Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karmienie ryb jablkami


Vlodac

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jabłka, jako pokarm dla ryb możesz sobie odpuścić, zwłaszcza gnijące. Jak staw jest mały a wrzucisz tego dużo, to tylko "zepsujesz" sobie wodę.

Ale... wiaderko takiego badziewia, wrzucone do sporego stawu wiosną, na płytką, nasłonecznioną wodę, na pewno przyczyni się do masowego rozwoju rozwielitek, słoniczek i innych małych skorupiaków, będących doskonałym (często podstawowym- obok drapieżnych oczlików) pokarmem dla narybku- dlatego wiosna. Inna sprawa to dostępność gnijących jabłek na wiosnę... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Amur w stawie? :lol:

A co w tym dziwnego? :roll:

Zacytuję:

Dziwna to ryba, obca naszym wodom. Roślinożerna jak krowa. Gdy jest aktywna, potrafi zjeść tyle, ile sama waży, a ważyć może i dziesięć, i dwadzieścia kilogramów. O większych tutaj jak dotąd nie słyszałem - nie urosły. Może to i lepiej? Amury potrafią ogołocić z roślin całe jezioro.

Dajmy na to, że staw ma 1 hektar.. Jak myślisz, ile mógłby przeżyć tam JEDEN amur?

Jest to LOGICZNE, że amury w stawach nie występują.

Mam nadzieję, że sprawa załatwiona :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Jest to LOGICZNE, że amury w stawach nie występują.

Ależ oczywiście że występują. Jest bardzo dużo stawów w których są amury :lol:

Mam nadzieję, że sprawa załatwiona :cool:

Nie załatwiona, bo głupoty piszesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.