Skocz do zawartości
tokarex pontony

Troć w morzu


Supersobi

Czy próbowałes łowienia troci w morzu?  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy próbowałes łowienia troci w morzu?

    • Tak
      9
    • Nie
      50


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Łowię trocie w morzu norweskim. Niestety nie udało mi się ich jeszcze rozpracować i namierzyć w sezonie letnim. Łowię je pod koniec zimy i bardzo wczesną wiosną. Trzymają się w tym czasie cofek fiordów, gdzie miesza się słodka ze słona wodą. Dobre są wyspy na morzu z potokami. W okolicach ujść potoków można trafić na niezłe łowienie. (ps: należy zachować odległość 150m od ujścia rzeki do morza przy najniższym stanie morza).

Trotki łowię płytko i niedaleko od brzegów. Najlepiej biorą jak jest niewielka falka od wiatru, błękitne niebo z białymi chmurkami i oczywiście w okolicach maksymalnego przypływu. Dobre przynęty, to małe wahadłówki. Ponoć w bezwietrzne dni biorą na muchę. Niestety nie widziałem nigdy oczkujących.

W wodach północy troć nie osiąga takich rozmiarów jak u nas. Czasem trafi się okaz powyżej 50 cm. Przeważnie od 35-50cm. Moja najwieksza 72. Ale jest to miłe urozmaicenie od morskich połowów ciężkimi zestawami, szczególnie dla miłośników łososiowatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że znalazł się następny morski łowca troci... bo temat chyba nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. buncio wstaw jakies fotki z plaży, fotki przynęt, jakieś fotki z rybką były by też baaaaardzo pożądane, coby nacieszyć oko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęciami dramt. Kiedyś padł mi komp przy instalacji jakiegoś programu i strciałem wszystko. Wypalałem coś tam na płytkach... ale nie mogę się do nich dokopać, nie wiem czy będą na nich te zdjęcia. Jeżeli znajdę, to umieszczę, ale najwcześneij w marcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem stare odcinki WŚ i natrafiłem na być może interesujący was tekst własnie o łowieniu troci w Bałtyku niestety nie polskim ale zawsze możecie coś z tego wyciągnąć jest troche o sprzecie, przynętach i samym łowieniu jest to numer 6 z 2008 roku , artykuł pierwszy.........

PS: czytałem wasze posty na temat wiatru jaki powinien być aby własnie szukać trotki w morzu napisze bo ktoś moze nie miec tego numeru a więc Pan Kolendowicz napisał ze podstawowym warunkiem zerowania troci w morzu jest wiatr który wieje od morza prostopadle albo skośnie w strone lądu, a wiatr w plecy powoduje ustanie żerowanie troci.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jednak morski kołowrotek.. Bałtyk coprawda nie ma dużego zasolenia, ale widać na przynętach jak rdza szybko je dopada :roll: Coprawda tymczasowo łowię "zwykłym" (czyszczę go po każdym łowieniu w morzu).. ale mam w planie zakup morskiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestować w morski. U mnie zwykłe kołowrotki wytrzymywały ok. 15 wyjazdów i rdzewiały łożyska, bawiłem się kiedyś w wymienianie( 30 zł za sztukę) ale po kilku wyjazdach było to samo :sad: Teraz zaczynam się rozglądać za czymś nowym, pooglądam Quantum'y, a jak nie to kupie nowego robinsona. Na dole porównanie wielkości szpuli - z lewej od spininningowego na rzekę :lol:

3097a3bae6859470med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj...

Razem z Pepe17 ..

4990538c96ee3a48med.jpg 6e04ebe5f3da0087med.jpg

zaliczyliśmy udany morsko-trociowy wypadzik na Głazy Piastowskie.

02587df8dfd1a739med.jpg

Pogoda w miarę dopisała, delikatny wiaterek i 40cm słabnąca fala. Raz mroziło i śniezyło, a raz ocieplało się i mżyło.

Generalnie było by idealnie gdyby nie fakt niskiego stanu morza :sad:

cc456708f46e15aamed.jpg

Mimo to humory dopisywały i dzielnie obrzucaliśmy kilometry plaży, w nadzieji na choćby "cień"kontaktu z trotką..

a2d32051ff7f419dmed.jpg

bb77e754b48180c4med.jpg

Był klimacik i kąpiele jodowe (mnie spotkała nawet kąpiel morska :mrgreen: )

48704daf267f9f0amed.jpg

Szum morza i te widoki..

0f80baa1572be7c7med.jpg

Trotki co prawda nie współpracowały, no ale przecież nie na każdym torcie znajdziemy wisienkę.

Na pocieszenie Pepe znalazł jednego Tobiasza - podstawowy przysmak troci..

99d2ff626b4a49famed.jpg

Potem były 2 flądry i mewa.. a właściwie pół.. ale to ocenzurowaliśmy :lol:

Wyprawa była naprawdę udana.. miło i pracowicie spędziliśmy ten dzień.. oby do następnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wypad bardzo udany :D Była to moja pierwsza wyprawa na bałtycką troć i na pewno jeszcze nie raz się wybiorę. Piękne krajobrazy i szum morza nadają miejscu niezły klimat. Polecam każdemu :)

P.S. Supersobi, jeszcze raz dzięki za super wypad i do następnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to da radę połowić bez wchodzenia do wody :?:

.. a co w wodzie krzesełka nie rozstawisz, bo ci przyrdzewieje? :mrgreen:

A tak na poważnie kocurku, to nie będzie tak komfortowo jak w wodzie, ale też da radę.. (ja na przykład śmigam w woderach, ale lepiej i praktyczniej jest brodzić w morzu w śpiochach (spodniobutach)

Chcesz się kiedyś wybrać, czy tak tylko pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.