Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Bat 300-350 zł jaki wybrać?


Kurzy

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić bata 7m za ok. 300-350zł. Potrzebna mi porada co wybrać. Na oku mam m.in.:

- TRABUCCO SYGNUM POWER TEK POLE 700

- MIKADO Ultraviolet 7m

- Winner Logic 7m

Po selekcji myślę, że zdecyduję się na którąś z tych wędek. Problem jest taki, że nie wiem czy warto kupić Mikado, który jest nieco droższy. Czy zdecydować się na inną. Trabucco jest lżejszy trochę od Mikado i jego trzymałem w ręku, przyjemny kij. Winnera też widziałem, a o Mikado to wiem tylko z opowiadań, że jest dobry. Mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat tych wędzisk, bo chcę kupić wędkę na dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z ultravioletem nie miałem doczynienia, ale mikado mogę polecić " w ciemno".

Swojego czasu lowiłem na Ever Green'a i naprawdę bardzo przyjemna uklejóweczka, płotki powyżej 25cm też można było spokojnie holować. Nie wiem, czy bardziej Ci leżą wybitnie szczytowe akcje, czy bardziej miękkie kije. Ja wole jednak miększe.

Jednak ja jeżeli bym wybierał i miał doczynienia z 2ma z tej listy, to wybrałbym tą która bardziej lezała w ręce, a niżeli mikado, z którym styczności nie miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no dobrze mówisz, ale boję się wziąć Trabucco, bo ja jakiś wielki znawca sprzętu nie jestem i żebym później nie żałował. Wszyscy chwalą Mikado UV, dlatego tak myśle o tej wędce, a dodatkowo mam Mikado UV Feeder i mi się bardzo podoba, a skoro to ta sama seria... Może ktoś jeszcze coś poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mam ten bacik :grin: Jestem z niego bardzo zadowolony, ponieważ jest to bardzo lekkie, a zarazem wytzymałe wędzisko nie tylko do połowów oklejek... Ogółem najlepszą zaletą jest jego lekkość-kiedy go trzymam w ręce nie czuje żadnego obciążenia, bo jest one minimalne :!: Te wędzisko również sprawdza się do połowu japonek :smile: Ciężko mi coć by było jeszcze powiedzieć o tej wędce lecz sposób aby go ocenić jest tylko jeden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

A co możecie polecić z tej czwórki:

1. Mikado Tournament Pole 700

2. Jaxon XT-Pro Turbo Pole 7,00m

3. Colmic Balviera-RT 700

4. Mistrall Aqua Pole 700.

Opinie są bardzo różne i mam wielki kłopot z wyborem.

Mikado ma podobno problemy z serwisem, choć sam tego jeszcze nie doświadczyłem. Wędzisko ogólnie chwalone.

Jaxon - choć nie jest moim faworytem zbiera pochlebne opinie, zarówno za niezły serwis jak i stosunkowo niezłą jakość tego modelu bata.

Colmic jak dla mnie ciut zadrogi i praktycznie niedostępny do obejrzenia, ale mógłbym się w ostateczności na niego porwać. Jak narazie nie znalazłem bardzo złych opinni na jego temat.

Mistrall jakoś mnie nie przekonuje. Dotychczas tylko ten model trzymałem w rękach i mam wrażenie że przy tej długości jest już trochę kluskowaty.

Łowie batem od kilkunastu już lat. Kiedyś była to "chinka" (swoją drogę nie wiem jak w wieku 10 lat dawałem nią radę :)) obecnie 6m York MAMBA lecz zrobił się już trochę za krótki. Ten który chcę kupić będzie służył mi głównie do przepływanki na rzece, do łowienia typowo rekreacyjnego - żadnych zawodów. Ryby to głównie płoć, krąpie, leszczyki do 20-25 cm. Możliwe (...i oczekiwane :)) przyłowy w postaci większych leszczy. Zdarzają się też jazie i karasie. Co więc z powyższych możecie mi polecić??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam!

Ja używam Mikado Tournament Pole 700 i jestem bardzo zadowolony. Jest to mój pierwszy bat, wcześniej miałem okazję łowić wędkami kolegów. Były ciężkie i mało praktyczne.

Na moich łowiskach dość często przyłowem może stać się coś większego, dlatego zamontowałem amortyzator Mavera (taki jak do tyczki) i śmiało mogę bawić się z ładnymi linkami czy większymi leszczami. Podobnie jak Ty, Kolego, łowię rekreacyjnie, dlatego w nosie mam "szybkościowy połów drobnicy".

Kolega używa tego XT-Pro od Jaxona, tyle że - z tego co pamiętam - w wersji 6 metrowej. Również sobie chwali.

Nie wiem co można powiedzieć o bacie... Długość, masa i cena, to chyba wszystko.

To nie spinning, że musi być czuły. Nie karpiówka, że musi być mocarny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście łowie na dwa baty Jaxona

Jaxon XT-Pro Turbo Pole - jak dla mnie troszke za delikatny /raczej zawody na małej rybie/

Eternum 8m - dwa sezony

KAPITALNY ma bardzo spory zapas mocy :!: karpie 35cm , jazie 40cm spokojnie do

wyholowania.

Inspiral Spiral 6m - ok 10 wyjazdów w tym roku.

Kijek wybacza sporo błędów - leszcze ok 35cm wyciągnięte przez mojego syna.

Oba kije sztywne "szybkie" dobrze wykonane , waga ok , spory zapas mocy .

Jeden mankament KONIECZNIE trzeba poprawić DOKLEJENIE dolnego korka !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. temat już trochę nieaktualny :D

Wybór padł na Tournamenta, z którym to jednak, dopiero raz w tym roku byłem nad wodą. Tak jak piszecie, wędka mocna i płocie takie do 20kilku cm idą na klatę jak trzeba.

Ze swojej strony, pomimo dopiero jednego wypadu nad wodę, zdecydowanie polecam tego bacika.

Swoją drogą już rozglądam się za jakąś ósemką :)

PS. poniżej efekty ok. 3h połowu Tournamentem. Dodam, że tylko raz skorzystałem z podbieraka - płoć ok. 30cm.

81ce3ff6ebccb432m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomik 1970

Jaxon XT-Pro Turbo Pole w każdej swej długości jest rewelacyjny. Łowię już troche czasu i jak na razie to jest bezkonkurencyjny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon XT-Pro Turbo Pole w każdej swej długości jest rewelacyjny. Łowię już troche czasu i jak na razie to jest bezkonkurencyjny :mrgreen:

To poprawna ale na pewno nie rewelacyjna seria. Polecam pomachanie np tubertini aera of pf albo colmikiem precioza np ... wysoka półka batów

W podobnych pieniądzach - po porównaniu turbo z UV mikado - jaxony wypadają bladziej, gorsze wyważenie (waga katalogowa nie ma znaczenia bardziej męczą rękę) do tego wyższa cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomik 1970
To poprawna ale na pewno nie rewelacyjna seria. Polecam pomachanie np tubertini aera of pf albo colmikiem precioza np ... wysoka półka batów
A po np: uszkodzeniu lub złamaniu spróbuj skorzystać z serwisu :lol:

a to rzecz bardzo ważna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poprawna ale na pewno nie rewelacyjna seria. Polecam pomachanie np tubertini aera of pf albo colmikiem precioza np ... wysoka półka batów
A po np: uszkodzeniu lub złamaniu spróbuj skorzystać z serwisu :lol:

a to rzecz bardzo ważna :cool:

kto pisał o łamaniu? Kolega miał pomachać w sklepie albo od zaprzyjaźnionego wędkarza żeby nabrać dystansu do xt-pro.

a Serwis - colmic polska po zmianach ma się dobrze i nie ma problemu od czasu kiedy catfish się tym zajmuje. Tubertini - owszem kiszka z racji braku dystrybutora na Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.