Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czy karp je w zimie


PasQd

Czy karp je w zimie  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy karp je w zimie

    • Tak
      37
    • Nie
      16


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Dwie_sety

Postaw może to pytanie na stronach karpiarskich, są tam również fora (forumy?) należy się jedynie zalogować.

Oto dwa adresy

http://www.carp-team.com/forum/

http://www.carp.adn.pl/

Moim zdaniem małe karpie mogą żerować zimą, oczywiście nie codziennie, ale znam przypadki łowienia małych karpi spod lodu

Duże nie żerują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pasod a czy twojm zdaniem karp jest jakąś szczegulną rybą i rużni się od np. płoci lub

leszcza,bo mojm zdaniem nie ma zbyt większych rużnic w budowie ciała . Tak samo

jak płoć i leszcz to i karp żeruje zimą i nie tylko małe osobniki większe tak samo

pobierają pokarm ,kwestia leży tylko kiedy i wjakiej ilości . W obecnych czasach nie ma

już takiej zimy jak kiedyś , a bywało że i 5 miechów łowiło się z pod lodu i nie żadko karpie ,z tym że sporadycznie koniczyło się sukcesem ,po prostu sprzęt tego niewytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 6 months later...

witam ja czytałem w miesięczniku o wędkarstwie ze w styczniu koleś jakiś wyłowił 19 kilowego na zalewie jakimś nie pamiętam jakim nie była tam cała pokrywa lodowa zamarznięta i wyciągną takiego giganta iwęc odpowiedz jest prosta karpie żerują w zimie lecz prosta rzecz nie tak czesto jak w lecie i też znajdują sie praktycznie na większej głebokości niz łowione zpod lodu lecszcze czy płocie więc cięzko je złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyman,

witam ja czytałem w miesięczniku o wędkarstwie ze w styczniu koleś jakiś wyłowił 19 kilowego na zalewie jakimś nie pamiętam jakim nie była tam cała pokrywa lodowa zamarznięta

Pewnie rybnik - tam ryba napewno zeruje caly rok bo jest tam ciepla woda i w zmie sie lowi tez wlasnie okazy ponad 20 kilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki wyczytałem też ze we francji na minusie temperatura była i chłopaki z polski wyjechali nad jezioro jakieś Rainbow i tam w styczniu łowili karpie o wadze 22 i 23 kilo też była zima śniegu pełno i jednak olbrzymy łapali ten opis znajduje się w jednym z numerów wedkarski świat więc kolejny przykład ze w zimie też żerują duże karpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy przede wszystkim od temepratury wody. Przykładowo w zbiornikach gdzie wypuszcza się ciepłą wodę z elektrowni można z sukcesami łapać cały rok. TAk jak jóż wspominano o zbiorniku zaporowym z Rybniku, Czy chociarzby Kanał "dolna Odra" w gryfinie albo kanały ciepłe w koninie. Po za tym w takich zbiornikach ryby osiągają wspaniałe przyrosty masy. Przykładem są potężne Sumy łapane co roku właśnie w Rybniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałem też gdzieś o połowie karpi na kulki z przerębli. Warunkiem było znalezienie ich siedlisk zimowych lub tras niewielkiego przemieszczana, bo wiadomo że karp w zimie nie szuka zbytnio żarcia.

Po drugie zależy co kto uważa za zimę. Na jednym z moich łowisk regularnie (jak tylko nie ma lodu) na przełomie lutego i marca karpie biorą jak zwariowane. Wędki przysypane śniegiem a karpiki w amoku. Warunek trzeba łowić w miejscu gdzie przesiadują w zimie i łowić po zmroku. Zdarzają się dni, że ciężko połowić na dwie wędki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 years later...
Dyman,
witam ja czytałem w miesięczniku o wędkarstwie ze w styczniu koleś jakiś wyłowił 19 kilowego na zalewie jakimś nie pamiętam jakim nie była tam cała pokrywa lodowa zamarznięta

Pewnie rybnik - tam ryba napewno zeruje caly rok bo jest tam ciepla woda i w zmie sie lowi tez wlasnie okazy ponad 20 kilo

:smile: Witam czy może są już jakieś zasiadki na kanale .....proszę o info Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.