Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Miętus-metody połowu


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Łowiłem miętusy w różnych miejscach i w jednych brały przez całą noc a w innych miały swoje 5 minut ok 18 i koniec :sad:

Wyglądało to tak jak by po zmroku wychodziły ze swoich kryjówek a moje filety napatoczyły im sie w drodze na zerowisko.

Miętus żeruje stadnie i takie stadko miętowych pływa w tą i z powrotem penetrując swój rewir i jeśli trafimy w dobrą miejscówkę to powinnismy mięc brania co +/- 30 min.

Takie dobre miejsca są tam gdzie ,gdzie znajdzie się wiele kryjówek dla tych ryb.

Czym więcej kamieni i zawadów tym lepiej.

Jeśli chodzi o porę, to jednej nocy miałem brania od np. 19 do 22 a nasrępnego od 22 do 00

a innego znowu dni od 00 do samego rana.

Polecam posiedziec trochę dłużej o ile pogoda i chęci na to pozwolą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, planuje w tym tygodniu wybrać się 2-3 razy za miętowym, który na mojej niewielkiej rzeczce występuje w dosyć niezłych wymiarach.

Niestety nie wiem gdzie na takiej rzeczce do 15-25m szer go szukać? na zakrętach w dołkach, w zakolach, a może w płytkich miejscach z dużą ilością powalonych drzew?

Najlepiej opiszcie proszę konkretnie jak wygląda wasze miętusowe miejsce, napewno nie jednej osobie to pomoże.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś xD Twoja rzeczka zasadniczo różni się od mojej więc opisanie moich łowisk pewnie niewiele pomoże. :???:

Twoja rzeczka jest niewielka ,więc miejsc żerowania miętusów też jest mało , mysle ,że możesz sprawdzic je wszystkie.

SZukaj kamiennych umocnień ,jazów progów i tych wszystkich miejsc o których pisałeś.

Jeśli są tam miętusy to napewno na nie trafisz.

Nie musisz całej nocy spędzić w jednym miejscu ,szukaj ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie odcinek 3kilometrowy znam na pamięć i mógłbym sobie obejść co ciekawsze miejsca, jeszcze jedno, jakie przynęty teraz się wam najlepiej sprawdzają? :) Ew. jak duże te filety, bo muszę się przyznać, ze nie łapałem jeszcze na ,,fileta''.

Napewno będę używał drgającej, z tym, że nie wiem czy lepiej świetlik czy dzwonek :>:)

Dzięki za odpowiedź desperado no i czekam na więcej :wink:

a PS. poprosił bym jednak o opisanie tych łowisk kolego desperado, może jednak uda mi się nakłonić sąsiada na Wisełkę w poszukiwaniu miętowego 25km nie gryzie jak się przekonałem w tym roku ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. jak duże te filety, bo muszę się przyznać, ze nie łapałem jeszcze na ,,fileta'
Ja kroje fileciki w paski 1 cm szerokości i do maks 3 cm długości :wink: A co do sygnalizatorów brań powiem tak raz ich używam a raz nie a wole dzwoneczki niz świetliki :wink: dużo miętusów łowiłem nie widząc brania wogule a przy wyciąganiu zestawu okazywało się już miętus sam się zaciął i dynda na zestawie :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiłem na główkach , ale tam trafiały się dość żadko , ale jeśli brały to w dołkach i na wypłyceniach ,nie było reguły ,łowiłem również z plaż po między nimi. Główki są usypane z kamieni więc to świetne schronienie dla miętusów , ale nie ma ich tam zbyt wiele .

Łowiłem też z mostowego filaru ,ale o tym miejscu to lepiej opowie kol.lawdzoj82

SZukałem zawsze miejsc o spokojnym nurcie , zawsze kamienistych i nie koniecznie głębokich [ chociaż łowiłem też miętowe w 14m dole].

Swietne są tez rafy po środku rzeki .Nie wiem co mógł bym jeszcze dodać , Twoja woda ma zupełnie inny charakter, ja łowie tam gdzie jest kamień i jeszcze raz kamień,czym większy jego obszar tym lepiej.

Co do filetów to są najbardziej praktyczne i łatwe w zdobyciu.

Takie wymiary jak podał lawdzoj82 mogą być , a jeśli brania będą bardzo delikatne lub nie będziesz mógł zaciąć to zmniejsz fileta nawet o połowe.

I pamiętaj ,że filet musi być ze skórką i haczyk wbijaj od strony skórki.

Na filety są bardzo dobre certy ale praktycznie okresy ochronne się zbiegają wiec proponuje leszcza . Certa jest dla tego dobra bo jest tłusta.

Wiele lat temu łowiłem również na śledzia świeżego z dobrymi efektami.

Co do sygnalizatora to musisz już podpasować pod siebie , ja używałem świetlików lub wogule. Dzwonki doprowadzają mnie do szału :evil::mrgreen:

Zyczę powodzenia ,daj znac co wywalczyłeś.

Jak będziesz miał jakies pytania to wal śmiało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to była fachowa, szybka i 100% celna odpowiedź na moje pytania, dzięki bardzo.

Odnośnie kamieni i ,,opasek'' w moim wypadku to mini opaska( a zarazem jedyna na odcinku ok 8km bo tyle do tej pory zbadałem :) ), długość około 20 metrów i głębokość przy niej do 2 metrów, ale stosunkowo silny nurt i po drugiej stronie rzeki w tym miejscu mnóstwo zawad, ale znowu bardzo płytko aczkolwiek z 2-3 ciekawymi zatoczkami o głębokości 1m, waszym zdaniem jest sens w takim miejscu, czy faktycznie lepiej na skraju spokojnej wody z nurtem ;)?

Najlepiej jakbym wytypował odrazu potencjalne miejsca, bynajmniej nie tracił bym czasu ;D

Raz w życiu widziałem miętusa, na ,,wnyku'' ale to około 7 lat temu, około pół metra miał, ale strasznie się go bałem... :roll: i odciąłem żyłkę, żeby się nie męczył. Później mi taki koleszka ględził nad rzeczką, że coś mu ucięło, a ja ciamciaramcia ~~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś xD myśle ,że one siędzą w tej opasce ale żerować płyną w spokojniejsze miejsce. Podejrzewam ,że jak zasadzisz się koło opaski to będziesz mial kilka brań ok. 18-19 gdy będą wychodzić z ukrycia , apotem lipa .

Trudno mi to sobie wizualnie wyobrazić ale postaraj się na granicy nurtu ale blisko opaski.

Musisz zbadać tą wodę a na pierwszej wyprawie raczej to nie możliwe. :neutral:

Jeśli to jedyne takie miejsce, na tak długim odcinku to powinny być tam miętusy .

Zobacz jeszcze miejsca poniżej opaski lub poweżej,gdzieś tam muszą się kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Desperado najważniejsze znaleźć kamieniste dno a jeżeli na twojej opasce występuje takie dno to radze ci zawalić w tymi miejscu ze 2 lub 3 wieczory jeżeli będzie bez brania szukaj innego miejsca :wink: Proponuje tez miejsce gdzie woda płynie leniwie ale mocne zawirowania robią się na powierzchni (np przy filarach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.ladny miętusik,gratuluje :mrgreen: Osobiście byłem tylko raz na miętusach ale efektów nie było.Nie zamierzam sie jednak poddawać:) Nie wiem czy było juz takie pytanie(mogłem przeoczyc) ale jak możecie to napiszcie cos o miętusach na Wkrze w okolicach Pomiechówka- gdzie jak i na co go łapać?aha i czy pora i pogoda juz odpowiednie(10 stopni i lekkie zachmurzenie)?

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
Wczoraj otwarłem sezon miętusowy na Nysie Kłodzkiej. Jakiś rewelacji nie było ale rybki były. Złapałem 4 sztuki 20,24,33,35cm. , więc tylko dwa miarowe i to też nie okazy. Przynęta martwa rybaka plotka i rosówki.
Dobre i to ! dzięki za info :D Zaczynam rozkładać powoli swoje gruntówki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Mam pytanie, nigdy nie byłem na miętusa jesienią, jedynie na wędkę dwa razy w życiu na spławik pod wieczór złapałem. A więc, jestem z Gorzowa, chciałbym nie długo wybrać się na Wartę na miętusa, w nocy już jest temperatura średnio ok. 0'. Miejsce sobie wybieram gdzie jest dużo wirów i dosyć głęboko, co o tym myślicie? Obok jest dorzecze taka duża zatoka, będe łapał obok niej. Nie wiem jakie przynęty wziąść. Doradzcie mi jakiegoś podstawowe rzeczy na miętusa itp. Z góry dzieki i pozdrawiam, moj pierwszy post, sorka ze tak troche dziwnie sie czyta ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umberto, Miętus przede wszystkim uwielbia dno wyłożone kamyczkami , jeżeli tam gdzie masz zamiar łowić jest dosyć głęboko lub znajduje się dołek to czemu nie.

Na miętusa skuteczne są rosówki chociaż tak jak wyżej koledzy pisali , że w fileta lub martwą płotkę też uderzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem dzisiaj obadać miejscówki, i wybrałem sobie na ścianie, jest dużo piasku na dnie i troche kamieni, Daleko nie mam zamiaru zarzucać, 2/3 m od brzegu odrazu za trawke która rośnie. Myślę że dobrze bedzie i zarzuce jedną wędke na rasówke, a drugą na fileta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.