Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

"Kiwok" ??


poczatkujacy wedkarz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

dominik poznan, zrób tak jak napisal piotr chorzów, i będzie działać jak powinno, wyobraź sobie ten układ jak kiwok będący na górze wedki bedzie lekko przygiety przez balszke, bedziesz nia operował a w momencie podnoszonego brania kiwok będzie sie unosił, a podczas brania w dół będzie od końca doginał sie do kija, plus dobre branie poczujesz jeszcze na kiju jesli nei jest podnoszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ten kijek jakieś 6 lat temu :mrgreen:

Mnie osobiście nie bardzo przypadł do gustu ten patent , wole na blaszkę łowić bez kiwoka.

Kij do blaszki wybieram z w miarę miękką końcówką szczytówki jest to związane moim przekonaniem o bardzo kruchym pyszczku okoni, który jest rozrywany podczas zacięcia na sztywnym kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kij własnie pod blaszki jest polecany i stworzony. Zaciekawiła mnie ta konstrukcja.

Mnie osobiście nie bardzo przypadł do gustu ten patent , wole na blaszkę łowić bez kiwoka.
To mnie wytłumaczcie z czego jest ten kiwok ,bo jakoś nie bardzo kumam i raczej domyślam się że to zwykły kit i bełkot sprzedawców ,aby nagonić naiwnych klientów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to :

- KIWOK był do bani - twardy i mocowany na stałe :mrgreen:

- Praca wędki ograniczała się do wyginania METALOWEGO łącznika pomiędzy rękojeścią a szczytówką

- kiepskie przelotki

- a całości dopełniał DZWIĘK wydawany podczas podrywania i opuszczania blaszki :mrgreen:

Kiwok stukał niemiłosiernie o szczytówkę :mrgreen:

Może coś dopracowano w tym wynalazku przez 6 ostatnich lat , tak pamiętam kontakt z tym kijem - nawet nie był nad wodą , testowałem go u kolegi w sklepie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa modele podlodówek Mikado ,ten jeden :łamany" nazwy nie pamiętam jaka była i drugą Middy czy jakos tak kupione dawno ,przelotki były metalowe [druciane] wywaliłem od razu i założyłem zwykłe plastikowe,nie przymarzały jakoś tak szybko jak druciaki.Ta łamana była bez kiwoka ,kiwok montowałem sam ,ale to do mormyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to ten kiwok nie jest z żadnej blaszki tylko j z włókna jak szczytówka do feedera dwie półokrągłe części sklejone ze sobą ogólnie badziewiarskie wykonanie nie tylko kiwoka .Wędka była ostania w sklepie więc wyboru nie miałem. Jak mnie wnerwi to ułamie kiwok i będzie bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam czy pomoże mi ktoś lub wytłumaczy jak mam zamontować kiwok na wędce o to moje zdjęcia:

20570586.jpg

A tak mam zamontowane na drugim kiju i nie wiem czy dobrze bo chyba coś mi nie pasuje z tego co widzę :/ Więc prosił bym o jakieś wskazówki

13646312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dominik

Bałałajka to fajna zabawka osobiście odradzam, jako pierwszą wędkę :mrgreen: jest to wyrafinowana , delikatna metoda łowienia raczej stosowana na zawodach i przy połowie małych rybek :mrgreen:

Można na bałałajkę wyciągać SPORE ryby, ale do tego trzeba odrobinę wprawy i praktyki, bo rybę wyciągasz na samej żyłce.

Odnośnie kiwoka do bałałajki - hmmmm , kiwok dobierasz do mormyszki i sposobu jej prowadzenia a nie do modelu wędki :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz :

"kiwok dobierasz do mormyszki i sposobu jej prowadzenia a nie do modelu wędki"

To dla rozjaśnienia tematu :mrgreen: ja dobieram kiwok po takich parametrach :

- wielkości mormyszki / ciężar /

- głebokość 3 metry to jeszcze norma dla bałałajki :mrgreen:

- specyfika łowiska ? czy trzeba "grać" mormyszką czy łowić na tzw "lenia"

- rybostan gatunki w wodzie

I jeszcze jedno tak jak napisałem wcześniej łowienie na bałałajke niewyklucza wyciągania 40cm okoni czy 35cm płotek :!: wymaga to tylko wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.