyłka się napnie od nurtu i mocno zacinam 2 - 3 razy

może śmiesznie to wygląda ale w 80 może nawet 90 % działa

nie trzeba schodzić poniżej przynęty i nic plątać do żyłki itp

jeśli to nie działa i odległość jest niewielka to biorę od kolegi uwalniacz (pręt z uszkami już tu opisany) opuszczam go na żyłce i se poszarpuje jak nie ma ze mną kolegi to zwykle urywam bo jakoś mi się chce zrobić swojego uwalniacza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

do shogun_zag

Czy taki podbijak / uwalniacz bedzie dobry do odchaczania przynęt z brzegu. Zaczepy są blisko brzegu na głębokości 2m. I czy dobry będzie taki podbijak który waży 200g :?::???:

I jak moge dociazyc taki podbijak :neutral:

P.S nie sprzedał bys 1 podbijaka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam, lowie juz dobre kilkanascie lat.., lecz poraz pierwszy spotykam sie z takim czyms :

- lowie na duzego rippera(12cm) lub twistera, glowka 20g, wedka shimano catana 20-50g, kolowrotek catana 4000, zylka xt pro 0,25mm..

opis sytuacji :

- prowadze sobie ladnie przynete, jest branie(czute tez w rece), zacinam, chwila walki i ryba sie odchacza..

walka jest krotka.

o tym ze szczupak dobrze zeruje swiadczy fakt, ze 2-3miejsca i mam z kilka sztuk, oczywiscie sa tez ponizej 50cm, ale tak co 3ryba jest wieksza..

opcji moze byc kilka, ale moze ktos poinformuje mnie o czyms nowym..

nie wykluczam rowniez sprzetu, ale zastanawiam sie nad technika mojego zacinania. czy mogl by ktos podac jakis ciekawy link do postu na temat zacinania w spiningu. mam tu na mysli to, ze moze zacinac w bok powinienem to robic w gore, itp %)

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Tobie spadła ryba z haczyka :oops: Nie masz sie co martwic, bo przeciesz przed tym braniem juz wyciągłes kilka sztuk. Mogło to byc przez to ze za pozno zaciołes, albo tez ryba chyciła za koniec przynęty (twister, sipper, kopyto) i przy zacięciu wyrwałes rybie przynęte z pyska :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Poraju uwagę odnośnie zacinania zwrócił mi pewnien spiningista. Chodziło o to, że moje zacięcia przy prowadzeniu przynęty wędką ustawiną nisko, przy wodzie były wykonywane w bok. Owy wędkarz zwrócił mi wtedy uwagę, że obojętnie jak prowadze przynęte i w jakiej pozycji jest kij, zacięcie zawsze powinno być pionowo do góry. Jakoś trudno było mi się z tym zgodzić. Ale jak słyszałem tak piszę. Samemu wydaje mi się, że zacięcie jest dużo pewniejsze przy miększych wędkach i na pewno dłuższych. Wyczytałem również kiedyś kiedyś w "WW" , że podczas holu większej ryby , po pewnym czasie dobrze jest powtórzyć zacięcie, oczywiście nie tak silne jak to pierwsze.

Bardzo fajna strona, również znajdziesz tam o tym jak zacinać

http://wedkowanie.org/index.php?option=content&task=category&sectionid=1&id=85&Itemid=60&limit=50&limitstart=50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podczas prowadzenia przynęty linka w płaszczyźnie poziomej jest równoległa do wędziska zawsze zacinam do góry. Jeśli tak nie jest, a linka w stosunku do wędziska tworzy kąt 90 stopni (np. podczas prowadzenia woblera) wtedy zacinam w bok.

Zdarza się, że jakaś ryba zejdzie z haka, ale zazwyczaj są to sytuacje kiedy ryba zahaczona jest "za skórkę" lub w wyniku błędu wędkarza, kiedy poluzuje linkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

A ja używam takiego:

dscf1783sl8.th.jpg

dscf1786cw6.th.jpg

dscf1784yt1.th.jpg

dscf1785ek6.th.jpg

To nieco zmodyfikowany patent, który znalazłem na jednym z forów. Te ślimaki są nieco za bardzo pokręcone :wink: . Wystarczy jeden obrót, wtedy łatwiej przełożyć żyłkę.

Jako obciążenia użyłem ciężarka 100 g a drut to przycięta szprycha od roweru (przechodzi spokojnie przez dziurę). Umocowałem ją ściskając w kilku miejscach ciężarek przez uderzenie młotkiem w śrubokręt (stąd ślady).

Nie jest to może super precyzyjna robota ale używałem tylko wspomnianego młotka, śrubokręta i kombinerek. Cała robota trwa kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pater

fajny,właśnie myślałem żeby sobie zrobić bo straty przynęt są duże zwłaszcza że łowię żyłką,ten jest bardzo fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odczepialność??

Jak na razie dopiero w fazie prób. 3 z trzech dotychczasowych zaczepów odczepiłem. Na wody stojące się nadaje, chyba że zaczep daleko od brzegu. Na Sanie miałem problem bo nurt silny, chyba za mały ciężarek :), ale w końcu się udało.

Wczoraj zaczepiłem 3 przynęty o pływającą w stawie plecionkę. Na to odczepiacz nie bardzo pomoże. Musiałem się wykompać :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z "pływającym odczepiaczem" w rzece rzeczywiście daje rade.

Ja w razie potrzeby robie taki "odczepiacz" z tego co mam pod ręką :razz: Wysoka trawa, witki wierzby-robie z tego "wianek" to znaczy okręg w którego środku jest żyłka. Pozwalam mojemu"wiankowi" spłynąć troche poniżej zaczepu i energicznie "zacinam".Uwalniałem tak głównie jigi które ugrzęzły między kamieniami i skuteczność oceniam na co najmniej 90% :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.