Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karmienie ryb jablkami


Vlodac

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jabłka, jako pokarm dla ryb możesz sobie odpuścić, zwłaszcza gnijące. Jak staw jest mały a wrzucisz tego dużo, to tylko "zepsujesz" sobie wodę.

Ale... wiaderko takiego badziewia, wrzucone do sporego stawu wiosną, na płytką, nasłonecznioną wodę, na pewno przyczyni się do masowego rozwoju rozwielitek, słoniczek i innych małych skorupiaków, będących doskonałym (często podstawowym- obok drapieżnych oczlików) pokarmem dla narybku- dlatego wiosna. Inna sprawa to dostępność gnijących jabłek na wiosnę... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Amur w stawie? :lol:

A co w tym dziwnego? :roll:

Zacytuję:

Dziwna to ryba, obca naszym wodom. Roślinożerna jak krowa. Gdy jest aktywna, potrafi zjeść tyle, ile sama waży, a ważyć może i dziesięć, i dwadzieścia kilogramów. O większych tutaj jak dotąd nie słyszałem - nie urosły. Może to i lepiej? Amury potrafią ogołocić z roślin całe jezioro.

Dajmy na to, że staw ma 1 hektar.. Jak myślisz, ile mógłby przeżyć tam JEDEN amur?

Jest to LOGICZNE, że amury w stawach nie występują.

Mam nadzieję, że sprawa załatwiona :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Jest to LOGICZNE, że amury w stawach nie występują.

Ależ oczywiście że występują. Jest bardzo dużo stawów w których są amury :lol:

Mam nadzieję, że sprawa załatwiona :cool:

Nie załatwiona, bo głupoty piszesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.