Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jazie i klenie na spinning


Migdał

Rekomendowane odpowiedzi

jaceen, jak u ciebie ze spiningowymi kleniami ? U mnie podczas ostatnich deszczów trafiały sie grubasy po 50 - a nawet 60 cm ( odjazd takiego bydlaka równy brzanie , na lekkim sprzęcie i cienkiej żyłce emocje jak cholera) , przy wychaczaniu ryby zauważyłem że wypluła ona jakieś białe śmierdzące świństwo (było tego dość sporo) , stawiam że to wstępnie strawione owady .....jakie? nie wiem . Teraz całkowity brak kleni , biorą raczej okonie niż klenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
Dzisiaj sprawdzonym sposobem dwa jazie 54 cm i 44 cm

Takie jazie to mogę tylko pomarzyć. Ostatnio sprawdzałem co w temacie sandacza i wynik 0:4. W tym tygodniu planuję dwa wypady na klenie jak będą wyniki to się pochwalę tyle, że są jeszcze czereśnie, to raczej ta metoda na głoda :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Teraz u byłem na urlopie i z kleniami nie miałem kontaktu , wróciłem już w swoje strony i jak tylko na wisełce woda sie oczyści to sprawdze czy dalej lubią moje sprawdzone przynęty, a jak u was panowie kleniowcy .....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Koledzy jak teraz z jaziami i kleniami ogólnie łapie na wiśle ale wydaje mi się że w czasie mrozów styczeń, luty ryby te wchodzą do mniejszych dopływów. Jeśli chodzi o przynęty to woblerki tak samo jak wiosna czy lato tylko pewnie bardziej stonowane? Dobrze myśle? Czekam na każde wskazówki dotyczące łapania tych ryb w styczniu i w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wmh to taka mała ściema wiele arykułów troche oderwanych od naszej rzeczywistości, szczególnie filmy i najlepszy sprzęt którym łowią czyli firmy ktora sponsoruje to, śmiać mi sie chce jak pewiem Pan występuje jako guru od sandaczy, specjalista który używa tylko jednych gum(jednej firmy ) wędzisk również tej firmy i zachwala je ponad wszystko ...a ten sam Pan kilkanaście filmów wcześniej uczy sie rzucać spiningiem nie mówiąc o doborze przynęty czy poprawnym holu ryby....to ,że łowią ryby na kilkudziesięciominutowym filmie może robić wrażenie ale trzeba wiedzieć że spedzają tydzień lub dwa na łowisku by powstał film....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, wracając do kleni u mnie na odrze w miare regularne brania mam pod koniec kwietnia lub na początku maja jak zima dłużej daje znać o sobie, może łowie nie tam gdzie trzeba ale w marcu czasem mam jedno dwa brania na co drugiej lub nawet co trzeciej wyprawie ale jak co roku w marcu kilka razy napewno zamelduje sie na głębokiej opasce i główkach w jej pobliżu, a brania są na woblery szczwególnie lubią ciemny grzbiet pomarańczowe boki i jasny brzuch i praktycznie 100% brań gdy wobler idzie około 2 metry pod wodą i uderza co chwilke w kamienie tyle moge napisać po kilkunastu rybach złowionych w tym czasie przez trzy sezony ( na tym odcinku brak jest mniejszych dopływów jedynie kanał na którym wiosną nigdy nie miałem kontaktu z kleniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę dobre są woblerki , można wtedy trafić piękną sztukę. Należy pamiętać że rybka jest niebywale płochliwa. Ja mam dwa miejsca w których łapie te rybki.Stosuje zasadę że zawsze jak wyciągnę rybkę w jednym miejscu idę w to drugie by zbytnio nie przepłoszyć stadka , złapie w drugim to wracam spowrotem.Rybki ,zwłaszcza jak jeszcze woda wysoka w rzece lubią strefe przybrzeżną , tam należy naprowadzać wabik. Woblery - lepsze są schodzące do 0,5m o agresywnej pracy , wszelkiego rodzaju robaczki. Ale według mnie, biorąc pod uwagę cały sezon najskuteczniejsza jest obrotówka, jak tylko umiejętnie sie ją prowadzi to biją w nią jak szalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najskuteczniejsza jest obrotówka, jak tylko umiejętnie sie ją prowadzi to biją w nią jak szalone.
Pewnie nie jestem jedynym, który chciałby wiedzieć: jak należy ją poprawnie prowadzić? :smile: Moje niezłowione klenie panicznie reagowały na cometa srebrnego w czerwone kropki numer 0 i 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najskuteczniejsza jest obrotówka, jak tylko umiejętnie sie ją prowadzi to biją w nią jak szalone.
Pewnie nie jestem jedynym, który chciałby wiedzieć: jak należy ją poprawnie prowadzić? :smile: Moje niezłowione klenie panicznie reagowały na cometa srebrnego w czerwone kropki numer 0 i 1.

Twoje niezłowione klenie mogły Cie wypatrzeć szybciej , ja wtedy opuszczam takie miejsce. Choć przyznam że często jakiś maluch powącha blaszkę w takiej sytuacji - ale na grubasa niema co liczyć. Blaszkę należy prowadzić tak by "widzieć jak pracuje" :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dopiszę coś jeszcze , łapanie kleni w takowy sposób jest porównywalne do łapania pstrągów na muchę ,Dawido, - zrezygnuj z czerwonych kropek na blaszce :wink:, nie zakładaj "zerówek" rozmiar "1" dla klenia jest king size, i nie wierz w to że na klenia wystarczy 0,16 :wink:

DAWID - moim zdaniem spinning w styczniu i lutym można sobie odpuścić jeżeli chodzi o klenie , trafisz coś ale lepsze wyniki można mieć na spławik za przynęte stosując wątróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID - moim zdaniem spinning w styczniu i lutym można sobie odpuścić jeżeli chodzi o klenie , trafisz coś ale lepsze wyniki można mieć na spławik za przynęte stosując wątróbkę.

Jakoś nie przekonuje mnie feeder i wątróbka chociaż mój starszy z mamą wyciagnął jednego dnia 15 ponad 40 staków taką metodą, mnie jednak rajcuje spinning. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID - moim zdaniem spinning w styczniu i lutym można sobie odpuścić jeżeli chodzi o klenie , trafisz coś ale lepsze wyniki można mieć na spławik za przynęte stosując wątróbkę.

Jakoś nie przekonuje mnie feeder i wątróbka chociaż mój starszy z mamą wyciagnął jednego dnia 15 ponad 40 staków taką metodą, mnie jednak rajcuje spinning. :mrgreen:

:mrgreen: - też wole spinning ale w tym okresie ciężko wyspiningować klenia. Szczerze powiem że pierwsze łapałem dopiero od połowy marca ,ale co tam reguły ..... leszcze łapie na spinning - na twistera przeznaczonego dla sandacza , a i krąpie sie dwa trafiły przy polowaniu na klenia. Kleń w zimie musi walnąć -ale tajemnicy tej nie znam. Lubie klenie , za to że żadna inna ryba nie wali z takim impetem w przynęte. Nie raz wracałem znad wody i moje ubranie od pasa w góre od razu musiałem wrzucać w pralkę - bo na wiosne było "obrzygane" z pyska białym wymiotem ,a w lecie z "du y" zielonym kisielem :mrgreen: . Co do obrotówek to kliknij na pw , opowiem więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich spragnionych połowów wiesennych.

Z najbliższy weekend wybieram się na poszukiwania klenia i jazia na wisłe w Puławach. Dawno nie biegałem z kijem po brzegu, a jeszcze dawniej za jaziem.Może jest ktoś z okolicy, ewentualnie może szepnąc słówo gdzie jakie najlepiej wybierać miejsca by emocji nie brakowało:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.