Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

skorzęcin


Styper91

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Nigdy tam nie łowiłem, ale często się kompałem :)

Ryba: głównie ploc, leszczyk, okon. Podejrzewam ze inne tez sa ale glownie to sie tam lowi.

Nie wiem czy mozna z łódki, ale podejrzewam, ze tak.

Pamietaj, ze od strony osrodkow, dno opada bardzo lagodnie i powoli. Czyli jak wejdziesz 30m do wody to nadal tam jest plytko...

Pewnie jak znajdziesz miejsce godne wedkowania (znaczy sie daleko od kąpiacych) to bedziesz mogl sobie podkarmiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 3 months later...

Powiem wam szczerze....Starta czasu...Nie warto...Ja jadę tylko tam zamoczyć przysłowiowego kija ! Tam nic nie bierze....Rzadko kiedy,ale czasem można nałapać płoci,a tak to ryba wcale nie bierze....Wierzcie mi lub nie...Naprawdę nie warto i strata pieniędzy na pozwolenie...Jezioro jest tak "wypompowane" przez jej właściciela który je dzierżawi całe i czyści prądem i sieciami.Tam nawet z gruntu nic nie bierze...Ryby są tak przepłoszone że głowa boli.Zresztą widać to na 1 rzut oka jak się przyjdzie nad jezioro to narybek martwy leży w trzcinie.Zezwolenie można kupić w Witkowie na ulicy Gnieźnińskiej na przeciwko gminy w sklepie wędkarskim lub na rybakówce u pana Grzybowskiego który je dzierżawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jeziorze Powidzikim ryba jest tylko to zależy od dnia...Są wszystkie ryby jakie dusza zapragnie...Polecam łowienie na policjanta czyli tylko z gruntu od naprusewa lub anastazewa.Też jest jezioro dzierżawione przez mieszkańca powidza ale nie jest tak wypompowane jak skorzęcińskie.Na tym jeziorze ryby biorą z łódki bardzo dobrze,a także na trolingu też świetnie bo dużo ludzi to robi tam.Jezioro jest bardzo głębokie.w Niektórych miejscach dochodzi nawet do 46 m.Są tam bardzo duże szczupaki i okonie które można złapać na spining.Polecam naprawdę warto tam łapać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Panowie może jeszcze jakies informacje na temat j. Skorzęcińskiego i j.Białego? Szczerze mówiąc bardziej mnie Białe interesuje. Tak sie składa, że wybieram się tam na tydzień z rodzinką, więc wszelkie info mile widziane. :grin:

Jak wrócę to na pewno napisze co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może jeszcze jakies informacje na temat j. Skorzęcińskiego i j.Białego? Szczerze mówiąc bardziej mnie Białe interesuje. Tak sie składa, że wybieram się tam na tydzień z rodzinką, więc wszelkie info mile widziane. :grin:

Jak wrócę to na pewno napisze co i jak...

Mówiłem ci już Robson nie warto brać wędki...Naprawdę żal tam łowić ryby, chyba że lubisz płotki po 20 cm i mniejsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może jeszcze jakies informacje na temat j. Skorzęcińskiego i j.Białego? Szczerze mówiąc bardziej mnie Białe interesuje. Tak sie składa, że wybieram się tam na tydzień z rodzinką, więc wszelkie info mile widziane. :grin:

Jak wrócę to na pewno napisze co i jak...

Mówiłem ci już Robson nie warto brać wędki...Naprawdę żal tam łowić ryby, chyba że lubisz płotki po 20 cm i mniejsze...

No tak mówiłeś. Ale wyszło, że i tak jedziemy tam na tygodniowe wczasy w cztery rodziny, więc przy okazji mozna wędki zabrać. Może i za duzo czasu nie będzie, ale pare świtów i jakies nocki pewnie zaliczę. Domek będziemy mieli kilkadziesiąt metrów od Białego, więc to jezioro bardziej mnie interesuje. Podobno jest mniej przetrzebione. A płotki 20cm przydadzą się na żywca na szczupaka :mrgreen: Szczerze mówiąc bardziej drapiezniki mnie interesują. Właśnie szczupaki, sandacze i węgorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedkowałem w skorzecinie pare ładnych lat temu za gówniarza już wtedy woda była bardzo przetrzebiona ... A teraz sadze iż bd jeszcze gorzej ...

Robson ja bym zrobił tak samo lecz nastawił wyłacznie na wegorza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedkowałem w skorzecinie pare ładnych lat temu za gówniarza już wtedy woda była bardzo przetrzebiona ... A teraz sadze iż bd jeszcze gorzej ...

Robson ja bym zrobił tak samo lecz nastawił wyłacznie na wegorza :)

Zrobiłbys tak samo, czyli skoncentrował na j.Białym i węgorzach? A masz jakies info co do śliskich z tego zbiornika? Na razie czytałem i słyszałem (jeśli chodzi o drapieżniki) głównie o sumach z tego jeziorka. Czyli musi ich tam trochę być, albo najbardziej daja sie we znaki :mrgreen:

A na temat szczupaków z tego lowiska ma ktos jakies informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji nie mam ale kilka lat wstecz moja wędkująca cześć rodziny łapała ślizgacze :)

Ustaw się na wegorza / suma chodz patrząc na presje oraz przetrzebienie jeziora bedzie ciężko ...

Osobiście bede w weekend blisko skoja na jeziorze ostrowskim i mam nadzieje na Lina :)

Wiem że na białym są i idzie złapać dość długo necac :) W tamtym roku przy mnie wyciagali takie do 2kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji nie mam ale kilka lat wstecz moja wędkująca cześć rodziny łapała ślizgacze :)

Ustaw się na wegorza / suma chodz patrząc na presje oraz przetrzebienie jeziora bedzie ciężko ...

Osobiście bede w weekend blisko skoja na jeziorze ostrowskim i mam nadzieje na Lina :)

Wiem że na białym są i idzie złapać dość długo necac :) W tamtym roku przy mnie wyciagali takie do 2kg

Dzięki za info. Pojedziemy, zobaczymy. Na pewno po powrocie zdam relację co i jak.

A napisz moze jeszcze jak wygląda dno w j.Białym i brzegi? Dno zarośnięte czy raczej czyste? Dużo trzciny przy brzegach? No i słyszałem, że lilie wodne występują w niektórych miejscach... Nie utrudniają zbytnio wędkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Obiecałem krótką relację, więc skrobnę kilka słów, choc w zasadzie nia ma za bardzo o czym. Niestety wyjazd rodzinny z dwójka dzieci nie idzie za bardzo w parze z łowieniem ryb, tym bardziej, że mielismy troszke problemów z 3 miesięcznym bąblem. Ogólnie nad j.Białym udało nam sie zaliczyć jedną nockę i dwa poranki. Noc to nastawienie na węgorza, lecz niestety bez brania. Ani na rybke ani na rosówki. Natomiast poranki to jedna wędka na spławik za białą rybą, głównie z nastawieniem na lina a druga żywcówka z płotką 20-stką na haku. Na żywca mielismy jedno jedyne branie, ale szczupły ściągnął żywca a na spławik

brały głównie płocie, wzdręgi i okonie. Niestety nic nie przekroczyło 25 cm, choc płoci można było nałapać na kilogramy, jeśli ktoś lubi pobawić się z tą rybką. Wystarczyło tylko łowić na dwie trzy pinki nad dnem 10-50cm. My łowilismy tak wtedy, gdy potrzebowaliśmy żywca. Z dna natomiast brania były bardzo rzadkie i najczęściej był to okoń. Żaden prosiaczek nie dał sie skusić, choc podobno troche ich tam jest. Może było... Bądź co bądź usłyszałem o linach od trzech wedkarzy więc cos w tym musi być. Jeden z nich na 5 wypraw nad Białe w tym roku, tylko raz (podobno) wrócił bez lina. Mówił, ze zawsze złapał 1-2szt, choć wtedy co z nim rozmawiałem to własnie... nie złapał. :mrgreen: szczupaki tez musza być. widziałem dwa po 35-40 cm w trzcinach, natomiast jak jest z większym... Nie wiem. Nam sie nie udało, ale może trzeba było pospiningować... I to tyle. Było minęło. Może innym szczęście dopisze...

Bądź co bądź Skorzęcin jako miejsce do wypoczynku rodzinnego polecam. Naprawdę jest co tam robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Na jeziorze Niedzięgiel, zwanym Skorzeńcińskim łowię już 15 lat z przerwami. I faktycznie, ryby tutaj nie ma. Nie ma i nie widać żeby miała być. Odłów jest na potęgę. Z racji posiadania w tym rejonie domku letniskowego bywam tutaj o różnych porach roku. Kiedyś, dawno temu, można było zapolować na dorodnego szczupaka czy lina. Teraz trzeba mieć dokładną miarkę żeby zmierzyć łowione sztuki, rzadko która ma wymiar. Ciągnięcie sieci w po pierwszych roztopach i wyciąganie resztek szczupaków już mnie nawet nie dziwi. Czasami trafi sie nawet węgorz-sznurówka. Aż żal wyciągać to z wody. Jedyne co jeszcze tu jest to średnia płoć i krąp. Generalnie rabunkowa polityka łowiecka i duże opłaty za możliwość łowienia. Szkoda, piękne tereny, czyściutka woda, po sezonie cisza i spokój. Tylko ryb brak... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.