Skocz do zawartości
tokarex pontony

Konserwacja sprzętu wędkarskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, otwieram ten temat abyście mogli pisać jak konserwujecie poszczególne elementy swojego sprzętu wędkarskiego. Na pewno przyda to się wielu osobą gdyż właśnie kończy się sezon.

Na początek ja mam pytanie co do woderów, czy wy też macie taki problem, że gdy je myjecie wysychają i znów są brudne, już nie wiem czym mam je myć żeby były piękniutkie i czarne i czekały sobie na następny sezon. A jeszcze jedno, jak już są umyte i eleganckie i wkładacie je w miejsce gdzie spędzą dużo czasu to może je czymś smarujecie żeby nie wyschły i nie popękały.Bardzo był bym wdzięczny za wszelkiego rodzaju porady.

Sam od siebie dodam pewną sztuczkę która kiedyś powiedział mi tata. Gdy nie chcemy aby do naszego pudełka z przynętami wdarła się rdza wystarczy dać kapkę oleju kuchennego i można być spokojnym, sam tego używam i działa. Ale możliwe że doświadczeni wędkarze znają już tą sztuczkę bo jest popularna :wink: Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ostatnio wymieniałem w swoim aucie opony na zimowe. Letnie kapcie umyłem pod przysznicem i po wyschnięciu wyglądały właśnie jakby były brudne. Spryskałem je specjalnym środkiem do konserwacji opon i teraz wyglądają jak nówki. Myślę że do woderów też się to nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu dawno temu pod koniec komuny do konserwacji gumowych oraz różnego rodzaju pastikowych i igielitowych elementów używaliśmy talku i oraz kremu nivea do rąk w zależności co było pod ręką :mrgreen: Takie doświadczenia wyniosłem z woja :cool:

Patent sprawdzał się i nic nie parciało i zawsze wyglądało jak nowe szczególnie po użyciu kremu. Do gum jest też dobra wazelina techniczna.

A w związku z zamknięciem sezonu też dużo czasu spędzam w warsztacie konserwując i szykując sprzęt na nowy sezon. Sprężone powietrze, smar, olej to chyba niezbędne składniki zimowych zasiadek przy sprzęcie w domu. Żona mówi że teraz chodzę na ryby do piwnicy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj sprawdzę wasze metody, co prawda nie mam wazeliny technicznej :wink: ale krem nivea się znajdzie.A dla leniwych wędkarzy chcę przekazać że czytałem kiedyś w gazecie taki artykuł o konserwacji sprzętu wędkarskiego i był wykres przedstawiający żywotność sprzętu z i bez konserwacji. Bez konserwacji oczywiście był mniejszy ale aż o 2,5 raza :shock: więc wędkarze warto się zastanowić, można zaoszczędzić dużo pieniędzy i tracić mniej nerwów z myślą o tym że coś się psuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roobson, Dzięki za przypomnienie o gumiaczkach :wink::mrgreen: już umyte wysuszone i na tartę wazeliną ,jak nie ma wazelin ki to też stosuje krem tyle tylko że nie Nivea a jakiś na wazelinie może być do rąk ale tłusty. :wink: .A co do konserwacji to mam na to 2 miechy :wink: ,w zasadzie wystarczy .Choć w tym roku jest sporo do naprawienia ,no i trochę sprzętu przybyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roobson-patentu z oliwką nie słyszałem ale przynęt spinningowych jest ci u mnie dostatek i niektóre faktycznie przyrudziały od zęba czasu i muszę wypróbować ten sposób oliwienia przynętowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam fotel i takie oto miejsce gdzie konserwuję i przechowuję sprzęt ;)

886dc0b99b1d419em.jpg

W piwnicy mam całe pomieszczenie dla siebie gdzie zrobiony jest warsztat i miejsce spotkań z kumplami przy piwie ;) Kobietom wstęp wzbroniony :mrgreen:

Z racji tego że trochę się nudziłem i znalazłem puste pudła po CD to ze złomu znalezionego w warsztacie zrobiłem sobie profesjonalną karuzelę zawodniczą dla amatora nie biorącego udziału w zawodach :P Koszta żadne, radocha z wykonanej pracy na poziomie 90% i nie będzie szkoda jak się zgubi ;)

f151294a3b7b8211m.jpg

a34fb102e9483c3em.jpg

3641c2a75e4ac225m.jpg

144b37cea62756cem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooo Kocur bardzo dobry pomysł a mi się właśnie nazbierało tyle pudełek po CD 10szt. Chętnie zrobię coś takiego ale jestem spiningistą więc troche mi się nie przyda, ale tata się ucieszy :lol:

Apropo, jak Ci się tak nudzi to możesz wymyślić coś na zapinanie stalek głównie 25cm żeby się nie pogieły oczywiście z czegoś co mogło wylądować na śmietniku :razz::idea: Pozdrawiam, bardzo fajny ten stojaczek z CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy mam całe pomieszczenie dla siebie gdzie zrobiony jest warsztat i miejsce spotkań z kumplami
No całkiem przytulny "pićiment", proponuje gdzieś w kąciku postawić jeszcze gąsiorek młodego wina, który od czasu do czasu bulknie cichutko, nadając pomieszczeniu jeszcze bardziej przytulny klimat. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje gdzieś w kąciku postawić jeszcze gąsiorek młodego wina, który od czasu do czasu bulknie cichutko, nadając pomieszczeniu jeszcze bardziej przytulny klimat.
:mrgreen: Czyżbym nutę tęsknoty wyczuwał :wink: a swoją drogą po cichu powiem że wyśmienita nalewka mi wyszła w zeszłym roku ,jeśli ktoś wie o czym mówię to nazywa się to "ratafia" :cool:

A konserwacja sprzętu w pełnym toku ,na tapecie 12 kołowrotków :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.