Skocz do zawartości
tokarex pontony

Miętus-metody połowu


keri

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 10 months later...

Ja dodam że ostatnio jak byłem w sobotę z myślą o późnowieczornym spiningowaniu na pobliskiej małej rzece (Prosna) kolega z robali złowił takiego ok 25 cm miętuska. Jako ciekawostkę powiem, że ten sam kolego w lipcu jak był nagły przybór wody po deszczach złowił na pęk rasów jednej nocy 3 sztuki i to ponadwymiarowe. To był akurat taki traf, że nagły wzrost wody może wypędził miętusy z letnich kryjówek i przy okazji pogryzały nieco.

Obecnie pora się zbliża na miętusy i lada dzień zaczną nieźle brać ale u mnie niestety od 2 lat jak stoi elektrownia, która manewruje poziomem wody jak jej pasuje - miętus to rzadkość. A jeszcze niedawno można było sobie nieźle połowić - głównie gruntówka i rosówa lub dwie na haku 1/0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przeczytałem artykuł o mietusach w "WW" i sie zajawiłem. Także dzis sie wybieram nad rzekę Białą w mojej miejscowości. Zobaczymy co z tego bedzie. Pogoda raczej nie zachęca na wychylenie nosa poza drzwi a co dopiero mówic o wyjściu na ryby. Żadnych kurczaków ostatnio nie widziałem na dworze więc z wątróbki nici, ale zaraz ide ukopac czerwonych robaczków na ogródek i może sie sprawdzą. Piszczie więcej o tej ciekawej rybie zwanej "słodkowodnym dorszem". Jestem bardzo ciekaw czy ktoś sie nastawia ostatnio na "miętowego" i jak ida połowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam

o co chodzi z tą rybą? znacie może jakieś miejsce w okolicach Warszawy tak do 100 km. No i na co łowic? Próbowaliśmy nad Bugiem na karasia i kiełbia i nic. I jeszcze pytanie, jesli juz znamy miejsce to gdzie rzycać w nurt pod brzeg na płytką czy w dołki. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem artykuł o mietusach w "WW" i sie zajawiłem. Także dzis sie wybieram nad rzekę Białą w mojej miejscowości. Zobaczymy co z tego bedzie. Pogoda raczej nie zachęca na wychylenie nosa poza drzwi a co dopiero mówic o wyjściu na ryby. Żadnych kurczaków ostatnio nie widziałem na dworze więc z wątróbki nici, ale zaraz ide ukopac czerwonych robaczków na ogródek i może sie sprawdzą. Piszczie więcej o tej ciekawej rybie zwanej "słodkowodnym dorszem". Jestem bardzo ciekaw czy ktoś sie nastawia ostatnio na "miętowego" i jak ida połowy. Pozdrawiam

Witam kolegę :wink:

Miętusy są ładne na Dunajcu :wink: Ale z miejscówkami jest gorzej, trzeba go "wyszukać" i poświęcić na to dużo czasu (chyba że ktoś ma bankową miejscówkę). Im zimniej i bardziej "pizga" tym lepiej. ALE Co do okresu połowów, temperatury wody itp to też nie ma reguły jak zwykle!!:P

1. Ja złowiłem miętusa 39cm w lecie (woda szła w górę tak że musiałem się przenosić :wink: )

2. Znajomy w tym roku miętus 52cm na spining we wrześniu za zaporą w Czchowie

Na Białej na pewno jest.

Życzę powodzenia i daj znać jak byś próbował :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

dwa tygodnie temu uznałem że nadszedł czas najwyższy na pierwszą w życiu miętusową wyprawę, luty się kończy, miętusy już po tarle więc czemu nie :grin:

zacząłem od wytypowania łowiska i... lipa nikt nie wie gdzie w okolicy Kielc są miętusy :sad:

ale nie składałem broni, przypomniałem sobie o takiej rzeczce 3 km od mojego domu, raz w życiu tam się wybrałem na ryby i skończyłem "jednojelcowym" efektem oraz obserwacja paru minogów. Rzeczka jest omijana szerokim łukiem przez wszystkich wędkarzy i na szczęście "mój" odcinek jest powyżej Kielc, bo dalej to jest już zwykły ściek

pierwsze obserwacje w... google earth i wytypowałem dwa odcinki jako potencjalne łowiska,

w zeszłą niedzielę korzystając z pogody pojechałem nad wodę i wybrałem łowisko: woda płynie po piasku i kamieniach, pełno zatopionych korzeni i głębokość od 0,1 do 1,2 m przy szerokości 2 do 7 m.

bobrza1jc1.th.jpg

bobrza2rg5.th.jpg

No to miałem łowisko. Teraz przynęta, z informacji internetowych wynikało że dobre są fileciki z ryb, czerwone robaki i wątróbka, ja postawiłem na tą ostatnia w wersji drobiowej

dzis rano wyprawa do sklepu i powrót z 60dag przynęty i zanęty co mnie kosztowało aż 3zł :shock::lol: część przerobiłem na półpłynną masę i wymieszałem z gliną:

przynetaut6.th.jpg

przyneta2ap4.th.jpg

przyneta3uu4.th.jpg

pojechałem dziś nad rzeczkę i zanęciłem w dwóch głębszych miejscach z dość silnym uciągiem

owiskovj3.th.jpg

owisko2bx6.th.jpg

do łowienia wybiorę jedno bo są w odległości około 0,5 km a nocne spacery nad nieznana wodą mi nie bardzo odpowiadają.

pogoda zapowiada się jak na zamówienie: deszcz, zimno i wiatr do 50km/h więc jeśli tam są miętusy to myślę że choć jeden się skusi :grin:

wyprawa jutro około 17:30 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wróciłem ale niestety na tarczy :sad: dwie godziny wędkowania przy deszczu i wietrze nie przyniosły rybnego efektu może poza jednym braniem na spławik, piszę może bo nie jestem pewien czy to było branie: spławik poszedł w wodę,zacięcie sekunda oporu i wyciągnięty pusty hak :sad:

ale wrażenia niesamowite :razz: ciemno , wiatr wyjący w gałęziach, deszcz i żywej duszy w promieniu kilometra.

zostałbym dłużej ale skapitulowałem po splątaniu zestawu i urwaniu drugiego w zaczepie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
hmm łapanie o tej porze miesiąca (listopad) jest już nie etyczne ze względu na to ze ta ryba szykuje się do tarła :roll::mad:

Tak Kolego, każda ryba kiedyś szykuje się do tarła i zwróć uwagę na pewną prawidłowość, są to przeważnie najlepsze okresy połowu tych ryb. Koniec października i początek listopada to miętusowe top one.

Nie etycznie to jest po 1 grudnia, okres ochronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie etyczne będzie łowienie szczupaków w grudniu. Przecież one już w marcu też mogą się trzeć. Do tarła miętusa jeszcze trochę czasu a łowienie tej ryby to na prawdę super sprawa. Czasami mały miętus wygnie pickera aż miło, a czasami duży okaz ledwie potrząśnie szczytówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.