Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ultra lekki picker


Miras

Rekomendowane odpowiedzi

Zamarzył mi się ostatnio delikatny picker do 35g wyrzutu. W sieci oferta wędek tego typu jest dość uboga. Zależy mi na jak największej czułości, chodzi o to żeby najmniejsze skubnięcie powodowało "drzeszcz" na całym kiju (Zwolennicy DS wiedzą co mam na myśli :lol:), delikatne zestawy, finezja łowienia i te sprawy :grin: , . Na pickera mogę przeznaczyć do 250zł, wędka nie musi być nowa, szczerze mówiąc to wolał bym nawet kij używany ale renomowanej firmy i w dobrym stanie, może ma ktoś na zbyciu takie cudo. Ktoś z Was łowi na takiego pickera? Jakie wrażenia z użytkowania sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Polecam ROBINSON DIPLOMAT POWER PICKER 30g/300cm

Sam mam taką wędeczkę i jestem z niej bardzo zadowolony. Bez problemu znajdziesz ją za ok 190zl. Jest też wersja 30g/270cm, którą zresztą też mam, ale wydaje mi się że ta dłuższa jest precyzyjniejsza jeżeli chodzi o rzuty....

Jak już coś zakupisz to napisz. Pozdrawiam. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam karpiówkę Robinsona i muszę przyznać, że nie jestem zadowolony z jakości wykonania. Po 2 sezonach wypadł ceramiczny pierścień z jednej z przelotek, lakier w miejscu łączeń łuszczy się. Dodam że jestem osobą dbającą o sprzęt, pozostałe moje wędki są w bardzo dobrym stanie. Obiecałem sobie że już nigdy nie kupię nic od tej firmy i zdania raczej nie zmienię.

Długo masz już swoje pickery? Nie dzieje się nic niepokojącego?

P.S.

Ze swojego doświadczenia mogę stwierdzić że jeśli napisy na wędce to naklejka przykryta lakierem to na 99 % wędka jest marnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa mam od kwietnia.

Na szczęście nic się nie dzieje. Jeżeli chodzi o serie DIPLOMAT to nie znam nikogo kto miałby z nią jakieś problemy. Być może się mylę, ale osobiście jestem zadowolony. Myślę że jednak powinieneś poczytać opinie posiadaczy pickerów. Dobre rozpoznanie to podstawa :razz: a tak z ciekawości to gdzie chcesz nim łowić w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości to gdzie chcesz nim łowić w Warszawie?

_________________

Kijek jest nie na Warszawę, ale na moje ukochane jezioro Więcorskie (woj.Kuj-pom)

Całkiem możliwe że inne wędki Rabinsona są przyzwoite, ale to co ja kupiłem było poniżej krytyki. Czuję się oszukany przez tą firmę i stąd moja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oglądałem to shimano i jakoś mi ten kijek nie leży. Ojciec namawia mnie żebym dozbierał trochę kasy i kupił coś bardziej uniwersalnego. Już sam nie wiem, jak nie miałem odłożonych pieniędzy to byłem pewien na 100% czego chcę :roll::oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miras, przeszukując internet natknąłem się na takie oto dwa kije:

Jenzi Artini

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=239

Ciekawe są te dodatkowe swing tip-y.

A drugi kij równie ciekawy ze względu na bogaty wybór szczytówek od 0,5oz, to musi być czułe łowienie.

Sanger High End Picker

http://shop.angler-bedarf.de/Ruten/Pickerruten/Saenger/Saenger-High-End-Picker::841.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu,

Dzięki za wiadomość, obydwa kije bardzo fajne zwłaszcza w tej cenie. Widać że znasz się na rzeczy :mrgreen: Sanger świetnie wygląda ale w Polsce chyba ciężko gdzieś go kupić (o wcześniejszym obejrzeniu nawet nie marzę :roll: ). Jenzi długość 3,3 lub 3,0 była by super. Postaram się przed wakacjami zakupić ten lub inny kijaszek, i napiszę coś w dziale "Testy". Jaka powinna być Twoim zdaniem akcja takiego pickera, jaka średnica plecionki (żyłki?) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, Jenzi miałem już w ręku, poprawne wykonanie, wart swojej ceny w zamian za wielofunkcyjność, bardzo fajna sprawa na stojące wody.

Pickera Sangera jeszcze nie macałem, ale mam nadzieję, że i to się uda.

Jaka powinna być Twoim zdaniem akcja takiego pickera, jaka średnica plecionki (żyłki?) :?:

Ciekawi mnie opis tej cechy wg Sangera, podają akcję kija - A, dla tego pickerka, czyli szczytową, czuły i jednocześnie szybki picker, to może być niezła zabawa.

Jak plecionka to jakieś pewnie 5-6lb, żyłka 0.16-maks 0.20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, znalazłem tego Sangera w austriackim sklepie internetowym za 70euro, ktoś na pewno to do Polski sprowadza, jak nie, to przecież transport nie powinien być droższy niż 20euro. Do ciepłej wiosny złoty się umocni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przypasował mi pickerek Jenzi. Odpowiada mi c.w, długość i najważniejsze: cena. Mam już feedera o takim c.w. jak Sanger. Choć nie jest tak "wypasiony" to wytrzyma jeszcze spokojnie kilka sezonów :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, w ogóle nie brałbym do głowy tego c.w. Sangera, jakie 80g? Ta ostatnia szczytówka 2/5oz i oznaczenie c.w. na poziomie osiemdziesięciu gram, to moim zdaniem taka marketingowa demonstracja siły.

Góra 40g cały zestaw, to jest finezja pickera. Załóż szczytówkę 1/2oz i do tego koszyk 50g i 30g zanęty. Masz rację, że do tego jest feeder.

Ja mam na myśli łowienie na np. na żyłkę główną 0.16, koszyczek bez dociążenia, co najwyżej 5-10g,koszyczek nieduży, zanętą nie nabita maksa, przypon 0.12, zestaw, co waży 20-25g, no tak kojarzę leciutkie pickerowanie.

Jenzi z tego co pamiętam to ma dwie wersje tego Artini, bodajże do 45 i 75g.

Różnica w cenie pomiędzy Sangerem a Jenzi jest na poziomie ~70zł.

Jest jeszcze trochę czasu do prawdziwej, ciepłej wiosny i może wygrzebiemy jeszcze jakąś ciekawą ofertę na pickera :wink:

P.S.

Znalazłem przed chwilą

Cormoran Speciland picker

http://spinn.pl/wedki-gruntowe-i-splawikowe/speciland-wincelpicker-special-2-70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, No i widzisz, daje znać o sobie mój brak doświadczenia. Byłem przekonany że c.w. to 80g.

Jest jeszcze trochę czasu do prawdziwej, ciepłej wiosny i może wygrzebiemy jeszcze jakąś ciekawą ofertę na pickera
Dzięki za pomoc, Sanger chyba jest najlepszy, przynajmniej na zdjęciach jest super. Pickera planuję kupić na przełomie maja i czerwca, więc mam jeszcze sporo czasu pa poszukiwania i przemyślenia. Było by wcześniej ale musiałem kupić w trybie pilnym feedera na Wisłę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, Ty masz w Warszawie duży sklep na Wybrzeżu Gdyńskim,

Jakoś nie po drodze mam do tego sklepu, choć jestem ciekaw jaki tam mają asortyment i ceny. Może przy okazji jakichś drobnych zakupów tam wpadnę.

I relację zdaj musowo
Jak już tam trafię to na pewno coś naskrobię.... :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciągle zastanawiam się co to znaczy "wypasiony" kij :lol: Wypasiony to chyba według tego co czytam, to to , że inny wędkarz przechodząc obok robi Ohh ,Ahh jaki wspaniały, z korkiem portugalskim, jakiej wypasionej firmy itd. Najczęściej wędkuje na komercyjnych i najczęściej widzę tam tendencję taką, że "łapanie wiatru w plecy "rośnie wraz z zamożnością i szpanem. Ryb nie widać Dla Mnie wystarcza picker za 50zł z wyrzutem do 25g - jeszcze nigdy Mnie nie zawiódł,a wyciągał i płoteczki, jak i karpie do 7kg na żyłce głównej 0.18mm ,z długim przyponem 0.14mm.Czytałem jakiś post ,i bardzo mądrze ktoś tam napisał, że nie wędka , a wędkarz ma wpływ na to ,czy dana ryba będzie w podbieraku, czy nie.

Pozdrawiam wszystkich ,szczególnie prawdziwych wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc_28, jest sporo racji w tym co piszesz choc to nic nowego, ale jak ktos ma wiecej pieniedzy nikt mu nie zabroni kupic wygodniejszego, lzejszego, ladniejszego kija ale to juz OT.

abu, wszystko fajnie, ale kto sciaga do polski takie cuda ? ostatnio szukalem feedera lub pickera producenta hyba szwedzkiego rona thompsona, pytalem ponoc "polskiego dystrybutora" nawet fotek katalogowych na stronie niema, olal mnie. dopiero w jakims wysylkowym co mieli karpiowki tej firmy po tygodniu mila pani napisala - tylko na zamowienie i ze wysle mi ceny katalogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc_28, wszystko prawda, z małym ale.

Jak już się miało kilka pickerów i feederów, to szuka się czegoś innego, a ściślej mówiąć ma się już swoje preferencje co do kija, czy ma być miękki i kluchowaty, czy sztywny, czy rzuca sie nim dalej czy bliżej, jakie ma szczytówki itd.

Stąd poszukiwania czegoś innego niż ten sam Konger i Robinson, stojące od wieków na sklepowych półkach.

Nie mam w tym żadnego snobizmu, kij za około 250zł, nie za dwa tysiące.

Damian21, na razie nie znalazłem firmy, która zajmuje się importem wędek, które sobie wyszukałem w necie, ale przecież można kupić indywidualnie i wysłać do Polski, Niemcy i Austria, to przecież nie Alaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.