Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rybki akwariowe jako przyneta


Wedkarz-93

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tkaie pytanie slyszalem kiedys o lowieniu szczupakow i okoni a nawet sandaczy na rybki akrawiowe, tkaie jakie mozna dostac w sklepie zoologicznym. Wiec moje pytanie brzmi czy to jest mozliwe zeby szczupak badz okoni zjadl taka ryby i jesli tak to z jakim rezultatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...

Co do gupików pierwszy raz słyszę, że taka mała ryba nadaje się na żywca...

Rozmiar tej rybki nie przekracza 5cm, więc nie wiem jak by ją zapinać....

Jest rybę delikatną co wiąże się z małą pracą w wodzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

złote karasie się nadają , osobiście miałem na Sanie piękne branie na taką rybkę , lecz nie wiedziałem w tamtch czasach jakie zagrożenie niesie wpuszczanie obcych gatunków (nie rodzimych) do naszych łowisk.Każdy chyba słyszał o bardzo niebezpiecznej chorobie karpi , która dziesiątkuje chodowle ,a szczepionki niema , mówie tutaj o KHV lub coś w tym stylu - tali rybi AIDS .Dlatego nie róbmy takich eksperymentów dla rybiego i własnego dobra :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki wyjdą najtaniej bo mozna kupic 2-3 parki i w akwarium zaraz za miesiąc ma sie całe stado :lol:

Ale te gupiki to jakiej będą wielkości? :lol: zaraz po wędkarstwie zoologia(a w szczególności akwarystyka)to moje hobby numer 2,mam zresztą akwarium 240l i pare mniejszych. Gupik jest za mały stanowczo.Chyba,że na OKONIE 5-10cm. W każdym bądź razie zanim te gupole urosną do wielkości takiej,ażeby wlazły na haczyk...stracisz tyle kasy na karme dla nich...itp.szkoda zachodu. Za to mój kuzyn,który studiuje rybactwo śródlądowe(fakt kurde nieprzepadam za rybakami)mówi,że szczupak ma w genach...jakby to nazwać...likwidowanie obcych gatunków(nie mam tu na myśli ryb ala byczek itp.)ale np. takie gurami rybka akwariowa.Zachowaniem,sposobem poruszania się,pobierania pokarmu itp...itd.,może przypomina płoć z tym że jakby to nie było obca rybka(szczupły rozpozna :wink: ).Nie mam pojęcia jak fachowo nazywa się to zjawisko...ale cóż o takim czymś tam uczą...w każdym badź razie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to, że nie powinno eksperementować takimi metodami połowu szczupaka!

Osobiście sądzę, że szczupak chętniej pokusi się na coś nowego, kolorowego, nieznanego. Mam staw, a w nim 7 szczupaków, do stawu rok temu wpuściłem różnego koloru karasie. Te, co przeżyły chowają się w faszynie i mają znaczne ślady ataku szczupaka. Jednak dla mnie przyjemniejszym sposobem łowienia na żywca jest zakładanie ryb obecnych w danym stawie, jeziorze, rzece. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wprowadzanie obcych gatunków do naszych wód jest zakazane,ponieważ wiąże się z tym wiele zagrożeń dla rodzimej ichtiofauny odradzam wiec takie eksperymenty tym bardziej,że przynęt tak naturalnych jak i sztucznych nie brakuje i każdy może wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarzyk, ryba zeruje na obecnym rybostanie w swoim otoczeniu i tylko cały pic polega na tym co wybrać trzeba odszukać gatunek który jest uwielbiany przez drapieżniki ,i sukces mamy gwarantowany. pamiętajmy :grin: że ryby to jak ludzie nie kupujemy często towaru nieznanego :grin::grin::grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten temat to mi się przypomina, kiedyś jak byłem mały pani w zoologicznym sprzedała mamie okonia i powiedziała że nie jest to drapieżna ryba, po nocy nie było 3/4 gupików :mrgreen:

A do tematu, eksperymentować z takim żywcem na pewno się nie powinno, ale z martwą-oryginalne rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dyskusja nie ma sensu bo jest to wprowadzanie obcego gatunku gdzie jest to prawem zakazane :!: Chyba że mówimy o prywatnej wodzie w stylu oczko wodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, napewno się nie powinno eksperymentować. Taka jest prawda, że najlepiej jest łowić na to co mamy :razz: Ja jak zawsze jadę z tatą nad Wisłe to łowie mu takie maluszki, a on je na grunt i na szczupola, sandacza, ładnego okonia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
rybki akwariowe używane na żywca kwalifikują się na mandat u straży rybackiej jest to nie świadome wprowadzanie obcych gatunków ryb do naszych wód .

nie ma zakazu używania jako przynęty ryby egzotycznej. Nie wolno tylko takiego np gupika wypościć do wody.. Przecież w sklepach sprzedawane są jako żywce czebaczki które są gatunkiem obcym i nie wolno ich wprowadzać do naszych wód. A jak wejdzie ustawa, albo już weszła to karaś srebrzysty też będzie gatunkiem obcym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zakazu używania jako przynęty ryby egzotycznej.

Nawet jak używasz jako żywca to jest to wprowadzanie obcego gatunku.

Przecież w sklepach sprzedawane są jako żywce czebaczki które są gatunkiem obcym i nie wolno ich wprowadzać do naszych wód

I dzięki taki pazernym palantom mamy w niektórych wodach to co mamy :evil:

A jak wejdzie ustawa, albo już weszła to karaś srebrzysty też będzie gatunkiem obcym.

Ale karaś srebrzysty zwany japońcem a pochodzący z Chin jest gatunkiem obcym tak samo jak karp żartobliwie nazywany rybą. Nie ustawą a egzekwowaniem prawa należy z tym g..em walczyć i egzekwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ludzie przecież Gupik nie przeżyje w naszych wodach musi mieć cały czas wodę na poziomie 18-20 stopni a w zimę u nas jest trochę zimniej. Co do żywca to nawet do gupika nie będzie gdzie wbić haczyka już nie mówię o kotwiczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.