Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ultra lekki picker


Miras

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuję temat bo dokonałem już zakupu. W końcu zdecydowałem się na MaXima Quiver 2,70 10-50g. Normalnie raczej nie brałbym pod uwagę tego kija (lubię korek) ale decyzja była spontaniczna. Trafiła mi się nówka w okazyjnej cenie 160zł. Akcja typu "fast" 4 szczytówki, najcieńsze nadają się także do spinningowego połowu okonia. Wykończenie wędki bardzo przyzwoite, żadnych zalakierowanych naklejek (nieznoszę tego :twisted: ), żadnych niedoróbek itp. Rękojeść wygląda podobnie do tej w Heavy Feederze Daiwy. Jak już trochę nim połowię to napiszę coś więcej.

Tutaj link do zdjęcia i opisu wędki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Miras, wrzuć zdjęcia tego kijka

Zrobię fotki jak znajdę chwilę czasu.

to chyba nowość jest

I tak i nie. Z tego co wiem to wędki z serii Maxima są na tym samym blanku co starsza seria Millenium, tylko design nieco inny :roll:

O jakim ugięciu ma szczytówki?

Nie znalazłem informacji na ten temat, od siebie mogę jedynie powiedzieć że 2 są węglowe a 2 szklane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Zamarzył mi się ostatnio delikatny picker do 35g wyrzutu.

I gdzie ta delikatność?

Jak chcesz delikatny to kup Byron TR 10 Winckle Picker - ciężar wyrzutu 3-12g.

To jest delikatny picker :) Będziesz miał dreszcze na nim az miło :) Niestety w Polsce rzadko dostępny, ale niedawno go widziałem w jakimś internetowym sklepie.

W sieci oferta wędek tego typu jest dość uboga.

Nie prawda.

Oferta jest szeroka, tylko źle opisana. W wedkach z reguły opisywany jest MAX cw - czyli 35, 40, czy 50g. Ale ten max CW obowiązuje przy najsztywniejszej szczytówce. A skoro masz 3 szczytówki to te delikatniejsze będą miały mniejszy CW, prawda?

Poza tym czasem sa wędki z większym CW a sa o wiele czulsze od tych z mniejszym CW - ale z reguły maja wyższą cenę :)

Zainteresyj sie : Robinson Diplomat, Mikado Black-draft, Konger Vega, Shimano (SpeedMaster, Nexave),

I coś z feederów: Catana BX Feeder 3,35m

Długość: 3,35m ; Ciężar rzutowy: do 50g ; Długość transportowa: 1,16m ; Ilość części: 4 ; Waga: 200g

I nie sugeruj się, że to feeder a nioe picker - to bardzo czuła wedeczka. Obejrzyj ja sobie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest szeroka, tylko źle opisana. W wedkach z reguły opisywany jest MAX cw - czyli 35, 40, czy 50g. Ale ten max CW obowiązuje przy najsztywniejszej szczytówce. A skoro masz 3 szczytówki to te delikatniejsze będą miały mniejszy CW, prawda?

Poza tym czasem sa wędki z większym CW a sa o wiele czulsze od tych z mniejszym CW - ale z reguły maja wyższą cenę :)

Zgodzę się, tylko z tym Shimano nie bardzo. Mam pickera z serii Nexave, owszem jest czuły, szczególnie ze szczytówką 0.5oz, niemniej jak uwiesi się kilogramowy linek na tym kiju, to jest masakra podczas holu, kij idzie w ugięciu po sam dolnik i przy dł. 2.7m można sobie w nosie pogrzebać a nie wyprowadzić linka z jego ulubionej roślinności.

To kij na otwartą wodę, ze swobodnym holem. Lubię go przy połowie płoci i leszcza na jeziorze z dużej, piaszczystej zatoki, ale na niewielkiej rzece bądź w zarośniętym łowisku jest kompletnie nieprzydatny.

Z opisu interesuje mnie ten picker, niestety nie znam żadnej opinii użytkownika wędki z linku poniżej

Sanger Picker

http://shop.angler-bedarf.de/Ruten/Pickerruten/Saenger/Saenger-High-End-Picker::841.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

No to przyłączę się do tematu :)

Noszę się z zamiarem kupna pickera oraz kręciołka do niego.

Zastanawiam się nad takim zestawem:

Jenzi Artini 15-45g/300cm + Okuma Travertine 30 bądź 20 (ale raczej 30)

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?imagesID=261&products_id=239

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=226

i do tego żyłeczka 0,16 Dragon Maxima Feeder

Co sądzicie o takim zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okuma Travertine 30 bądź 20 (ale raczej 30)
Mówiąc szczerze to ja wziąłbym 40 bo jest bardziej uniwersalny, poza tym im większa średnica szpuli tym lepiej dla żyłki. Sam używam rozmiaru 4000. Niektórym taki kręcioł może się wydawać zbyt duży, ale ja po prostu nie lubię kołowrotków z małą szpulą. Moim zdaniem 30 to absolutne minimum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petryk_05 myślę, że powinieneś być z tego zestawu zadowolony. Posiadam dokładnie taki sam kijek. Sygnalizacja brań bardzo dobra a hol ryby to czysta przyjemność. Jeżeli chodzi o samo wykonanie to można by się czepiać - chociażby pęcherzyki powietrza pod lakierem w dolnej części blanku i dla mnie mógłby mieć jedną przelotkę więcej. Niemniej jednak w tym przedziale cenowym jest to dość ciekawa propozycja warta rozważenia. Co do kołowrotka to Okuma Travertine 30 będzie ok. Ja mam podczepioną z wolnym biegiem. Na temat wad i zalet wb w tym przypadku nie będę się wypowiadał bo już na forum było sporo na ten temat napisane. Nie powiem też nic na temat żyłki Dragon Maxima Feeder bo używam trabucco.

Tym zestawem łowiłem przez lato i jesień i spokojnie mogę go polecić do finezyjnego łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miał ktoś może doczynienia z pickerem Mikado o wdzięcznej nazwie

MIKADO Black Draft Picker 300 do 40 g

http://www.allegro.pl/item935753977_mikado_black_draft_picker_300_do_40_g_nowosc.html

Chociaż kupiłem już sobie w tym roku pickera (jezni artini) to chciałbym się więcej dowiedzieć o tym modelu Mikado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.